Plat absolventa VŠ v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 12:31
22 hrubého pro absolventa VŠ v Praze - je to málo?

Ahoj, holky, pardon za anonym, ale přeci jen se jedná o citlivé udaje.
Tak tedy, vystudovala jsem přírodovědný obor, pak jsem odjela do ciziny na roční stáž nesouvisející s oborem. Následně jsem půl roku po návratu hledala nějakou rozumnou práci - v poměru podmínky/plat. Hledala jsem i napříč obory a nakonec jsem našla zaměstnání v oboru s přesahem do ekonomie. Nevím, jak moc tam bude možný kariérní růst, nicméně se nejedná o asistentskou pozici a benefity jsou velice výhodné. Rodina do mně však neustále ryje, že ten plat je na Prahu směšný a že bych se měla zaměřit na hledání jiné práce (v blízké budoucnosti). Je 22 hrubého do začátku až tak málo?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9250 příspěvků 14.01.18 12:35

Jestli nedostaneš v budoucnu ani o korunu víc, tak na bydlení v Praze to moc není. Zase jako absolvent bez praxe nemůžeš čekat kdovíco. I jako vysokoškolák.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 14.01.18 12:35

Bez zásadnějších pracovních zkušeností na absolventa byť VŠ je to dobré. Začínala jsem na 21 000 hrubého bez benefitů. Další práce (po roce) už byla 26 000 a pak sjems e vyšplhala ještě výš.

Zjistila bych ještě možnost rozvoje postupu v rámci firmy, jestli mě to bude bavit, dá mi to něco do budoucna. Pokud za sebou ale nemáš využitelné pracovní zkušenosti z brigád (já měla zanedbatelné typu lehká adminsitrativa, supermarket atp, to ti moc nepomůže v hledání), tak je to docela dobrý… Po roce v takové práci se mi už hledalo mnohem líp ;-)

Verun83
Echt Kelišová 8398 příspěvků 33 inzerátů 14.01.18 12:36

Ano, i operator ma vic.

divine woman
Echt Kelišová 7608 příspěvků 14.01.18 12:36

Ne, není. Jinde dostanou absolventi i méně. A pokud je v plánu růst mzdy a práce by tě bavila, tak není co řešit.

Malaga
Generální žvanilka 23684 příspěvků 14.01.18 12:36

A co jako absolventka umíš?
První práce je většinou o tom získat praxi a pracovní návyky.
Nevím, jak je to v dané firmě s osobním ohodnocením, ale někde to dělá celkem slušnou část platu.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 14.01.18 12:37

No jo, je to strašně málo :? Jak z toho chceš vyžít? Jako na přežití to je, ale to je tak všechno..

Detsa
Echt Kelišová 8483 příspěvků 14.01.18 12:37

Na Prahu je to hodně málo :think:. Ale ty zkušenosti to chce někde nabrat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 12:38
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, pardon za anonym, ale přeci jen se jedná o citlivé udaje.
Tak tedy, vystudovala jsem přírodovědný obor, pak jsem odjela do ciziny na roční stáž nesouvisející s oborem. Následně jsem půl roku po návratu hledala nějakou rozumnou práci - v poměru podmínky/plat. Hledala jsem i napříč obory a nakonec jsem našla zaměstnání v oboru s přesahem do ekonomie. Nevím, jak moc tam bude možný kariérní růst, nicméně se nejedná o asistentskou pozici a benefity jsou velice výhodné. Rodina do mně však neustále ryje, že ten plat je na Prahu směšný a že bych se měla zaměřit na hledání jiné práce (v blízké budoucnosti). Je 22 hrubého do začátku až tak málo?

Málo to podle mne není, i kdyby ano lepší něco než nic ne. nastoupis a lepší si můžeš hledat v průběhu, lepší mít nějaký příjem než žádný ne? Já když se odstěhovala od táty měla jsem 15 000 Kč hrubého sama jsem si platila nájem atd. Jediny co jsem dostala do začátku nádobí, vše jsem si musela sama postupně zařídit. Vyšla jsem člověk se musí přizpůsobit prostě situaci, pokud nemá nic lepšího.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 12:39

Ahoj, začínala jsem finance/eko podobně.
Je velký rozdíl, jestli máš 22k bez benefitů, nebo s benefity, kdy např. můžeš chodit sportovat/na kulturu/studovat atd. „zadarmo“ nebo za symbolickou cenu. To je potřeba započítat. Pak případné 13 platy, bonusy atd. Pak se posuneš úplně jinam.
Také je dobré zjistit, jestli to je jen nástupní plat, po zkušebce to může vypadat jinak :)
Hodně záleží na tom, jestli je to práce, která tě posune k věcem, které bys chtěla do budoucna dělat, i když by třeba kariérní růst byl v jiné firmě.
A co se týče rytí rodiny, i to mám za sebou, doporučuju nenechat se tím vystresovat, naši rodiče si občas trh práce po VŠ představují jako Hurvínek válku :) (a to myslím se vší láskou, přeci jen oni si hledali svou první práci před nějakou dobou a za jiných podmínek :) ).

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 27 inzerátů 14.01.18 12:41

Já před deseti lety jako absolventka chtěla v Praze 25, na pozici účetní, ale bez benefitů, jen stravenky. Praxe tak trošku. Ale záleží, aby tě práce bavila, s praxí pak můžeš mít vyšší požadavky a ty benefity taky můžou udělat hodně.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 14.01.18 12:42

Vetsinou absolventi v Praze si rikaji od 30, ted uz mozna 35k hrubeho. Mezi prateli mam hlavne lidi s VŠE a ČVUT. U tebe bude mozna problem to, ze chces delat neco jineho, nez jsi vystudovala, takze mas plat na urovni SŠ. Zkusila bych predevsim hledat praci ve svem oboru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 12:50
@Plavuše píše:
Vetsinou absolventi v Praze si rikaji od 30, ted uz mozna 35k hrubeho. Mezi prateli mam hlavne lidi s VŠE a ČVUT. U tebe bude mozna problem to, ze chces delat neco jineho, nez jsi vystudovala, takze mas plat na urovni SŠ. Zkusila bych predevsim hledat praci ve svem oboru.

Psala jsem, že jsem nakonec v oboru:D a že je přírodovědný, nejsem ekonom ani technik a korporát odmítám, tam je děsnej stres a jede se na výkon, to žel nesedí mé povaze.

Zakladatelka

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 14.01.18 12:51

@Plavuše
Píše, že našla zaměstnání v oboru (s přesahem do ekonomie).

Podle mě si ale absolvent může říct o 30-35 hrubého, pokud za sebou má alespoň brigády z oboru. Bez relevantních pracovních zkušeností to podle mě nejde.

Já bychs e rozhodla podle benefitů, jak moc mi to ponůže k lepší práci (ať už v dané firmě nebo jinde) a jestli by mě to bavilo.

Andakova
Povídálka 20 příspěvků 3 inzeráty 14.01.18 12:51

Mne to přijde dost málo. Ja pracuji v ekonomickém oboru a tam jsou teď nástupní platy pro absolventy přes 30 tis.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama