22 měsíců a nechodí na nočník

628
6.6.15 17:59

22 měsíců nechodí na nočník

Ahoj maminky, jsem zoufalá, malá má 22 měsíců a na nočník prostě nechodí, teda chodí, ale nekoná tam potřebu, dokáže tam sedět i 15 minut, ale prostě tan nevyprdne ani prd… :roll: Ví, že se tam má čůrat, kajdit, ale prostě nechce, vždycky si donese plínu a čeká, než jí jí dám, jý bych to i snad zvládla, nechat jí bez pleny pročůranou, jenže chodím do práce a o malou se střídám s chlapem, mojí mamkou, jeho mamkou, no je to různý, už jsme to zkoušeli, ale prostě by jí museli převlíkat co půl hodinky… :roll: Už jsem z toho zoufalá, z každý strany slyším, jak jsou jiné děti bez plen pomalu,, od roka,, no naše malá není, čekám za 3 měsíce druhé a už bych jí chtěla prostě odplenkovat. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13041
6.6.15 18:05

Hele, klid ;-) já děti odplenkovala až po druhých narozeninách. prostě k tomu musí mentálně dozrát. jen s tím druhým dítětem to bude pak náročné - mít dvě děti na plínkách. ale počítala bych i s tím, že se odplenkování u starší zpomalí jako reakce na příchod sourozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
6.6.15 18:07

@Makikki každé dítě je jiné. Malé je 20 měsíců a od 18 měsíců si říká, i když nehody občas máme. Ale říká si jen když je bez plíny. Jak má plínu je jí to úplně jedno a někdy tam udělá i bobek a neřekne si. Takže u nás pomohlo sundat plínu. Prostě jsem to zkoušela, nejdřív jí to nešlo a pak najednou začala hlásit. Na noc pleny má, na ven taky, ale hlavně proto, že mám za necelé 3 týdny termín druhého porodu a už jí nemůžu moc zvedat. Když je venku s tatínkem a jde bez plenky, tak to většinou zvládne taky (včera teda zrovna byl bobek v kalhotech, takže 100% to rozhodně není) :) Ale jsem zvědavá co s tím udělá narození miminka, počítám s tím, že se k plenám vrátíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
6.6.15 18:09

@nozu No právě s tím počítám, že se bude dožadovat dudlíku a tak, že bude chtít být jako to miminko, tak už proto, chci aby uměla chodit na ten nočník, než bude pozdě. Mám z toho hrozně veliký obavy, asi se z toho zbláznim. Malá je úžasná, docela i samostatné dítě, výřečná je krásně, ale ten nočník. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
6.6.15 18:11

@Makikki kliiiiiid a nestrovnávej. já nechala dceru být. jen jsem ukazovala a vysvětlovala, ale ne denně. odplenkovala sem sama ze dne na den ve 25m, jak na den, tak na noc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
6.6.15 18:12

@Makikki zkus jí tu plínu doma prostě sundat. Alespoň pokud s ní budeš doma ty, pár dní budeš vytírat loužičky a pak se naučí. U nás to fakt zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 18:14

@Makikki klid, má čas. Teď se dá čůrat venku na kytičky, zkus to využít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18627
6.6.15 18:19

@Makikki 24 měsícl a taky nechodí, ač jsem taky toužila nemít dvě děti na plínách. Holt člověk míní, dítě mění. ;) Teď jsme zahájili pokusy s holým zadkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4397
6.6.15 18:21

Hoj,
já mám dceru, teprve ve dvou letech začla sama chodit na nočník, do tý doby jí to také nic neříkalo. bavilo ji ale čůrat na takový ten obrázek, co se ukáže, když ho počůrá :lol: vždycky hrdě hlásila, že se na ni směje housenka. Třeba by to malou taky zaujalo..u nás to zabralo, do dvou týdnů byla bez plen komplet přes den.
Synovi je 2 a 3m a plíny ještě má. Okolí to taky pohoršuje, to si nemysli. ta.taky to poslouchám. Ale on je jinej materiál než dcera, na něj jsem nachystaná, že až plíny prostě dojdou, další se kupovat nebudou a bude se s ním muset poprat. Na noc bude mít ty navlékací. A že to bude boj. Samolepku do nočníku mám pro něj už nachystanou :D

hodně pevných nervů :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
6.6.15 18:21

Jééé mně se tak ulevilo, no já si myslela, že jsme v tom fakt samy, neboť všechny okolo mají fakt vzorové děti, které snad o nočník prosí, nebo nevim, ale vím, že se nemá srovnávat. Od zítra zahájim tedy akci doma bez plíny a snad se brzy odplínkuje, já bych si to taaaak přála. A dáváte dětem na nočníku třeba nějaké hračky? Aby se tam nenudily? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18627
6.6.15 18:26

@Makikki Ne, hračky nedávám. Syn si svou potřebu a svěrače už půl roku uvědomuje. Takže když sedí na záchodě a má co, tak se vyčůrá. Nepotřebuju ho tam držet čtvrt hodiny, jestli náhodou něco nebude.
Jen se zatím velmi zarputile odmítá svou potřebu hlásit dopředu a že má počůráno/nakakáno ho povětšinou netankuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1658
6.6.15 18:45

To má ještě čas, já se střídavě snažila odplínovat syna od 18 M. No a postupně pochopil teď, ve 2 letech a 7 měsících. Jo, a nebylo to ze dne na den. První měsíc chodil doma nahatej, neříkal si, ale sám si došel a potom se to srovnalo i venku. Nějaká ta nehoda se ještě občas stane. A myslím, že narození sourozence to také trochu zbrzdilo, ale bylo pro mě jednodušší přebalovat 2 děti, než při kojení řešit, že se mu chce čůrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
6.6.15 18:52

Neteři je 2,5 a je plně na plínách..na nočník nechodí i přesto, že ví co se tam dělá…Každé dítě je jiné, já bych sebrala plínu a pár dní vytírala a vysvětlovala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
6.6.15 18:56

Každé dítě k tomu dospěje jindy a je mu upřímně jedno, z jakého důvodu ho maminka potřebuje odplenkovat. Mimochodem mi přišlo, že s novorozencem je jednodušší mít starší dítě na plínách, než když uprostřed kojení zahlásí „Kakat!“ :-D

Starší se odplenkovala v podstatě ze dne na den asi v 27m. Mladší se taky nikam nehrne, rezolutně si odmítá na nočník či záchod byť i jen sednout :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
6.6.15 19:10

Prosímtě, má času. nejstarší se mi odplenkoval přes den v 25m, prostřední až krátce po 3. narozeninách..sem tam se zvládl vyčurat tak od 2r8m, to už chápal podstatu čurání, ale i na ven bez plíny je sotva 3 měsíce, a to mu bude 3,5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama