22m dítě a učení na nočník

Anonymní
14.5.18 19:33

22m dítě a učení na nočník

Dobrý den,

prosím o radu :) už měsíc učím dceru na nočník :) posledních 14dní je přes den bez pílnky i po obědě chodí spát bez plíny. prvních 14dní jsem jí dávala na nočník každou hodinu aby si zvykla čůrat právě do něj a né do plíny.
A ted ten problém…během dne mi 3× sama řekne, že chce čůrat, tak jí dám na nočník a vyčůra se. 2× řekne EE ale už čůrá a 2× se prostě počůra. na velkou už min půl roku si sama řekne…řekne že chce BOBO a vykaka se do nočníku ale to čůraní…poradíte nějaky typ jak odbourat to počůravaní? děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14220
14.5.18 19:36

Podle mě prostě není dozrálá a nepomůže nic. Maximálně že bys cíleně dávala na nočník v pravidelných intervalech jako ze začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18405
14.5.18 19:39
@Anonymní píše:
Dobrý den,prosím o radu :) už měsíc učím dceru na nočník :) posledních 14dní je přes den bez pílnky i po obědě chodí spát bez plíny. prvních 14dní jsem jí dávala na nočník každou hodinu aby si zvykla čůrat právě do něj a né do plíny.
A ted ten problém…během dne mi 3× sama řekne, že chce čůrat, tak jí dám na nočník a vyčůra se. 2× řekne EE ale už čůrá a 2× se prostě počůra. na velkou už min půl roku si sama řekne…řekne že chce BOBO a vykaka se do nočníku ale to čůraní…poradíte nějaky typ jak odbourat to počůravaní? děkuji :)

Prosimte proc zakladas uplne stejne 4 diskuze 8o
@admin
https://www.emimino.cz/…cnik-316699/

https://www.emimino.cz/…k22m-316700/

https://www.emimino.cz/…cnik-316701/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13688
14.5.18 19:41

@Káťa19

Zdravím,

moc děkujeme za nahlášení, diskuze jsem smazala.

Hezký večer, Karolína :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 19:42

@Káťa19 furt mi to psalo, že stejné téma existuje tak jsem měla názvy a pak se to tam objevilo 4×…nebylo to umyslné

• Citovat
  • Nahlásit
18405
14.5.18 19:43

A ona ma plenku jinak pres den? Je asi zmatena, normalne se doporucuje plenku vzit a uz nedat…jen na spani.
Mam vyborne zkusenosti s touto metodou, proste se priprav na prevlekani a prani. S sebou nos vsude veci na prevleceni a ptej se, nechces pocurat kyticku? A zkousej. Kazde dite je jine a dozraje k tomu v jinou dobu, hlavne nespechat ;)
https://www.vanickovani.cz/…avit-plenek/

Anonym se mi zda zbytecny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18405
14.5.18 19:45
@Anonymní píše:
@Káťa19 furt mi to psalo, že stejné téma existuje tak jsem měla názvy a pak se to tam objevilo 4×…nebylo to umyslné

No existuje, protoze na tohle twma je tu asi bambilion diskuzi…tak ti to hlasilo, at novou nezakladas, ale melas pohledat v jiz zalozenych ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18405
14.5.18 19:48
@nozu píše:
Podle mě prostě není dozrálá a nepomůže nic. Maximálně že bys cíleně dávala na nočník v pravidelných intervalech jako ze začátku.

Ano, nektere deti dozraji proste dele, nema se to lamat pres koleno ;)
To jen v CR na to tlaci, ina uz sedi a jaktoze jeste nesedi na nocniku :roll: jsem na to alergicka…v cizine normalne chodi trilete deti s plenkou, samozrejme ne vsechny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
14.5.18 20:08
@Anonymní píše:
Dobrý den,prosím o radu :) už měsíc učím dceru na nočník :) posledních 14dní je přes den bez pílnky i po obědě chodí spát bez plíny. prvních 14dní jsem jí dávala na nočník každou hodinu aby si zvykla čůrat právě do něj a né do plíny.
A ted ten problém…během dne mi 3× sama řekne, že chce čůrat, tak jí dám na nočník a vyčůra se. 2× řekne EE ale už čůrá a 2× se prostě počůra. na velkou už min půl roku si sama řekne…řekne že chce BOBO a vykaka se do nočníku ale to čůraní…poradíte nějaky typ jak odbourat to počůravaní? děkuji :)

Vysazovala bych pravidelně. Se zřetelem na pitný režim, pokud ti naráz vymlaskne třeba 3-5dcl pití, tak do půl hodiny bude potřebovat čůrat. Stejně tak třeba po větší porci polévky, po melounu atd.
A neptat se, zda potřebuje, poslat ji rovnou vyčůrat. Myslím, že je to zcela normální, že to tak malé dítě neodhadne. A ideálně ji dát sukynku bez kalhotek, nočník doprostřed pokoje, ať to má co nejjednodušší.
V tomto věku jsem na to myslela za děti, aby si došly po probuzení, po jídle, před odchodem ven, po přichodu, před jídlem, před spaním… Obdobně to dělají i s nejmenšími ve školce a to jsou všichni odplenkovany a i tak se stane nehoda. Ale nevidím důvod, proč by si mělo dítě pařit prdku v pline, když ho můžu poslat vyčůrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
14.5.18 20:50

Vydrz, mám taky 22m a ta vypadá, že postupně dozrává, doma když ma holou prdku a sukni nebo šaty, jde krásně na nocnik, žádná nehoda nebyla(snad jen jedna úplně poprvé a od té doby sama chodi) je vidět, že ví kdy to na ní jde, zitra zkusím koupit kalhotky, co to udělá s katatkama. Na ven plinku dávám, ale tu kalhotkovou, zahlasi že curat, ale venku to nestíhá, tak nehrotim. Dle mě není odplenkovana pokud si sama není schopná říct že potřebuje. Pokud jí vysazujes, je to neuvedomele curani a bude spousty a spousty nehod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18405
14.5.18 21:15

@medunka23 ano, mas pravdu, taky mam zrovna 22mesicni a vypada to, ze jeste nedozrala, je jinak hodne sikovna. Oproti tomu prvni syn uz tuhle metodu zvladal pred druhym rokem, ale zas vubec nemluvil. Kazde dite je proste original ;)
Ja ji zkousim obcas - dvakrat tydne treba rict vycuras se na nocnik a ona rika jo :lol: a to je treba po spani…tak sedi 3min, vic nevydrzi a rika tulala (curala) a v nocniku nic :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama