22m nereaguje na "ano" "ne"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucina vrána
Nováček 3 příspěvky 08.11.14 08:56
22m nereaguje na "ano" "ne"

Ahoj, synovi je 22mesicu a vubec neumi reagovat na ano, ne. Nemluvi, pouzemama par zvuku zviratek. Kdyz se ho zeptam jestli chce napit, kouka na me jako kdybych mluvila spanelsky. Tak je to se vsim. Ucila jsem ho kyvat hlavou, nejde to. Je to podle me zakladni znalost, uz si rikam kde je chyba. Nereaguje ani na svoje jmeno. Ale kdyz mu reknu prines boty jdeme ven, to bezi, z botniku vezme boty, nekdy vynda stolicku a ceka kdy mu boty nandam. Na ukoly zas rozumi. Nevite jak ho naucit aby umel si rict jestli neco chce? Diky

Reakce:
Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 08:58

Tak to je hodně divné… co na to pediatr? :think:

Beccca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 09:00

Takhle se chová autista

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65116 příspěvků 08.11.14 09:03

@lucina vrána Tak pokud rozumi ukolum, tak mi to prijde ok. Me mala taky odmita mluvit a kdyz nechce, tak nereaguje. A kdyz neco chce tak si ukaze.

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 09:04
@j.a.n.i1 píše:
@lucina vrána Tak pokud rozumi ukolum, tak mi to prijde ok. Me mala taky odmita mluvit a kdyz nechce, tak nereaguje. A kdyz neco chce tak si ukaze.

na své jméno by ale reagovat měl

jajka44
Stálice 51 příspěvků 08.11.14 10:10

Gesta se díte učí napodobou, to znamená, ze je nejdřív musi vidět u tebe nebo u ostatních. Takze je dělej hlavně ty, s každým ano kývat hlavou a s každým ne kroutit, a klidně trochu přehánět a dělat hodne výrazně. A pak ucis dite tak, ze se ho zeptas, jestli chce něco, u čeho jsi si opravdu jista, ze to chce, a pak mu tou hlavou proste opatrne kyvnes svýma rukama, to samé s ne. Snad jsem to napsala srozumitelne:-))

Alned
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 08.11.14 10:15

@lucina vrána Synovec tohle dělal do 3,5let a dokonce, když jsem po něm něco chtěla nebo kdokoliv jiný, jednoduchý úkol, tak na mě hleděl jako by vůbec nechápal, což asi nechápal bohužel. Ted jsou mu 4roky a konečně mluví, sice pomalu hůře jak náš 28měs. syn, ale zlepšuje se. Takže ve 22měs. bych se max. zeptala dr.,jestli je to normální a jinak bych to neřešila ještě tak do 2,5roku, ale pokud by se to nelepšilo, tak ano.Taky jsem u něj měla podezření na autismus, ale není a váš klouček bude taky určitě zdraví, jen mu trvá déle než se rozpovídá. Jo a taky si neuměl o nic říct, byl skoro do 3let v plence a jenom se vztekal.Chce to hodně trpělivosti a pokud se dokáže aspon trošku v tomhle věku soustředit, protože je ještě opravdu malinký, tak s ním hodně číst, ukazovat obrázky, fotky, prohlížet časopisy, letáky a ukazovat, ukazovat pořád dokola a on se určitě rozpovídá :-(Držím pěsti :-)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 08.11.14 10:15

Mě se oba kluci chovali vesměs stejně, a autisté fakt nejsou, jsou to normální zdraví kluci :nevim: akorát s tím rozdílem, že mi ve 22m neříkali ani ty zvuky zvířat, neříkali ani slovo, ano-ne taky neříkali, ani nekývali ani nevrtěli. a na jméno, jak kdy, ale spíš málokdy.

werro
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 08.11.14 10:40

Tak Martínek (ted 4 roky) ve dvou letech uměl odpovídat jenom NE a na svoje jméno taky dělal, že neslyší (jsem si dělala srandu, že jsme ho asi pojmenovali špatně :mrgreen:). Teď umí všechno dokonce už semnou i diskutuje :mrgreen:.
Mladší má teď 2 roky a umí ANO, NE, a na jméno slyší ale myslím že je to i tím, že má staršího bráchu :nevim:

lucina vrána
Nováček 3 příspěvky 14.11.14 15:21

S pediatrem jsem to už řešila, ale ne autismus. Někdy se tak chová, ale z druhý strany: Rád se objímá, dává rád pusinky, projevy přátelství mi přijdou OK, s emocema problém nemá. Při rozhovoru umí koukat do očí. Každopádně i tohle s mudr proberu.
Ostatním moc děkuju za podporu :*

lucina vrána
Nováček 3 příspěvky 14.11.14 15:24
@Babišovka píše:
na své jméno by ale reagovat měl

reaguje tak na 30%, jen když chce. A to chce fakt málo kdy. Většinou slyší tak, že začne v tu chvíli utíkat a baví ho když ho honím. Ale tzn. že na jméno slyší :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65116 příspěvků 14.11.14 16:11

@lucina vrána No, ale to znamená, že reaguje :mrgreen: že jinak než bys chtěla je věcí druhou…

erenza
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 14.11.14 16:35

@lucina vrána

Já teda nevím, ale když zavoláš na chlapa, kterej se zrovna zabývá nějakou svou děsně důležitou činností, zareaguje ti na jméno a udělá to, co po něm chceš? Ukaž mi takovýho a pak řeknu, že Tvoje dítě není normální. Můj syn - 21 m je občas úplně mimo, prdí na mě, jo jasně, honit jo, děsná legrace, když po něm něco chci - nevím, neumíme a dělá, že tam není. Na jméno teda hlavu otočí, ale to jenom pokud nemá další vjem, když na něj zavolám třeba u reklamy, tak bych si mohla hubu utřepat a on se prostě neotočí, klapky na uších.
Dej mu čas, my v rodině autistu máme ( od příbuzných) a podle Tvého popisu bych to nijak nespojovala, jen prostě chlapečka toho zajímá víc a na mámu se reaguje až jako na poslední. Pokud třeba ve třech letech neuvidíš nějakej pokrok, tak to řeš, ale teď mi teda přijde brzo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >