22 měsíců - co dřív odbourat: dudlík, nebo kojení?

14842
17.4.16 15:53

22.měsíců co dřív odbourat dudlík nebo kojeni?

Ahoj, potřebuji poradit. Dcerka je šílenej závislák jak na prsa, tak na dudlík.
Dudlík jsem jí nedávno odbourala jen na spaní po obědě a v noci a teda na cestu v kočáře ho musí mít jinak řve jak tur. Samozřejmě i přez den si ho dožaduje, ale nedám. Chci se ho zbavit, ale jak? Prostě vydržet ty hysterické záchvaty a v noci se nevyspat?
A jak odbourat to kojení? už mi to leze krkem, přez den kojim jak si řekne (říka si skoro furt " maminko deeej mlíčko" ) večer si jen tak pocucává, ale tím, že má ten dudlík tak se sním spokojí a musí mi žmoulat bradavky, to i třeba přez den, když spolu jen tak sedíme a koukáme na pohádku, tak má ruku na prsu :zed: ráno se kojí dost po probuzení, taková první snídanička.
Taky s ní spím a moc dobře nespím, protože se děsně roztahuje a já pak spím na 10cm, záda mám úplně v hajz… :roll:
Poradtě jak na to a co dřív? Už si připadám jak otrok, dojná a já nevím co..hlavně mi vadí jak mě tahá furt za prsa, občas už to i bolí. Pomoooc jak z toho venmje mi to sice líto, ale už mi to leze na mozek. Nejhorší je, že když je nemocná, tak se jen kojí :roll: Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5782
17.4.16 16:00

Na odstaveni od prsa pomaha odjet na vikend pryc. A dudlik? Sebrat a nedat. Ja bych asi navrhovala nejdriv kojeni, nahradit flaskou na noc, popr.rano na snidani a potom az to bude v pohode, tak sebrat i dudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
17.4.16 16:02

@lucynka25 - s kojenim neporadim, ja moc dlouho nekojila, syn byl misto toho zavislak na flasce. Je mu 21 mesicu a od ledna konecne prestal pit z lahve s dudlikem. Dozral k tomu sam. A k dudliku, u nas to probehlo celkem dobre, a to jsem se toho desila.Byl taky hrozny zavislak. Na naseho syna zabira kdyz se mu rekne ze je velikej kluk, nebo ze to udelame jako velikej kluk a ze uz neni male miminko. Dudlicku jsme udelali papa a zamaval mu a vyhodila jsem ho do kose. Rekla jsem ze dudlik maj jen mala maminka a on ze je veliky. A vzal to v pohode. Par dni se po nem schanel tak jsem mu na to rekla zase ze je velikej kluk a dudze je „ee“. A v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14842
17.4.16 16:04

@xjuklickova no jedu pryc za mesic, tak bych to mohla zkusit.. :think: um nechce ani lahev to nikdy nechtela. V posteli ma vodu, to pije, kolikrat ji misto prsa nacpu vodu, kdyz mam dost, nekdy vezme ale nekdy dostane nerva a hodi to pryc a chce prso stejne.
Aq nevis jak dlouho to trva s tim dudlikem nez prestane dite rvat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
17.4.16 16:04

@lucynka25 - a je pravda ze sestrenka kojila syna do 2 let a kdyz ho chtela odstavit tak musela na vikend pryc. Syna dala k babicce a tam se neschanel. Kdyz se vratil domu tak rekla ze mlicko uz neni a bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13429
17.4.16 16:05

Já dceru odstavila od kojení ve 22 měsícíh. Už jsem toho měla taky dost. Dudel má ještě ted a je jí 24 měsíců. Už bych ho chtěla taky odbourat a chystám se na to. Ale je taky hrozný závislák. Na kojení si večer před spaním vzpomene ještě i ted po více jak dvou měsících, ale vysvětlím, že mlíčko není už a je to. Někdy se vztekne trošku, ale už nedám. Ale zkouší to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14842
17.4.16 16:07

A to drzeni za prsa a podobne taky prestane?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13429
17.4.16 16:08

@lucynka25 a na UM už jsem tedy neučila. A odstavila jsem sama bez toho aniž bych odjížděla někam na víkend. Bála jsem se toho, ale dobrý to nakonec bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13429
17.4.16 16:09

@lucynka25 mě teda za prsa nijak netahala takže s tímto neporadím. Jako zkusila to, ale to jsem jí vysvětlila, že to ne a dobrý už to nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24633
17.4.16 16:10
@lucynka25 píše:
A to drzeni za prsa a podobne taky prestane?

Tak jí to nedovol :nevim:
Dudlík bych nechala dudlíkem, vyřešila bych nejdříve to kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13429
17.4.16 16:14

@lucynka25 a jak píše @Pipet odbourej nejdříve kojení a pak dudel. Já tohle věděla od začátku, že nejdřív odstavim od kojení a až pak za nějakou dobu seberu dudel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14842
17.4.16 16:19

Teeda a ja chtela nejdriv ten dudel :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13429
17.4.16 16:35

@lucynka25 můžeš i nejdřív dudel a pak kojení. Ale podle mě jak vezmeš dudel tak se ještě víc na to prso upne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vin
1327
17.4.16 16:43

@lucynka25
Dej ji do skolky a jdi do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
17.4.16 16:55

@lucynka25 Nejdřív bych odbourala „kojení“. Jako aby mi hrabal skoro dvouleťák do výstřihu a jen tak si dudlal, tak to ani omylem. Takže bych buď nedala a tvrdě si stál aza svým, ať se třeba na hlavu postaví, nebo bych odejala na pár dní někam pryč.

A pak bych případně vyřešil adefinitivně ten dudlík. Ale přijde mi lepší nejdřív zbavovat dudlíku přes den a pak až na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat