23. měsíců - přestal jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivetazam
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 3 inzeráty 24.09.18 00:30
23mesicu- prestal jistti

Dobry vecer maminky :D, muj 23m syn prestal jist vetsinu jidel :( trva to asi 3 mesice. Prvni jsem si myslela, ze to bude jen nejake obdobi ale uz to trva dlouho. Jedl krasne vsechny jidla co jsem pripravila, kousky ji take krasne, to mu nedela zadny problem. Nicmene jidlo, ktere mi monentalni sni, je cokoli s ryzi, jogurty, obcas buchticku, jablko, okurek, mrkev. To je ale vse. Prestal jist cokoli namazane na chlebu, prestal jist veskere obedy (omacky, veskere prilohy, spenat, repa, lusteniny) z ovoce prestal jist temer vsechno. Nesni ani syr, vajicko, no proste nic. Ochutna na spicku jazyka a okamzite vse plive ven.
Sladkosti mu nedavam. Podotykam, ze to byl nejvetsi jedlik siroko daleko, proto me to tak zarazi. Nechce jidlo ani formou hry.
Nesnida, nesvaci, nekdy s ni neco na obed, nejakou svacu zobne i neco malo na veceri. Vecer pije UM na noc a pta se po nem i rano :D
Nemate nekdo zkusenost, cim by to mohlo byt? Dekuji moc :)

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 24.09.18 02:14

je to obdobi, ale trvá dyl nez jsi čekala. neřeš to, nenut ho, ono to prejde. ja po asi roce tohoto obdobi najela na systém ,,varim cokoli, bud si das nebo ne. druha varianta max suchý chleba/rohlik. po tydnu na suchem pecivu opet začal jist plno věci :mrgreen: dělej co bude pro tebe ok, ale nestresuj se tim. s plným stolem jidla žádné dite hlady neumre, neboj.

chaela
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 2 inzeráty 24.09.18 06:33

Já asi moc neporadím, u mého staršího syna toto období trvá už skoro 2 roky. Taky kolem druhého roku přestal jíst spoustu druhů jídel, no teď bude mít 4 a není to o nic lepší. Jediný, čeho jsem dosáhla je to, že aspoň ochutna. Ale stejně vždycky řekne, že mu to nechutná a neji. Ji jen jeden druh jogurtu, suchý pečivo, který miluje, takže jako trest to pro něj fakt není, těstoviny s červenou omáčkou, mrkev a jabka. Sladkosti má teď zakázané. Je teď ve školce a tam prý ji vcelku slusne, tak aspoň něco, snad se dozví i doma. Nikdy jsem mu nic nepodrizovala, musel jíst, co bylo, když nechtěl, byl hlady a z do dalšího jídla. Napřed jsem taky dávala místo toho jen duchem rohlík, ale on pak už ro v ku rikal, že oběd nechce, že si dá rohlík. Taky doufám, že ho to brzo přejde, protože se po něm začíná opicit i mladší, který teď bude mít ty ošidné dva roky a taky už pomalu začíná odmítat některá jídla. Snad to nedopadne podobně. A snad jsem tě nevydesila:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >