24 hodinové měření tlaku u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 08:10
24 hodinove mereni tlaku u ditete

Zdravim maminky, mam dotaz. Mate zkusenost nektera s 24 hodinovem mereni tlaku u ditete? Ct-pa jsme to meli. A cekame na vyhodnoceni a zajimalo by me jak dlouho to trva. A jestli mate nektera zkusenost s tim, ze vase ditko melo hodne vysoky tlak:co vse se delo, jakou vam nasli pricinu atd. Synovi je 6 a tlak se mu behem toho mereni pohyboval. Mezi 134/80 az 151/95. Niz to neslo. Dr nam rekla jen ty nejhorsi scenare pokud to pritom 24 hodinovem mereni doma bude mit stale tak vysoke. Tak jsem docela vystresla :nevim: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Demi
Závislačka 4067 příspěvků 22.10.18 08:31

Ahoj,
domácí 24 hodinové měření tlaku jsme měli několikrát. Z vyhodnocení vyšlo, že syn je normotenzní. Tlak u tvého syna se mi zdá dost vysoký, ale nejsem lékař, a také nevím, v jakých situacích byl takový tlak naměřený. Někdy bývá problém s tlakem spojován s funkcí ledvin.
Jestli máš doma tlakoměr, zkus mu tlak přeměřit několikrát denně, ve stejné poloze (vsedě, vleže).

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 08:52

@Demi prave,ze ho ma vysoky,tak mel ten tlakomer ktery mu nasadili v nemocnici. V klidu u pohadky mel 146/75 u obeda 136/75 atd atd po chuzi mel 151/95 :,( podle dr abnormalne vysoky. Celych 24hod jsem zapisovala a kdyz jsem ty hodnoty videla,tak mi bylo az ouzko. Cekame na vyhodnoceni od primare prave. Za jak dlouho jste to vyhodnoceni meli prosim? Nevis?

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 08:59

@panti a jaký varianty ti vylíčil?

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 09:05

@ka2ka rikal,ze to byva skryty syndrom bileho plaste,coz by mel tlak doma v pohode. To nemel. Obezni take neni,takze to muze byt selhavani ledvin,neco se srdcem,nebo I nadorove onemocneni. K dr jsme sli ptz uz delsi dobu ma narazove bolesti hlavy. Oci ma v poradku. Dr rekla,ze pokud se tak vysoky tlak potvrdi,tak ze budou hledat pricinu vylucovaci metodou. Ze to znaci onemocneni nejakeho organu. Takze ta nas tak vyjancila,ze nespim. :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 09:08

@panti a nemůže ho mít dědičný?

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 09:16

@ka2ka prave ze ne. Nikdo z rodiny to nemel.

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 09:25

@panti tak budu držet palce

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 09:27

@ka2ka dekuji :hug:

Demi
Závislačka 4067 příspěvků 22.10.18 10:49

Na vyhodnocení jsme nemuseli dlouho čekat, jednou to bylo už druhý den, jindy několik dnů. Otoky očí nebo končetin syn nemá?

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 11:08

@Demi nema. Byli jsme na ocnim v patek i. A tam je vse v poradku. :nevim:

Demi
Závislačka 4067 příspěvků 22.10.18 12:44
@panti píše:
@Demi nema. Byli jsme na ocnim v patek i. A tam je vse v poradku. :nevim:

Jenomže ty otoky se nepoznají na očním. Většinou bývají patrné ráno okolo očí, v průběhu dne klesnou do končetin.
Jestli syn nebyl na vyšetření ledvin, můžeš zanést jeho ranní moč k dětské lékařce, aby zjistili, jak to vypadá. Nic tím neztratíš.

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 13:09

@Demi to uz mame zasebou. Moc v poradku. Otoky zadne. :nevim: a ikdyz ma moc v poradku,tak to nic neznamena. Dr urguje nemocnici na to vyhodnoceni. Rano jdeme na odbery a pry pocka co rekne primar,ale videla by to na hospitalizaci prej.

Demi
Závislačka 4067 příspěvků 22.10.18 13:35
@panti píše:
@Demi to uz mame zasebou. Moc v poradku. Otoky zadne. :nevim: a ikdyz ma moc v poradku,tak to nic neznamena. Dr urguje nemocnici na to vyhodnoceni. Rano jdeme na odbery a pry pocka co rekne primar,ale videla by to na hospitalizaci prej.

Tak velká úleva, že moč je o.k. Příčinu nějakou to má, porucha ledvin by se už nejspíš poznala.
Držte se :kytka:

panti
Kecalka 383 příspěvků 22.10.18 14:17

@Demi uleva zadna bohuzel. To ze mel moc u dr v poradku,tak neznamena,ze jsou v poradku I ledviny. Rekl me to primo primar v nemocni. :roll: z moce se poznat nastydnuti,zanet. Ale ne to ostatni pry. Ceka nas uz ledvin atd. Neurologie,kardio atd atd :nevim: :( Jinak dekuji. Jsi zlata :hug:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >