Jak přežít s hyperaktivními dětmi?

Anonymní
28.4.20 09:29

24/7 s dvěmi hyperaktivními dětmi - jak přežít?

Prosím o radu, asi nějaké doporučení na prášky na uklidnění. Abych to zkrátila, jsem už přes 4 roky zavřená doma, bez koníčků, relaxace pomoci. Mám dva hyperaktivní kluky (4 roky a 1,5 roku). Kluci stále běhají po bytě (2 místnosti bez balkonu), mlatí se vším, starší pusu za ceý den nezavře. Za rok jsem zhubla o 10 kg (ted mám 45kg). Nevyspím se, neodpočinu si, nikdy. Neustále je kolem mě ruch a hluk. Kluci na zadku neposedí ani minutu, pořád je kolem mě pohyb, sundavám je ze židlí, vyháním ze skříní, tahají mi nádobí, věci z lednice… Do toho mě šíleně bolí záda, chytají mě uplně křeče krční páteře, rehabilitace nepomohly. Je mi špatně stále, nechutenství, bolesti hlavy, krční páteře, nevolnosti (ano, asi nervy). Všechny volně prodejné léky na nervy už jsem zkusila a nic. Dostala jsem se do fáze, že mě vadí i to, když kolem mě proběhnou a ječí. Byl na tom někdo podobně? Pomohly by mi antidepresiva, než kluci půjdou do nějaké školky? Prostě něco, abych přežila ještě tak 2 roky v tomto prostředí? (Hlídání nemám, manžel od rána do večera v práci).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27209
28.4.20 09:36

Tak manžel asi taky nedělá nonstop, ne? antidepresiva tohle nevyřeší. :nevim: chod s nima co nejvíce ven :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
28.4.20 09:37

Mám dvě hyperaktivní děti v pěstounce. 4 roky mazec. Od února jsou na medikaci a hodně se to zlepšilo. Místo antidepresiv, zajdi s dětmi k psychiatrovi a neurologovi a řeš jejich hyperaktivitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20052
28.4.20 09:39

Starší ve školce není? Mladšího bych stoupla na 3 dopoledne do soukromé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
28.4.20 09:40

Tak děti jsou celkem dobrovolná věc že…

Jinak ty děcka potřebujou zabavit. Proto dělají blbosti protože se nudí. Takže udělat řád, hrát si s nima, tvoři, chodit ven. Když budou nasycení a unavení dají i tobě víc prostoru pro klid. Nemůžeš čekat že se zabaví v tomhle věku sami.

A odpoledne převezme štafetu druhá polovina DNA a ty můžeš uklidit, vyprat nebo cokoliv na co dopoledne nebyl čas. Ideálně je vyhnat ven, počasí je na to teď ideální. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
28.4.20 09:43

Přijde mi, že nedělají nic, co by normální zdravé děti (natož kluci) nedělaly. A trochu bych řekla, že se nudí. Je potřeba je nějak zabavit, vymyslet jim program, od rána do večera. Starší může chodit už do školky, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10088
28.4.20 09:51

Jestli myslíš antidepresiva pro tebe, tak ne nepomohou :lol: jako myslíš, aby ti bylo vše jedno? Takhle AD opravdu nefungují. Děti co nejvíce zabav. Nám pomáhá být co nejvíce venku. Nejlepší je jít, na louku, do lesa. Malý si sbírá kameny, klacky a je ve svém živlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
28.4.20 09:51

Pokud mají obě ADHD, zobrazí se to na EEG a psychiatr poradí, co s tím. Pokud jde jen o klasické dětské divočení, musíš se jim věnovat a čekat, až z toho vyrostou. My máme postižené děti a naděje na zlepšení jsme se také nevzdali. V listopadu se nám zlomilo po dvou letech šílenství způsobené CAN u mladšího kluka a od února se lepší díky medikaci ADHD. FAS řešíme výchovou, láskou a učením. Nezoufej, i takto postižené děti mají naději. U zdravých dětí jde jen o vývojové období a musí se to přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
28.4.20 09:52

Manžel pracuje od do? Vikendy? My udelali dohodu, ze smim chodit na brigadu, jinak bych skoncila taky na praskach, nebo v kriminale :lol:
Mam deti 2-3 a cely den brebenti, rvou, lezou kam nemaji, oteviraji lednicku. Ona otevre skrin, on to z ni vyhazi…
Na ukor meho spanku chodim 2× tydne na brigadu (16-21), nebo o vikendu dopo. Chlap proste hlida a ja „odpočívám“, a jeste se snazim 3× tydne cvicit (vstavam v 5, abych to stihla, nez jde chlap do práce). Kdyz se deti hodne budi, tak na cviceni kaslu. Deti maji 15M, 2roky+4M, a 7 (1.trida, ten jezdi ale nekdy k tatkovi, i kdyz ted min, nez kdyz je skola).

Zkus najit 1den v tydnu, kdy deti nechas manželovi, alespon na par hodin a vypadni pryc. Fakt to neuvěřitelně pomáhá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
28.4.20 09:54
  1. choďte hodně ven, pořád
  1. starší do školky, mladší na 2 dopoledne v tydnu do miniskolky, dětské skupiny… (bohužel až v září)
  1. na manžela bych čekala už oblečená a v botech, hned jak by přišel, vypadla bych ven a chodila a chodila. Bez ohledu na to, jestli jedli, koupali se… On si tam poradí, stejně jako ty. Až se vrátíš, samozřejmě nic nekritizovat! A vrátila bych se až ve chvíli, kdy budou děti spát.

4)zabavit, řád… jsou super rady, ale v situaci zakladatelky podle mně nepoužitelné. Když se dostanou naše děti (4,5 a 2,5 a 1) do stavu „lítám, řvu, mlátím, hrozně se směju a nevím čemu“, malovat si se mnou fakt nebudou. Nemluvě o tom, že když se já dostanu do stavu zakladatelky, už na ně jenom řvu.

Nejdřív se musí všichni uklidnit, pak zavádět řád a organizovanou zábavu v bytě. Proto píšu chodit hodně ven s detma (každý den dopo i odpo) a zakladatelka večer okamžitě vypadnout pryč z bytu.

(psát někomu v tohle stavu, že si ty děti neměl pořizovat, je prasárna)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 09:58

Autor příspěvku

Starší se do školky pro velký zájem nedostal, modlím se, aby se dostal ve 4,5 letech. Na soukromou nemame finance. Ano, zkouším je zabavit, ale nejde to. Mladší se pořád do všeho plete, bere pastelky, nůžky, cokoli. Venku je to jestě horší, protoze se oba rozběhnou do jiného směru, všude silnice. Oba vyzaduji 100% pozornosti a já už z toho mam tiky. Jsou neunavitelní. Nemám kapacitu zabavit oba, nesedí ani u jídla. Jedině bych je musela přivázat. Manžel kolikrát přijde domu až když spíme. Kdo hyperaktivní dítě nemá, tak si vubec nedovede představit, jak se takové dítě chová.

• Citovat
  • Nahlásit
20052
28.4.20 10:08

To je vždy otázka, co znamená to hyperaktivní. Dnes se to zamenuje za něco, co bychom označili jako živý. Zda to dítě neposedi, protože to rodiče striktně nevyžadují a nebo to opravdu není v jeho silách. Pokud by děti ne hapaly, jak se chová venku, alespoň to mladší bych dala nekompromisně i přes řev do kočárku a vypoustela jen na hřišti. To, že to nechápe to 4,5 lete, je opravdu divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
28.4.20 10:10
@Anonymní píše:
Starší se do školky pro velký zájem nedostal, modlím se, aby se dostal ve 4,5 letech. Na soukromou nemame finance. Ano, zkouším je zabavit, ale nejde to. Mladší se pořád do všeho plete, bere pastelky, nůžky, cokoli. Venku je to jestě horší, protoze se oba rozběhnou do jiného směru, všude silnice. Oba vyzaduji 100% pozornosti a já už z toho mam tiky. Jsou neunavitelní. Nemám kapacitu zabavit oba, nesedí ani u jídla. Jedině bych je musela přivázat. Manžel kolikrát přijde domu až když spíme. Kdo hyperaktivní dítě nemá, tak si vubec nedovede představit, jak se takové dítě chová.

Nemáte v okolí místo bez silnic? Nechodí manžel domů nikdy dřív, než spíte?

Pokud máš opravdu podezření na ADHD (u staršího, mladší je na diagnózu malý), zvedni telefon a objednej ho na neurologii a psychiatrii, čekací lhůty budou dlouhé, takže hned. DNESKA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10088
28.4.20 10:12
@Anonymní píše:
Starší se do školky pro velký zájem nedostal, modlím se, aby se dostal ve 4,5 letech. Na soukromou nemame finance. Ano, zkouším je zabavit, ale nejde to. Mladší se pořád do všeho plete, bere pastelky, nůžky, cokoli. Venku je to jestě horší, protoze se oba rozběhnou do jiného směru, všude silnice. Oba vyzaduji 100% pozornosti a já už z toho mam tiky. Jsou neunavitelní. Nemám kapacitu zabavit oba, nesedí ani u jídla. Jedině bych je musela přivázat. Manžel kolikrát přijde domu až když spíme. Kdo hyperaktivní dítě nemá, tak si vubec nedovede představit, jak se takové dítě chová.

A co mladšího mít v kočáru nebo nosítku? Ten starší by se pak snáze uhlídal. Já mám šestiletou a dvouletého a to co popisuješ je u nás na denním pořádku. Manžel sice přijede ve tři, ale on nemá trpělivost už vůbec žádnou. Co zbytek rodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20052
28.4.20 10:14

A třeba ještě proč je sundavas že židli? Bych je nechala spadnout, jinak to nepochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat