2,5 letá holka se začala znovu počůrávat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajka89
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 19.06.19 12:39
2,5 leta holka se zacala znovu pocuravat

Ahoj, moje holka, necelych 2,5 roku se zacala znovu pocuravat. Kolem druhych narozenin jsme ji zacali ucit na nocnik. A slo to krasne. Nehody obcas byly, ale jenom vyjimecne, jednou za x dnu.. Vetsinou si uz i sama sundala kalhoty a posadila se, aniz bych ji to musela pripominat. Davala jsem ji teda plinu akorat na spani. A najednou asi pred deseti dny konec. Cura, kde se ji zamane. Kdyz ji sama sliknu a chci ji posadit, tak rve a propina se v zadech, ze curat nepotrebuje a za dve minuty se pocura, a klidně i do postele. Ja vim, ze se za to nema dite trestat, ale uz kolikrat vidim rude a mam chut ji ten pocuranej zadek naplacat. Mam taky jine zajmy, nez porad prat, vytirat, cistit koberec a prevlekat periny :roll: Neco jsem o tom cetla, ale vsechno se to tykalo reakce na zmenu v rodine. U nas se ale vubec nic nezmenilo. Nebyla a neni nemocna, nema sourozence, nejsem tehotna, doma se nehadame, nikdo neumrel, nezacala jsem pracovat, ani ji davat do skolky, nic takoveho :nevim: Jinak se chytra jak opice, s dovednostmi o rok napred, ale cura vsude jak mimino :( Nekdo neco, co s tim delat? Vratit pliny? Nebude to kontraproduktivní? Chytnu se kazde rady, diky????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 8154 příspěvků 19.06.19 12:42

@Pajka89 Sama musíš vědět, na jaké je emoční úrovni a co na ní bude platit. Na tu mojí by platilo říct, že jestli nebude chodit čůrat na nočník, dostane plenky jako malé miminko a nebude moct do školky :mavam: A klidně jí tu plenku dej.

4-1.cz
Kecalka 147 příspěvků 19.06.19 12:49

U nas se stalo neco podobneho, najednou nechtela na nocnik a curala vsude. Muze byt prochlazena, to pak totiz curani stipe (takze nechce jit curat na nocnik) ale cura casto a vsude. Nechala bych vysetrit moc.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 19.06.19 12:52

@unuděná to ji říkám desetkrat denne, ze do pliny curaji maly miminka, ale to ji absolutně nezajima…

Echt Kelišová 8154 příspěvků 19.06.19 12:54

@Pajka89 Tak jí tu plenku vrať a uvidíš, jak se na to bude tvářit. Minimálně pro tvůj klid. Já bych za cenu učůrávání až počůrávání v životě neodplenkovávala, na to nemám nervy :mrgreen: Už tak hysterčim, když se mi 4letá dcera semtam v noci počůrá, protože se nevzbudí na WC. Tfuj. :mrgreen:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 19.06.19 12:56

@4-1.cz to muzeme no, ale nemyslim, ze to bude tim.. To by urcite rekla, kdyby ji neco pri curani palilo :nevim: Ani necura nejak casto, udrzi to treba dve tri hodiny, ale pak to pusti na zem..

bjitka123
Kecalka 302 příspěvků 3 inzeráty 19.06.19 12:59

Možná nějaký vzdor. Já jsem synovi vrátila plinky a počkala na příznivější konstelaci hvězd. :) Pak to šlo samo a rychle.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 19.06.19 12:59

@unuděná no ja uz taky nemam nervy… Venku je 30 stupňů a tak se bude parit v pline :zed:

Echt Kelišová 8154 příspěvků 19.06.19 13:01

@Pajka89 Hele a co kdyby si to po sobě uklízela? Převléknout se, mokré odnést do pračky, vzít hadr a loužičku utřít? Nebo nepomohlo by, kdyby lítala nahatá a nočník měla někde na očích?

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 19.06.19 13:11

@unuděná Poslední asi tri dny ma doma jenom krátkou sukynku, pod tim holy zadek, ale porad stejne.. Na zachod ma neustale otevrene dvere a pripravene male prkynko, nocnik taky porad v dosahu na stejnem miste, ale klidne se vycura pul metru od nej :roll: Zkusit vytirat by si to mohla, to je fakt :palec:

warita
Extra třída :D 11352 příspěvků 19.06.19 13:39

@Pajka89

Zazila jsem s dcerou, ona teda byla u pol roku mladsi. Na 18m v podstate odplenkovana, prisel podzim a postupne slo vsechno do kytek. Naprosto chapu, jak rikas, ze vidis rude. Ja videlmega rude, protoze veskere domlouvani, vysvetlovani, ptani se, jestli potrebuje a odpoved ze NE a do 2min byla pocurana, tohle teda bylo neco na moje nervy. A prisel den, kdy se behem 20min pocurala doslova 3× a me s konecnou planosti dosly nervy, rekla jsem si, ze tohle nema ani jedna z nas zapotrebi a vratila jsem pleny.

Moc jsem nechala prezkoumat, nachlazena nebyla. Vysvetlovani, ze je jako male miminko ji nezajimalo. Zadne prosby ani vycitky nikam nevedly.

Zavedla jsem zpatky plenu a zkusila odplenkovat za par mesicu a to se ted podarilo. To co radi @unudena, s tim bych byla opatrna. Ono totiz dite vnima ten stres a nepeti ohledne curani a kakani a i kdyz jsem malou vyslovene netrestala (par krat mi ujely nervy a kricela jsem), tak ten natlak udelal sve a par krat jsem nacapala malou, jak uplne vystresla kaka za gaucem. No tohle teda nebyl muj zamer, aby mala mela z potreby neurozu. Takze klid, pohoda, plenka nazpet a vyckat 2-3m a zkusit znova.

Echt Kelišová 8154 příspěvků 19.06.19 13:44

@warita Ale to nemá být trest :mrgreen: Prostě jen nést následky svého chování :nevim: Pokud se vyloženě šprajcuje, že čůrat nepotřebuje a za minutu je počůraná, tak to dost možná dělá najust a nevidím důvod, proč by si po sobě neuklidila. Když mi dítě bude v bytě přes zákazy třeba kopat míčem a rozbije vázu, tak si to taky půjde uklidit :nevim:

Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 19.06.19 13:59

@Pajka89 měli jsme to podobně, i nás to teda komplikovalo i moje těhotenství a následně sourozenec. Dceři bylo úplně jedno, že seděla v mokrém, normálně si dál hrála. Tak jsem prostě pleny vrátila (když to viděla u ségry, tak je sama chtěla). A po čase znovu vzala. Po 2,5r to šlo najednou samo a já jsem si jenom nadávala, že jsem pospíchala, ušetřila bych si moře praní.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 19.06.19 14:00

Ja bych ji dala kalhotky, aby se pravě citila nekomfortne počuraná a zapojila ji do procedury svlekaní a uklidu. Kdyby to nepomohlo, zpet plinu, ale to az jako posledni moznost. Podle me je to jen nejaka kratka fáze a brzy to odezní.

warita
Extra třída :D 11352 příspěvků 19.06.19 14:10

@unuděná kdyz ma dite nervy z toho, ze potrebuje curat/kakat, tak to asi naschval nedela, to by jinak byla vysmata.

Ale jinak jasne, kdyz udela neco naschval, postupuju jako ty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama