2,5 letá neodpoví na otázku - je to normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
warita
Echt Kelišová 9802 příspěvků 3 inzeráty 27.02.19 09:39
2,5 leta neodpovi na otazku - je to normalni?

Ahojte holky,

mozna resim kravinu, ale mam doma skoro 2,5 letou holcicku. Mluvi jako vodopad, ma neuveritelnou slovni zasobu, vse komentuje, stale se na neco pta… takze opozdena v reci neni ani nahodou.

Co me ale zarazi a v mezicase i dost irituje, ze neodpovi na otazku, ani kdyz ji polozim 10×. Zeptam se: Leonko, mas zizen? Mas hlad? Das si jablicko? Chces na prochazku?

A muzu se zeptat klidne i 5×, jako kdyz hrach na stenu haze. Misto odpovedi mi zacne brebentit neco sveho, zacne neco komentovat, ajko by me neslysela. A to se obcas ptam i na veci, u kterych na beton vim, ze to CHCE. Ale ona nerekne ano ani kdybych se na hlavu postavila. Ani kdyz zvysim hlas a zeptam se opakovane, jestli me slysi, ani tehdy mi neodpovi. Zacina me to docela frustrovat. Je to normalni? Problem s reci nema.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 12816 příspěvků 27.02.19 09:41

Leonka ti ukazuje, že má navrch

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 27.02.19 09:49

@warita Zkusila jsi si před ní třeba kleknout, chytit za ruce a položit jí tu otázku když na tebe kouká? Zkusila jsi se zeptat na něco tak žádoucího, jako je třeba bonbon? ;)

Uživatel je onlineKlara178
Stálice 69 příspěvků 27.02.19 09:50

A vite jiste, ze rozumi ?

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 27.02.19 09:52

Mě to teda taky přijde zvláštní, nemyslím, že by to byla nějaká vzpoura, jak píše @jizvíková. V tomto věku, pokud dítě už mluví, má obvykle zažito, že na otázku se odpovídá. Slyší dobře? Rozumí? (třeba když jí řekneš, ať na obrázku ukáže kočičku, nebo přinese boty…). Skutečně nikdy na žádnou otázku neodpověděla?
edit:překlep

Příspěvek upraven 27.02.19 v 09:54

warita
Echt Kelišová 9802 příspěvků 3 inzeráty 27.02.19 09:52
@jizvíková píše:
Leonka ti ukazuje, že má navrch

jako ze to je projev vzdoru? Hmmm, ona zatim moc vzdorovita neni. Spis mam pocit, ze je zvykla, ze vsechny jeji potreby prubezne odhaduju, tak ma malokdy pocit, ze mi musi neco sdelit..... neco v tom duchu, ze kdyz uz se na to ptam, tak asi vim, ze to chce.

Nebo ji proste moje otazky nezajimaji? Nechapu, proc neodpovi alespon na ano/ne dotazy.

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 27.02.19 09:54

@warita A třeba kývnutí hlavou? Taky nic?

Simča30
Povídálka 17 příspěvků 27.02.19 09:58

A vnímá tě?Já kolikrát když něco říkám,tak syn vůbec nevnímá a to se postavím přímo před něj a dívá se na mě,ale pořád mu oči lítají jinam a když se hned jak domluvím zeptám jestli ví co jsem mu právě řekla tak říká že ne a že mu to mám zopakovat :think: :) Sym má 4 roky.A taky mluví krásně od 11měs,takže tím to asi opravdu nebude.Tak tě buď nevnímá,možná ignoruje,možná ani neví co ti má říct,když se má rozhodnout,tak se pokud jde třeba o procházku neptej a rozhodni se sama.Dcera 2roky,mi taky neodpovídá na otázku,tak buď se neptám a nachystám a oni to sní,nebo počkej až si řekne sama.Asi se ještě nechce ke všemu vyjadřovat a o všem se rozhodovat.

Uživatel je onlineKlara178
Stálice 69 příspěvků 27.02.19 10:04
@unuděná
@unuděná píše:
Mě to teda taky přijde zvláštní, nemyslím, že by to byla nějaká vzpoura, jak píše @jizvíková. V tomto věku, pokud dítě už mluví, má obvykle zažito, že na otázku se odpovídá. Slyší dobře? Rozumí? (třeba když jí řekneš, ať na obrázku ukáže kočičku, nebo přinese boty…). Skutečně nikdy na žádnou otázku neodpověděla?
edit:překlepPříspěvek upraven 27.02.19 v 09:54

Presne tak, ja bych se take soustredila na to porozumění.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34317 příspěvků 1 inzerát 27.02.19 10:05

:nevim: Třeba je jen moc zaneprázdněná jinými aktivitami a nedokáže se soustředit na myšlenkové pochody svých her a ještě na dotazy matky. Muži a děti nedokáží dělat tolik věcí najednou, jako ženy. :mrgreen: Stejně tak jak třeba i čtyřleté dítě si načůrá do kalhot, i když už dávno chodí na záchod, protože při hře zapomene, že se mu chce.
Mmch. moje jedenáctiletá, když jí něco přeletí přes nos, by mi klidně na otázku, jestli chce jablíčko, odpověděla Co je ti po tom? :cert: A když jí říkám, že si má utřít stůl a vysát v pokoji, tak má taky problém se sluchem…

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 27.02.19 10:09

@Tiger-lily Tak ale i sebezaneprázděnější dítě by někdy na něco odpovědělo, ne? Třeba když zrovna dělá nějakou činnost, co ho tak nerajcuje, jako obědvání nebo třeba koupání.
Mé děti často taky trpí selektivní hluchotou, pak ale stačí, abych na druhé straně bytu zašustila pytlíkem s bonbony a jsou u mě za vteřinu :mrgreen: :mrgreen:

TopSecret
Závislačka 3753 příspěvků 27.02.19 10:10
@warita píše:
Ahojte holky,

mozna resim kravinu, ale mam doma skoro 2,5 letou holcicku. Mluvi jako vodopad, ma neuveritelnou slovni zasobu, vse komentuje, stale se na neco pta… takze opozdena v reci neni ani nahodou.

Co me ale zarazi a v mezicase i dost irituje, ze neodpovi na otazku, ani kdyz ji polozim 10×. Zeptam se: Leonko, mas zizen? Mas hlad? Das si jablicko? Chces na prochazku?

A muzu se zeptat klidne i 5×, jako kdyz hrach na stenu haze. Misto odpovedi mi zacne brebentit neco sveho, zacne neco komentovat, ajko by me neslysela. A to se obcas ptam i na veci, u kterych na beton vim, ze to CHCE. Ale ona nerekne ano ani kdybych se na hlavu postavila. Ani kdyz zvysim hlas a zeptam se opakovane, jestli me slysi, ani tehdy mi neodpovi. Zacina me to docela frustrovat. Je to normalni? Problem s reci nema.

Tak se ji neptej. Rekni na, vezmi si jablko. Pojd, pujdeme na prochazku.
A uvidis, jestli pujde nebo ne. A rekla bych to doktorce, at te pro jistotu posle na ORL.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15269 příspěvků 27.02.19 10:13

@warita a jen se jí ptáš, nebo k ní přiklekneš, chytíš třeba za ruku, nebo položíš ruku na rameno? Syn také reagoval až když dostal fyzický stimul. Do té doby vůbec neregistroval, že na něj mluvím. A co udělá, když ji nabídneš nějakou dobrotu, ona neodpoví a ty před ní tu dobrotu začneš jíst … všimne si? Řekne si o ni?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34317 příspěvků 1 inzerát 27.02.19 10:15

@unuděná To asi ano, někdy by odpověděla. :nevim: Ovšem když se snažím děti přivolat do vany, ke společnému jídlu, nedejbože k nějaké práci, tak musím taky velmi často použít intenzifikátory jako A už jdu pro vařečku! Tak na místě zakladatelky bych zkusila nějaké šokové oznámení, ne nudné Chce jablko? Ale třeba Jééé jablko nám roste za komínem, honem tam utíkáme!!! či jinou blbost, jestli zareaguje.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15269 příspěvků 27.02.19 10:17

@warita ještě bych případně zkusila dřepnout před ní, ukázat dvě věci a zeptat se, kterou z nich si teď dá (například kus čokolády nebo jablko … jen příklad). Zkrátka něco, co přímo vyžaduje odpověď. Syn například nechápe, proč má říkat, odpovědět, když něco nechce. Pro něj je to, že neodpoví, dostatečný důkaz toho, že o to nemá zájem. Případně nezareaguje, když mu říkám, aby např. nezapomněl odnést plasty. Když mu to opakuji, tak se uráží, že už jsem mu to přeci řekla. Do svých skoro deseti let nepochopil, že když neřekne ani bů, tak nevím, zda mě vůbec slyšel :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama