2,5 leté dítě je věčně vzteklé, málo spí a nemluví

Anonymní
3.11.20 10:32

2,5 leté dítě je věčné vztekle, málo spí a nemluví

To je pouze tak nějak v kostce. Syn jen hučí co se mluveni týká. Max. z něho vyjde mam a ham. Teď nám začal i nespat. Po obědě usne výjimečně, pak jde spat kolem 19h, spí tak 4 h a pak se začne budit. Nakonec to většinou končí kolem 1h v noci jde ke mě do postele a pak do 4h tady běhá, když mu něco nedovolím, tak řve a no, je to blázinec. Do toho vzbudí 3 měsíčního brášku a já už prakticky nespím. Vyzkoušela jsem různé večeře, různá homeopatika, má pěknou auto postýlku, prostě má vše, ale nic mu není dobré. Z fajn Kloučka se stal nesnesitelnej spratek a mě už dochází energie. Přemýšlím nad dětským psychiatrem, ale nevím, jestli to má v tomhle věku smysl. Doktorks nám jen poradila sedali i, ale to bylo k ničemu. Eventuálně neurolog. Fakt nevím má koho se obratit, protože syn není jako ostatní děti. Dokonce ve svém věku dává vše do pusy, půd sebezáchovy, no není tam ani náznak. Prostě je to děs.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1635
3.11.20 10:43

Já nevím, jestli to chceš slyšet, ale mě spát celou noc ve své postýlce nevydrží ani 4leta (jen výjimečně, vstává před 6). Mluvit srozumitelně taky začala až po 2,5r, taky jsme měli v tomhle věku doma miminko. A když zjistila, že jsem v noci pryč (s miminkem), tak s brekem za námi došla. Nebylo to jednoduché, ale dalo se to přežít. Nám hodně pomohlo, že starší byla dopoledne ve školce, chodidla tam moc ráda a já jsem měla prostor na miminko. Jinak nemluvení se řeší až ve 3 letech a v noci ho nenech běhat, vem ho k sobě do postele nebo si lehni k němu a povídejte si, mazlete se, prostě zůstaňte v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 10:51

Ahoj, zatlac na doktorku, ze chces vysetreni. Jestli je synovi 2,5 roku, je na case to resit, navic ted se nekam dostat je na mesice cekani. Takze foniatrie (sluch), logopedie, vysetreni u psycholiga, neurologie a psychiatr az na konec (nas nechtel psychiatr vzit dokud nebylo vysetreni z foniatrie a od psychologa) priprav se na to, ze kdyz se budes nekma objednavat, dostanes treba termin az na pristi rok. Memu synovi bude v lednu 3.5 a nemluvi. Aspon ze spi, ale je to narocne, pry mame cekat, ceka nas teprve 2.navsteva psychiatrie v prosinci, zatim zadnou diagnozu nemame, ve skolce s nim problemy nejsou, rozumi, naji se, nehody na wc nema. Jestli ti muzu poradit, zamer se na to aby rozumel, umel se najist a byl bez plen. Sama jsem nekdy uplne na nervy, ale pry se ma kazde dite zahrnovat láskou, tak zahrnuju a snazim se ho prijimat takoveho jaky je. Trapi me to, je to moje jedine dite a necekala jsem, ze budu mit zpomalene dite. Stydim se za sve pocity a bojim se o to, jaky syn bude mit zivot. Detska doktorka rika, at vydrzime, psychiatricka ze se to muze jeste zlomit. Snazim se syna rozvijet, ukazovat zviratka ale on spis vse rozhazuje. Jeho spoluzaci ve skolce jsou proste jinde a pro me je to tezke. Drz se.

• Citovat
  • Nahlásit
6593
3.11.20 10:52

Zkus prosím spinkej na instagramu a její knihy o dětském spánku. Funguje zcela zázračné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9762
3.11.20 10:57

A než se narodil sourozenec, tak byl v pohodě? Dcera se narodila, když bylo synovi 20 měsíců, že začátku bylo vše ok a po pár měsících se zhoršilo spaní, byl na mně ještě víc závislý, spal špatně, ale to už od narození. Zlomilo se to asi po půl roce. Velký problém může být u vás v tom, že malý nemůže komunikovat i když už by chtěl. Jakým způsobem si hraje? Je schopný se na něco soustředit? Co všechno umí? Popsat dítě, že nespí, hučí a je to spratek, o něm moc nevypovídá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
3.11.20 11:13

Na první počtení to vypadá jako u nás začátek autismu. vymáčkni z dr doporučko k psychologovi a hledej dobrýho diagnostika.
Nechci zbytečně strašit ale to vypadá na první regres, to dítě se vývojově prostě propadne zpátky. Strkání věcí do pusy je normoš u ročního dítka.
Jak rozumí? Moc ne, viď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
3.11.20 11:21

Kdo tu píšete, jak je to vlastně normální, tak ne, vůbec není. Trochu se v tom vyznám. Taky jsem poslouchala řeči o sousedově Pepíčkovi, co do pěti nemluvil a pak najednou věty. Blbost. tohle zjevně není jen o řeči. A čím dřív se s takovým dítkem začne pracovat, jak se má, tím dál se dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
3.11.20 11:24

@Aduš8 nespí, nemluví, nemá pud sebezáchovy, strká věci do pusy. To vypadá na nějakou vývojovou poruchu. Viděla jsem u svejch dětí vývoj zdravýho dítěte, vývoj těžkýho autisty a vývoj dysfatika. Vím, co už je průšvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
3.11.20 11:26

Hele obávám se, že to co popisuješ (úroveń řeči, narušení rytmu, strkání všeho do pusy a to vše už jako větší batole ) už chce nějakou důslednější diagnostiky ohledně vývoje. Pokud pediatra radí jen prášky na spaní, tak bych se asi na tu dětskou psychiatrii objednala - nijak ho nebudou trápit, není to žádné stigma. Maximálně holt ztratíte nějaký čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1635
3.11.20 11:27

@Tarjei já to beru, osobní zkušenost s tím nemám, ale taky mě nenapadlo diagnostikovat dceru, která měla regres kvůli narození sourozence. Zpátky pleny, žvatlání, časem lezla po čtyřech atd. Zakladatelka mi spíš přijde unavená a jak píše @Aduš8 napsat o dítěti, že je spratek o ničem moc nevypovídá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 11:28

@Tarjei tak to jste mě docela vyděsila 😔. On rozumí dobře. Když třeba leze někam, kam nemá a já zvýším hlas, tak sleze, ale za chvíli to zkouší znovu. Manuálně je zručný. Slyší dobře a i rozumí, jen ma, řekněme svou hlavu a je v poslední době hrozně hysterický…

• Citovat
  • Nahlásit
7246
3.11.20 11:28

@Sue2008 jo, to jsem taky videla u dvouletejch deti, myho nejstarsiho a synovce, kdyz se mi narodil prostredni. Nebyl v tom ale zadnej vztek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
3.11.20 11:30
@Anonymní píše:
@Tarjei tak to jste mě docela vyděsila 😔. On rozumí dobře. Když třeba leze někam, kam nemá a já zvýším hlas, tak sleze, ale za chvíli to zkouší znovu. Manuálně je zručný. Slyší dobře a i rozumí, jen ma, řekněme svou hlavu a je v poslední době hrozně hysterický…

Jojo, my autistovi rikali Knize Ignor. Rozumi syn vete: prines hrnecek, co je na stole?
Jakej je socialne? Sdili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14325
3.11.20 11:35

A nemá jen regresi?
Moje prostřední ji měla obří. Měla zpět pleny, láhev s mlékem, dudlík, nechtěla spát sama, chtěla se nosit, vozit v kočárku…
Hodně pomohlo když jsem jí zapojovala do péče o třetí. A že jsme ji některé(skoro všechny) věci nechali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 11:35

@Tarjei víte, řeknu to takhle, on je šílene aktivní a je to hrozný mazel. Ano, rozumí. Když třeba krmíme bráchu, tak pak vezme hrníček a já vím, že chce kakao. Dobře ji i si jídlo drží. Když se člověk věnuje jen jemu, je to zlatíčko, ale jak máme fungovat jako rodina i s mladším, tak to vrže.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat