2,5 letý chlapeček začal hodně zlobit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sonic2
Nováček 3 příspěvky 13.02.17 16:48
2,5 letý chlapeček začal hodně zlobit

Ahoj maminky, mám na vás dotaz. 2,5 letý syn, dříve zlatíčko začal nyní hodně zlobit. Asi období vzdoru, ale nevím si rady hlavně s tím, že když není po jeho, začal plácat a strkat. Kdyby to zkoušel jen na mně, ale on to dělá ostatním dětem. Poradíte co s tím?
Díky moc

Reakce:
LLenule111
Závislačka 3399 příspěvků 13.02.17 16:55

To je normální..náš skoro 3 letý jak není po něm vším kolem dokola hází a to trvá už asi rok. Ne a ne s tím přestat.

Ou
Kelišová 6335 příspěvků 13.02.17 17:00

Ano - to je důležité vývojové období.

1. se v jeho mozku začíná při emocích vylučovat daleko větší množství neurohomonální chemie a tak věci prožívá hodně intenzivně a zatím si s tím neví moc rady.

2. už si umí uvědomit, že je samostatnou bytostí, která může říkat ne a svými volbami zároveň ovlivní co se děje v jeho okolí.

Obojí je pro díte tohoto věku hodně nové a hodně silné a proto období vzdoru bývá docela výživné.

To základní co potřebujete je zachovávat klid a když se dítko chytne v nějaké emoci, tak nepřidávat další. To je hodně těžké, ale konec konců dospělí na to měli léta, aby se to naučili, batole se s tím teprve seznamuje.

No a pak nenechat si skátat po hlavě a vydržet.

Tohle je docela zajímavý článek https://www.nevychova.cz/…muzete-uzit/

Tichošlápek
Extra třída :D 12290 příspěvků 13.02.17 17:02

Když to děla mne, zvednu se a odcházím. Když jiným venku, tak se sebereme a jdeme domu/pryč z pokoje. A muze si rvát jak chce. Pokud je to třeba při činnosti, kterou udělat musí (oblékání, čištění zubu), dokoncime ji spolu a pak ho pochválím.

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 13.02.17 17:04
@Sonic2 píše:
Ahoj maminky, mám na vás dotaz. 2,5 letý syn, dříve zlatíčko začal nyní hodně zlobit. Asi období vzdoru, ale nevím si rady hlavně s tím, že když není po jeho, začal plácat a strkat. Kdyby to zkoušel jen na mně, ale on to dělá ostatním dětem. Poradíte co s tím?
Díky moc

přikleknout k němu, chytit ručičky a říct důrazně ne nesmíš a na ty dvě a půl minuty ho izolovat od dětí nebo od sebe.. časem to přejde

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kirschner se brání kritice za The Voice: Dělám to upřímně, ale ve vlasech se hrabu

I když už hraje přes dvacet let a na publikum je zvyklá, takovou nálož jistě... číst dále >

Ochrnutý Michal Jančařík: Musí vydělávat na nákladnou rehabilitaci!

Michal Jančařík je sice po nepovedené transplantaci ledviny upoutaný na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >