Reklama

2,5 letý chlapeček začal hodně zlobit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sonic2
Nováček 3 příspěvky 13.02.17 16:48
2,5 letý chlapeček začal hodně zlobit

Ahoj maminky, mám na vás dotaz. 2,5 letý syn, dříve zlatíčko začal nyní hodně zlobit. Asi období vzdoru, ale nevím si rady hlavně s tím, že když není po jeho, začal plácat a strkat. Kdyby to zkoušel jen na mně, ale on to dělá ostatním dětem. Poradíte co s tím?
Díky moc

Reklama

Reakce:

LLenule111
Závislačka 3218 příspěvků 13.02.17 16:55

To je normální..náš skoro 3 letý jak není po něm vším kolem dokola hází a to trvá už asi rok. Ne a ne s tím přestat.

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 13.02.17 17:00

Ano - to je důležité vývojové období.

1. se v jeho mozku začíná při emocích vylučovat daleko větší množství neurohomonální chemie a tak věci prožívá hodně intenzivně a zatím si s tím neví moc rady.

2. už si umí uvědomit, že je samostatnou bytostí, která může říkat ne a svými volbami zároveň ovlivní co se děje v jeho okolí.

Obojí je pro díte tohoto věku hodně nové a hodně silné a proto období vzdoru bývá docela výživné.

To základní co potřebujete je zachovávat klid a když se dítko chytne v nějaké emoci, tak nepřidávat další. To je hodně těžké, ale konec konců dospělí na to měli léta, aby se to naučili, batole se s tím teprve seznamuje.

No a pak nenechat si skátat po hlavě a vydržet.

Tohle je docela zajímavý článek https://www.nevychova.cz/…muzete-uzit/

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9612 příspěvků 13.02.17 17:02

Když to děla mne, zvednu se a odcházím. Když jiným venku, tak se sebereme a jdeme domu/pryč z pokoje. A muze si rvát jak chce. Pokud je to třeba při činnosti, kterou udělat musí (oblékání, čištění zubu), dokoncime ji spolu a pak ho pochválím.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 13.02.17 17:04
@Sonic2 píše:
Ahoj maminky, mám na vás dotaz. 2,5 letý syn, dříve zlatíčko začal nyní hodně zlobit. Asi období vzdoru, ale nevím si rady hlavně s tím, že když není po jeho, začal plácat a strkat. Kdyby to zkoušel jen na mně, ale on to dělá ostatním dětem. Poradíte co s tím?
Díky moc

přikleknout k němu, chytit ručičky a říct důrazně ne nesmíš a na ty dvě a půl minuty ho izolovat od dětí nebo od sebe.. časem to přejde

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama