Reklama

můj 2,5 letý syn čím je starší, tím víc je závislý na mamince

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milwinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28 inzerátů 11.10.18 09:05
2,5 letý- čím je starší, tím víc je závislý na mamince

Můj syn (2,5 roku) je poslední dobou čím dál větší mamánek. Např. venku nechce vůbec sám chodit, ale vyžaduje abych ho nosila, nechce sám udělat ani krok. Přitom to není že by ho bolely nohy, ale prostě chce být u maminky. Od tatínka nošení nevyžaduje a do kočáru taky nechce. U jídla dřív jedl normálně sám a u svého stolečku ale poslední dobou vyžaduje, abych ho krmila a ještě ke všemu mi leze na klín když já jím. Chodíme od malaldo mateřského centra a tam mi celou dobu sedí na klíně nebo chce se nosit v náručí atd. A nejhorší je to v noci. Začal se opět v noci několikrát budit a vyleze z postýlky k nám do postele a chce ležet na mně. Třeba dnes v noci se vzbudil kolem půlnoci, vlezl k nám do postele a lehl si na mě jako na matračku. Když usnul, přenesla jsem ho do postýlky, ale kolem půl druhé se opět vzbudil a opět lezl za mnou. Opět jsem ho po usnutí přenesla do postýlky, ale kolem 4 hod opět vlezl k nám do postele, tak už jsem ho tam nechala. Vůbec nevím co s ním. Čím je starší, tím je to horší, přitom by to mělo být naopak. Spousta dětí v jeho věku už chodí do školky a jsou samostatní, ale on je čím dál větší mamánek, mám ho poslední dobou stále na sobě. Teď mi taky sedí na klíně, když toto píšu. Nevím co s tím. Snažím se mu to vysvětlovat, samozřejmě mu říkám, že ho nemůžu nosit, že mě bolí záda, že mám plné ruce věcí, že se chci taky sama najíst, že se taky potřebuju vyspat, ale prostě mě nenechá a non-stop vyžaduje fyzický kontakt. Ono je to sice hezký, že chce být se mnou, ale toto už mi přijde až moc, opravdu ho mám stále na sobě. Poradíte co s tím? Myslíte že je to jen období a přejde to samo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 09:13

Tak ho proste nenos. Co je na tom tezkeho ? Proste reknu ne a hotovo. Pri jidle ho posadim na zidli a na klin ho proste nevezmu. Nejak nechapu, v cem je problem. To same s tim spanim.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17156 příspěvků 26 inzerátů 11.10.18 09:15

Za prvé asi má potřebu být u tebe, takže pochovat, pomazlit, nechat spát u sebe (pokud se jakž takž vyspíš), proč ne.
Ale nenosit, nekrmit, to fakt zvládne sám a je to jen o tom, že on zkouší.
Mě teda docela zarazilo, že dítě jí samo separované někde u stolečku. Proč nejíte spolu? třeba by si nepřipadal odstrčený a nedožadovalse sezení na klíně. Zároveň by viděl, že ty taky jíš, takže jaksy další ruka na krmení není.

terinka4444
Hvězda diskuse 67116 příspěvků 11.10.18 09:17

Prostě má potřebu, má období, kdy má potřebu být ti blízko. 2,5 leté dítě a děláme z něj mamana. Ono ho to zase přejde. Víš, že děti vychovávané kontaktně jsou si později jistější a jsou sebevědomější? Vždyť je malinký, má období, kdy potřebuje víc cítit tvojí jistotu. o nic nejde přeci. Stanov si hranice, co jako jo, a co jako ne, ale jinak ho nech, ať je na tobě přisátý tak, jak mu to vyhovuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 09:27

To mám doma ve čtyřletém vydání. Má svoji postel vedle mé. Usíná v mé posteli, skulim k němu a ráno ho mám zpátky. Kolem 2-3 let spával na mně. V noci se aspoň držíme za ruce. Pořád po mně leze, otlapkava mě a vyžaduje mě. Když ho hlídá babička, tak chodí co hodinu domu, že jsem opravdu v práci. Ze školky ho odnasim, protože má potřebu se chovat. Často jim s ním na klíně, když zakazu, tak si mi sedne k nohám dá si na mě ruku.
Trochu nám pomohl „můj plyšák“. Koupila jsem plyšáka, o kterém jsem mu řekla, že je můj a tak jsem s ním týden spala, hrála jsem si s ním a on ho chtěl půjčit, po týdnu jsem mu ho půjčila a on s ním spí, jí, ale musí mi ho občas vrátit. Podle mě to je kombinace toho, že má něco mého a cítí mě z něj, protože dodnes si beru plyšáka několikrát týdně na zbytek noci do postele, aby nevycichl.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 09:38
@terinka4444 píše:
Prostě má potřebu, má období, kdy má potřebu být ti blízko. 2,5 leté dítě a děláme z něj mamana. Ono ho to zase přejde. Víš, že děti vychovávané kontaktně jsou si později jistější a jsou sebevědomější? Vždyť je malinký, má období, kdy potřebuje víc cítit tvojí jistotu. o nic nejde přeci. Stanov si hranice, co jako jo, a co jako ne, ale jinak ho nech, ať je na tobě přisátý tak, jak mu to vyhovuje.

Jo jo, takovyhle momentálně „moderní“ pristup dela z dnesnich deti nesamoststne, rozmazlene zavislaky, neschopne byt bez mamy 5 minut. Pak tu cteme diskuze, jak neni 3,4,5 lete dite schopne chodit do skolky protoze bez mamy stale breci, neumi se samo najist, obleknout, nechteji chodit, protoze maminka nakrmi, oblekne, odnese… Nevim, jestli je to dobry, spravny trend dnesni doby. Ja jsem svoje deti vedla k samostatnosti od utleho detstvi a ted sklizim ovoce. Mam sikovne, samostatne deti, ktere umi resit problemy a s kazdym nesmyslem nebezi za mamou. Mame otevreny, kamaradsky vztah, nadevsechno na svete je miluju a ony vedi, ze jsem tu vzdycky pro ne,kdyz me budou potrebovat.

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 11.10.18 09:42
@milwinka píše:
Můj syn (2,5 roku) je poslední dobou čím dál větší mamánek. Např. venku nechce vůbec sám chodit, ale vyžaduje abych ho nosila, nechce sám udělat ani krok. Přitom to není že by ho bolely nohy, ale prostě chce být u maminky. Od tatínka nošení nevyžaduje a do kočáru taky nechce. U jídla dřív jedl normálně sám a u svého stolečku ale poslední dobou vyžaduje, abych ho krmila a ještě ke všemu mi leze na klín když já jím. Chodíme od malaldo mateřského centra a tam mi celou dobu sedí na klíně nebo chce se nosit v náručí atd. A nejhorší je to v noci. Začal se opět v noci několikrát budit a vyleze z postýlky k nám do postele a chce ležet na mně. Třeba dnes v noci se vzbudil kolem půlnoci, vlezl k nám do postele a lehl si na mě jako na matračku. Když usnul, přenesla jsem ho do postýlky, ale kolem půl druhé se opět vzbudil a opět lezl za mnou. Opět jsem ho po usnutí přenesla do postýlky, ale kolem 4 hod opět vlezl k nám do postele, tak už jsem ho tam nechala. Vůbec nevím co s ním. Čím je starší, tím je to horší, přitom by to mělo být naopak. Spousta dětí v jeho věku už chodí do školky a jsou samostatní, ale on je čím dál větší mamánek, mám ho poslední dobou stále na sobě. Teď mi taky sedí na klíně, když toto píšu. Nevím co s tím. Snažím se mu to vysvětlovat, samozřejmě mu říkám, že ho nemůžu nosit, že mě bolí záda, že mám plné ruce věcí, že se chci taky sama najíst, že se taky potřebuju vyspat, ale prostě mě nenechá a non-stop vyžaduje fyzický kontakt. Ono je to sice hezký, že chce být se mnou, ale toto už mi přijde až moc, opravdu ho mám stále na sobě. Poradíte co s tím? Myslíte že je to jen období a přejde to samo?

Jistě, že je to jen období. Prostě 2.5 leté dítě potřebuje mámu. Za kým jiným by měl chodit. Na sobě bych ho spát nenechala, ale vedle sebe ano. A srovnávat s jinými dětmi je blbost největší, ale to snad ví každý.

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 11.10.18 09:46
@srpen89 píše:
Jo jo, takovyhle momentálně „moderní“ pristup dela z dnesnich deti nesamoststne, rozmazlene zavislaky, neschopne byt bez mamy 5 minut. Pak tu cteme diskuze, jak neni 3,4,5 lete dite schopne chodit do skolky protoze bez mamy stale breci, neumi se samo najist, obleknout, nechteji chodit, protoze maminka nakrmi, oblekne, odnese… Nevim, jestli je to dobry, spravny trend dnesni doby. Ja jsem svoje deti vedla k samostatnosti od utleho detstvi a ted sklizim ovoce. Mam sikovne, samostatne deti, ktere umi resit problemy a s kazdym nesmyslem nebezi za mamou. Mame otevreny, kamaradsky vztah, nadevsechno na svete je miluju a ony vedi, ze jsem tu vzdycky pro ne,kdyz me budou potrebovat.

No, to je kravina jak mraky. :roll: Znám taky jednu „maminku“, která nechàvá spát své 2měs. dítě všude možně po kamarádkách, aby si na ni moc nezvykalo.

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 11.10.18 09:52

@milwinka mám doma úplně to stejné, ale už od narození je to strašný mamánek, akorát že s věkem je to horší a horší,když mu byly tři došlo to do takového stavu že malej měl pití od sebe pár cm ale hysterická scéna že mu ju musím podat já, vydržel ječet i hodinu, nikdo jiné k němu nesměl,ani manžel dcery babičky všechno já, jídlo oblíkání nošení spaní, koupání,krmení no hrůza. Po jedné takové velké scéně kdy mi v obchodě začal ječet jak blázen že chce na ruky jsem si řekla dost, mášnohymáš tak budeš chodit,ruce takymáš tak se starej, a prostě neustupovala ,je to těžké ale musís vydržet,protože malej zkouší jak moc tě může využívat a když ustoupíš bude to horší a horší. Dost námpomohlo že jsem se malému začala vzdalovat kdykoliv to šlo nechala jsem ho s manželem a byla pryč.začátek byl trochu náročný,alepo nějaké chvíli to začalo být znát, také jsme jej začali dávat k rodičům třeba na jednu noc,aby si udělal ode mě odstup a zvykal si být beze mě, a co nám nejvíc pomohlo? nástup do školky,během 6 týdnů je to úplně jiný kluk, už nechce nosit,vše si podá,připraví, hraje si klidně i dvě tři hod sám. Sem tam sice ještě má takovou menší tendenci zkusit ale neustupuju a malý za pár min přestane. Jediné comu zůstalo je jak mu říkám pan líbal :D už od dvou let každý den někoolikrát ani to nepočítám vždy příjde řekne mami pusu,já musím nastavit líčko či ruku on dá pusinku a zase zmizí :lol: . Z toho jsou ve školce učitelky mrtví smíchy příjdu a první co je řekne mami pusu já nastavím dlaň a on jak gentleman políbí a prý můžem domů :D.Takže neboj jen to chce pevné nervy a vydržet, ono to přejde :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 09:52

@srpen89 ono to spolu úplne nesouvisí ta závislost a samostatnost. Syn je hodně samostatný - sám se nají, udělá si pití, namaze si rohlík, nakrájí sám zeleninu na salát, vydrží si sam hrát, oblékne se, napustí si vodu do vany a vykoupe se a další. Ale u všeho mě musí vidět. I na hřišti za mnou chodí co 10 minut, aby mě obejmul. Kamarádka má dítě od narození ve vlastním pokoji a ještě v první třídě ho oblékala a utirala mu zadek a dítě ještě v první třídě řvalo, že chce mámu. Syn skolku zvládá a nikdy nebrečel, že tam nechce. :nevim: Nechce tam zůstávat přes odpočívání, ale to je jiný problém.
Chce to posuzovat odděleně.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 11.10.18 09:58

Proč by to nedělal, když si nenastavíš hranice…

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 10:00
@Ice79 píše:
No, to je kravina jak mraky. :roll: Znám taky jednu „maminku“, která nechàvá spát své 2měs. dítě všude možně po kamarádkách, aby si na ni moc nezvykalo.

Ja jsem nekde psala, ze je dobre nechavat spat 2 mesicniho kojence nekde po kamaradkach ? :think:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 10:08
@Anonymní píše:
@srpen89 ono to spolu úplne nesouvisí ta závislost a samostatnost. Syn je hodně samostatný - sám se nají, udělá si pití, namaze si rohlík, nakrájí sám zeleninu na salát, vydrží si sam hrát, oblékne se, napustí si vodu do vany a vykoupe se a další. Ale u všeho mě musí vidět. I na hřišti za mnou chodí co 10 minut, aby mě obejmul. Kamarádka má dítě od narození ve vlastním pokoji a ještě v první třídě ho oblékala a utirala mu zadek a dítě ještě v první třídě řvalo, že chce mámu. Syn skolku zvládá a nikdy nebrečel, že tam nechce. :nevim: Nechce tam zůstávat přes odpočívání, ale to je jiný problém.
Chce to posuzovat odděleně.

Samostatnost myslim spis prave ve smyslu, ze si dokaze poradit bez te mamy,ne ze za ni kazdych 10 minut beha a kontroluje, jestli tam je. Ne jestli si dokaze namazat rohlik nebo se vykoupat. Zkratka jestli si dokáže poradit, resit ruzne situace a problemy bez mamy.

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 11.10.18 10:08
@srpen89 píše:
Ja jsem nekde psala, ze je dobre nechavat spat 2 mesicniho kojence nekde po kamaradkach ? :think:

A já někde psala, že jsi to psala? :think:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 10:10
@Ice79 píše:
A já někde psala, že jsi to psala? :think:

No tak kdyz to napises primo me, kdyz me oznacis, tak bych predpokladala, ze s tim mam neco spolecneho :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >