2,5letý je pohodlný a nekouše jídlo

Anonymní
27.11.15 09:32

2,5 letý je pohodlný a nekouše jídlo

Dobrý den maminky, jdu si k vám pro radu nebo zkušenosti. Mám doma 2,5 letého synka, je šikovný, bystrý, chytrý (někdy až moc na něco), ale je strašně pohodlný co se týká věcí jako jezení lžičkou nebo vyvlíkání či oblíkání oblečení. Dál máme problém s tím že odmítá kousat jídlo, nevezme si na kousky nakrájený banán, chleba či rohlík, sušenku, buchtu prostě cokoliv co musí kousat. Už jsem z toho zoufalá. Vysvětluju, ukazuju, nechám hladného nepomůže nic. Jsem znovu těhotná a mám hrůzu z toho že se budu starat o dvě nesamostatné děti. Navíc ještě ani pořádně nemluví. Už vážně nevíc co dělat. Dr. to neřeší ani mluvení ani jídlo nic. Prej že se uvidí ve 3 letech, ale já si nedovedu představit chodit někam se tříletým dítětem na nějaké cvičení a zárověň tam být s mimčem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3233
27.11.15 09:35

Na obleceni ma cas. Kor kluk. To se nauci. A s jidlem byt dusledna. Tady mas a jez. A kdyz nechce tak ma smulu. A nevymeknout. Je dost starej aby to umel. POKUD ovsem nema nejaky problem- afty? Spatny polykaci reflex apod. Nic nekouse? Ani cokoladu nebo tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23353
27.11.15 09:37

Takže mu to mixujes nebo co ji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.15 09:39

@Alyss1 Afty ani jiné problémy nemá, byli jsme u zubařky. Čokoládu nic nechce. Nabízím ale vždy se vytočí a nenene.

• Nahlásit
  • Citovat
555
27.11.15 09:39

A co tedy jí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.15 09:41

@pikola Nemixuju a nikdy jsem nemixovala. Mačkám vidličkou na hrubo, ale u toho jsme se prostě zasekli. Větší kousky prostě nechce. Dám do pusy a vždy hned polkne. Větší kousek který se mu zasekne v krku ho nadavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
11133
27.11.15 09:44

Co znamena to, ze moc nemluvi? mohlo by to mit spojitost. preci jen kousani a artikulace nejsou od sebe daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.15 09:45

@taibi Ráno má 200ml mléka+rohlík rozmočený a pomačkaný v kakau, na oběd má masozeleninový příkrm, svačina je buď jogurt, domácí přesnídávka s piškotem, pomačkané ovoce, na večeři má krupičku, kaši, polévku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.15 09:47

@Ali-Ali Nemluví „naší“ řečí. Má pořád tu svoji batolečtinu. Přitom by už měl alespoň pár slov ale on ne. Dr. to neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
23353
27.11.15 10:02
@Anonymní píše:
@taibi Ráno má 200ml mléka+rohlík rozmočený a pomačkaný v kakau, na oběd má masozeleninový příkrm, svačina je buď jogurt, domácí přesnídávka s piškotem, pomačkané ovoce, na večeři má krupičku, kaši, polévku.

Tyjo, to si neumím představit takový jídelníček u naší. Ta naopak zase odmítá cokoliv dětského, ani presnidavek jsme si moc neuzili..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.15 10:04

@pikola Nějaká rada jak na něj?

• Nahlásit
  • Citovat
23353
27.11.15 10:11

Ani když mu to nakrajis na sousta tak nejí? Ovoce, okurku? Ty ho krmis vždy? Otázka jestli má nějaký blok, nebo je prostě líný. Naše se taky občas davi jídlem, protože nezvejka, ale ji normálně, jen třeba špagety jsme ji museli vysvětlovat, protože půl má v puse a druhou v krku a navaluje ji to. Když byla menší kolikrát ji zaskočilo a poblila se celá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3605
27.11.15 10:15

Můj syn taky nejí, ale nemá problém s kousky, on má problém s barvou jídla, konzistencí, chutí a především nemá na jídlo čas. Jí jen suché věci (pečivo, corn flakes), z těch nesuchých, které vezme do ruky a sní si dá jen šunku, jablko a banán. Jinak jí samotné těstoviny a rýži a občas si dá polévku, ale musí to být jenom tekutina, žádné kousky zeleniny nebo masa, max. nudle. Já to extra neřeším, ono se to prostě zlomí. Jídlo mu nabízím, každý den vařím, každý den nabízím, každý den vyhazuju, chodí spát hladový. Občas zkusí, ale dá si jen jednu lžičku a dál nejí. Občas se mi osvědčilo nechat ho samotného, prostě dostal jídlo, lžičku a já šla pryč, on se v tom povrtal a něco snědl, když jsem tam byla já, tak nic.
A co se týká mluvení, tak syn taky měl svou batolecí mluvu, to byly hodinové rozmluvy, nikdo nevěděl co říká. Já zakázala okolí, aby se tvářili, že mu rozumí, to ho trochu nakoplo a už konečně začíná říkat slova, kterým rozumíme a snaží se tvořit věty, jsou to zatím jen 2-3 slovné, ale pomalu a jistě se zlepšuje, takže tomu bych dala čas. Dcerka od kamarádky nemluvila do 4 let, teď má 5 a mluví krásně a srozumitelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.15 10:16

@pikola Psala jsem že ne, nic. Jestli má blok nevím, dr. nás nikde neposlala tak nevím čím by to mohlo být.

• Nahlásit
  • Citovat
23353
27.11.15 10:18

A nemá zájem ani co jis ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie