2,5letý mamánek - syn beze mě nedá ani ránu

16559
29.5.16 22:40

2,5 letý mamánek - syn beze mě nedá ani ránu

Maminky, poraďte jestli někdo máte podobnou zkušenost, už jsem ze syna na budku :roll:
Malej je více méně pouze se mnou, tatínek chodí domů až večer, hodinu před tím než se jde syn koupat. Spí se mnou v ložnici na velké posteli, chlap v obýváku. Usíná jen se mnou, tátu z ložnice vyhazuje se slovy, ať jde do práce vydělávat korunky.Ven na hřiště s ním jít sám nechce, to je řev a musím jít i já, ale zase jsem ráda, když si můžu v klidu uvařit nebo doma něco udělat, takže je jdu vyprovodit a pak se vypařím. Syn mě ale už prokouk a hlídá si mě, když se mi i přes to podaří zmizet, tak hystericky řve a chce jít domu za maminkou. Měl by jít do školky, ale říká, žepůjde s maminkou, když mu začnu vysvětlovat, že maminky do školky nemůžou, že maminka půjde do práce, tak začne brečet :oops: Jezdíme s mojí mámou na chalupu a tam s ní taky nikam nejde, pořád mě musí mít za zadkem. Došlo to tak daleko, že už ani na hřišti, nemůžu sedět naproti pískovišti na lavičce, ale s ním přímo v pískovišti, v koutku musím být taky s ním přímo uvnitř. Kdyžsi na chalupě hraje na písku, já musím sedět u něj, musím s ním skákat na trampolíně… :zed: Myslím, že v tomhle věku to už separační úzkost neni, ale co teda. Dá se s tím něco dělat? Na chalupě když s ním a babičkou někam nejdu, tak je hrozná scéna a pak za mnou stejně uteče, co se trochu bojím, aby neutek i ze školky, máme jí totiž hned u domu. Poradíte mi co s tím? přejde ho to samo? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Elenentka
29.5.16 22:48

Přijde mi, že už se párkrát poučil, že když si nedá pozor tak se vypaříš - a tak už si pozor dává.
Ono není dobré odcházet nepozorovaně, je to „podraz“… sice víš že když odejdeš „veřejně“ tak to vyvolá řev, ale on pak aspoň ví co se děje…

• Nahlásit
  • Citovat
Martina321
29.5.16 22:50

No samo to asi přejde, někdy, spíš se divím že na to máš nervy. Malej, 2.4 roku, to taky zkouší, je mamánek jako blázen, ale já s ním prostě na to hřiště nepůjdu. Pokud chce dělat scénu, tak tam nepůjde vůbec. Myslím, že jste to nechali zajít daleko. Nevím teda, jak dlouho ty scény dělá, u nás jakmile to začal zkoušet tak jsme neustoupili, prostě buď šel s tátou nebo nešel vůbec. Ve 2 a půl letech to už musí chápat. A aby vyhazoval chlapa z ložnice to už mi přijde fakt přes čáru. Já bych být tebou odjela v pátek pryč a vrátila se v neděli. On celý víkend řvát nebude. Ať si užije tátu nebo babičky. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
2371
29.5.16 22:55

Syn spí s tebou na manželské posteli a chlap v obýváku? To s tím dobrovolně souhlasí? Zdá se mi, že synek diriguje celou vaší rodinu a je si toho velmi dobře vědom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
29.5.16 23:10

No tak mě zarazila věta, ať jde do práce vydělávat korunky. To jsi ho musela naučit ty. A to, že spí s tebou, opět, jsi ho to naučila ty. Zřejmě jsi chtěla být od malička u každého prdu a pak už bylo asi pozdě. Takových diskusí tady už několik bylo, kdy maminky nemají potřebu někomu dítě půjčit, dát na spaní, musí být u toho. Pak ale dítěti dělají větší trauma, když právě musí do té školky, školy, s tátou a pod. Není na nikoho zvyklý, není zvyklý s někým jít sám a budeš to mít, ale i on ted velmi těžké. Hlavně pomalu prostě zavádět být bez tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
29.5.16 23:11

U nás je to naopak, jakmile je poblíž táta nebo babi, tak se můžu jít bodnout :) takže z vlastní zkušenosti neporadím, nicméně když si tu situaci představím, tak bych synka pakovala z ložnice nebo aspoň z postele do vlastní. Miluju své děti, ale v posteli chci mít manžela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
29.5.16 23:12

Máme postel jen 140 cm a prostě se nevyspíme, navíc chlap chrápe a ráno mu zvoní tel.do práce. Takhle se všichni vyspíme mnohem líp. Bylo to jen dočasný řešení, že si pak oba uděláme spaní v obýváku a syn bude mít svůj pokojíček, ale když se ho ptám, tak svojí postýlku nechce a chce spát se mnou, natahuje.
navíc chlap čučí dlouho do noci na televizi a já takhle můžu jít spát k synovi dřív a vyspím se jak potřebuju.
Malej jezdí s babičkou na chalupu s tím, že já za nima druhý den přijedu - ztropí scénu, ale pak se uklidní a je hodnej, jen když přijedu pak i já, tak si jako by uvědomí, že byl beze mě a zase na mě po zbytek víkendu visí a nesmím se od něj hnout. Už jsem to párkrát zkusila, že jsem mu řekla, že buď půjde s tátou na hřiště, neboo ať je doma, bohužel pro mě čumákoval doma a plet se mi pod nohy, já nic neudělala a syn měl dojem že vyhrál, ale zase nejde, aby nechodil ven a smrděl v bytě :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.16 23:14

Aby 2,5 lete dite vyhazovalo tatu z loznice je fakt hard core 8o Synacka jste si pekne rozmazlili a skacete jak on piska, ale ja bejt tvuj muz, tak zakrocim raznou rukou jak na syna, tak na tebe :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.16 23:15
@mahdalka píše:
Máme postel jen 140 cm a prostě se nevyspíme, navíc chlap chrápe a ráno mu zvoní tel.do práce. Takhle se všichni vyspíme mnohem líp. Bylo to jen dočasný řešení, že si pak oba uděláme spaní v obýváku a syn bude mít svůj pokojíček, ale když se ho ptám, tak svojí postýlku nechce a chce spát se mnou, natahuje.
navíc chlap čučí dlouho do noci na televizi a já takhle můžu jít spát k synovi dřív a vyspím se jak potřebuju.
Malej jezdí s babičkou na chalupu s tím, že já za nima druhý den přijedu - ztropí scénu, ale pak se uklidní a je hodnej, jen když přijedu pak i já, tak si jako by uvědomí, že byl beze mě a zase na mě po zbytek víkendu visí a nesmím se od něj hnout. Už jsem to párkrát zkusila, že jsem mu řekla, že buď půjde s tátou na hřiště, neboo ať je doma, bohužel pro mě čumákoval doma a plet se mi pod nohy, já nic neudělala a syn měl dojem že vyhrál, ale zase nejde, aby nechodil ven a smrděl v bytě :zed: :nevim:

Proc mu davas vybrat :roll:? Proste jde s tatou na hriste a zadne diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
883
29.5.16 23:19
@jenika1 píše:
No tak mě zarazila věta, ať jde do práce vydělávat korunky. To jsi ho musela naučit ty.

Ty jo, tak tohle je jednoduchý a nemusí v tom být špatný úmysl, mi se to taky stalo. Tatínek pořád pracovně pryč. Doma malá nonstop „kde je tatínek, já chci tatínka“. Vysvětluješ, že táta musí pracovat, aby vydělal penízky a mohli jsme si koupit jídlo a oblečení, no a pak se to jednou obrátí, kdy to prcek rodiči vpálí zpátky.

K zakladatelce - moje dcera se v tom období projevovala podobně, i když ne tak vyhraněně, já ji nechala tatínkovi řvát :oops: Potřebovala jsem taky někdy sama do města a potom někdy odpoledne do práce. Postupně se to zlepšovalo, když se naučila, že se vracím, jak jsem slíbila. Musím souhlasit, jak už tady bylo řečeno, že tajné utíkání je nejhorší. Jinak ovšem jsou jí už čtyři a pořád je z 90 % maminčina :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
29.5.16 23:20

@jenika1 No samozřejmě, že když se mě syn přes den kolikrát zeptá, kde je táta, tak mu řeknu, že je v práci a vydělává korunky :nevim: On kolikrát i natahuje kdy táta přijde, proč tu neni…a když večer přijde, pohraje si s ním 10 min. a pak prdelí se mnou :roll: A že spí se mnou, jsem ho naučila já, ano - byl zvyklej spát v postýlce, ale v noci nebo k ránu se vzbudil a chtěl ke mě a když jsem byla po IVF, tak jsem ho u sebe v posteli nechala rovnou, abychho nemusela každou noc tahat :nevim: takže je jasný, že si zvyknul a už u mě v posteli zůstal. Ale nestěžuju si na spaní se synemto mi vyhovuje, spíš mi vadí to jeho mamánkování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
29.5.16 23:25

@mahdalka to spolu právě souvisí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
29.5.16 23:26
@magdickakocicka píše:
Proc mu davas vybrat :roll:? Proste jde s tatou na hriste a zadne diskuze.

Vybrat jsem mu dala párkrát, když už mi tekli nervy a řekla jsem mu, ať jde buď na hřiště, nebo ať je doma, vždycky jsem čekala, že se na hřiště a ven za dětma těší, bohužel ne. Kolikrát už šel bez ptaní, ale vedlo to k tomu, že celou dobu jen řval, seděl na lavičce a pořád dokola se ptal kde je maminka, že chce maminku…a tohle nemá cenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
29.5.16 23:29

@mahdalka ahoj, připadá mi to, že ho to prostě přejde, nelámat přes koleno. Chápu, že to někdy může být obtížný, ale na druhou stranu ta blízkost maminky v tomhle věku prostě je zásadní a některý děti to víc prožívají. Nevidím na tom nic špatnýho a neboj, prostě to přejde věkem. Můj mladší brácha přesně takhle mamánkoval do 4 let, pak šel normálně do školky a na VŠ už odjel do ciziny sám:)))).
Hlavně, že má v tobě tu lásku a jistotu, to mu zůstane, to pověšení na tebe zmizí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
29.5.16 23:31

@Annci Ano,tak přesně takhle to vzniklo u nás, jak jsem psala výše. Tatínek pořád v práci, kolikrát i o víkendu nebo na služebce a když se dítě zeptá, kde je táta, tak mu řeknu že je v práci, že hodně pracuje, aby jsme mohli na výlet, na pouť, že vydělává korunky.Pak mu to malej vpálil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama