2,5 letý syn nemá jednu dvojku dole, máte zkušenost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
106
11.11.21 12:34

2,5 letý syn nemá jednu dvojku dole, máte zkusenost?

Zdravím,
potřebuji zjistit zda s tím to problémem má někdo zkušenosti. Syn má zatím všechny zuby na jeho věk (20 zubů) jen jedna dvojka dole vpravo mu chybí. Nevypadla, neulomila se, prostě nikdy nenarostla. Zubařka na dvou návštěvách odpověděla, že je ještě malý a rtg se udělá nejdříve v 6-ti letech.
Ptám se tedy zda toto někdo máte nebo jste měl doma a nakonec má dítě krásný chrup :? 8o
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8017
11.11.21 12:36

Požadovala bych rtg. Bez k jinýmu zubaři, malej není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.11.21 13:23

U nás to máme geneticky z manželovy strany - malý měl všechny zuby kromě horních dvojek, takový upír. Pak mu v 2,5 letech narostly, ale jsou kratší než ostatní zuby - jako u většiny mužských příbuzných (manžel si na ně v dospělosti nechal udělat fasety).
RTg mi připadá zbytečný, i kdyby nebyly založené mléčné zuby dvojky, nevyřeší se to nijak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
11.11.21 13:28

Syn také nemá, prostě mu chybí jeden zub, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17809
11.11.21 13:36

Mléčný bych neřešila, to že nemá mléčný neznamená, že nebudou ani stále

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
11.11.21 14:02

Mne nikdy nevyrostla jedna stálá pětka. Moje babička má i ve skoro 80 letech jeden mléčný zub. Takový věci se prostě občas stanou, není na tom nic k řešení. RTG ti pomůže max k tomu, že budeš vědět jestli ten zub někdy v budoucnu vyroste nebo ne. Toť vše. V 6 letech už je to vcelku jedno, protože I kdyby ho měl, tak mu tou dobou vypadne. Zuby se v puse poskladaji, a když ne, existují rovnátka. Ale u mléčných je to fakt jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
11.11.21 14:05

@sophije Mám kamarádku kde toto mají v rodině. Chybějící zuby nejsou vůbec založené. Jí chybí nějaké stále zuby, ale ne přední a není to znát, jen když mi to opravdu záměrně ukáže. Jejímu synovi chybí několik předních mléčných zubů a tam to prý může mít vliv na výslovnost. U více zubů se to prý řeší protézkou, aby dítě nemělo špatnou výslovnost, u jednoho a kór mléčného se to nebude řešit asi nijak. Možná proto vám nechce dělat rentgen, protože pokud se to nebude nijak řešit, tak je asi vcelku zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
11.11.21 15:38

Pozadovala bych rentgen, jelikoz nikdy nevic jestli nahodou jestli ten zub neni nijak blbe zalozeny a aby pak pripadne nebranil prorezani trvalemu zubu k prorezani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7507
11.11.21 17:07

Podle mě je to jedno. Řešila bych, až vypadnou mléčné jedničky, do té doby to určitě vadit nebude. Proč zbytečně rentgenovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
11.11.21 19:41

@Havlova jeden rtg diteti fakt neublizi a je porad lepsi vedet jak to v ty tlame vypada nez to neresit a pak mit nejaky problem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7507
11.11.21 20:02
@Leenvecka píše:
@Havlova jeden rtg diteti fakt neublizi a je porad lepsi vedet jak to v ty tlame vypada nez to neresit a pak mit nejaky problem…

A jaký problém může mít, když druhé zuby ještě nelezou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
11.11.21 21:37

@Havlova treba sikme postaveny mlecny, ktery pak bude blokovat trvaly? hele ja byt matka tak chci rentgen a naroz proc ten zub jeste nevylezt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7507
12.11.21 01:33
@Leenvecka píše:
@Havlova treba sikme postaveny mlecny, ktery pak bude blokovat trvaly? hele ja byt matka tak chci rentgen a naroz proc ten zub jeste nevylezt.

A čemu vadí to začít zjišťovat, až když až když začnou padat ty mléčné? Je to dvojka dole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2397
12.11.21 06:55

V těch 6 letech už jsou založené stálé zuby, proto se dělá rtg v 6.
Moje děti měly mléčné zuby všechny. Dceři chybí horní dvojky stálé, synovi dolní pětky stálé.
U malého bych rtg nevyžadovala, když nemá žádné problémy. Spíš se poptat v rodině, jestli někomu rostly zuby atypicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat