2,5 letý syn potřebuje autosedačku 15-36kg, poradíte???

7277
4.8.09 23:20

2,5 letý syn potřebuje autosedačku 15-36kg, poradíte???

Dobrý den, už jsem toho zde o autosedačkách pročetla hodně, přesto si dovoluji vznést dotaz. Mám 2,5 letého syna, který měří 104 cm a váží skoro 19 kilo. Jezdí v autosedačce Chicco key 1. :oops: :oops: :oops: Vím, že jeho váha už není pro tuto autosedačku, ale to víte, furt se koupě nové odsouvala a syn rostl a rostl. Původně jsme chtěli koupit tu 9-36kg, ale Steeve nám ji rozmluvil, takže jsme koupili Chicci Key 1 a syn v ní jezdil pouze 22 měsíců (už ve dvou letech měl skoro 18kg). Máme Renault Laguna combi 2000, takže určitě nemá isofix. Chtěla bych nějakou autosedačku tak do 3000,–, hlavně aby chvíli vydržela našemu přerostlému synovi a aby to nebyla nějaká úplně obyčejná. Něco jsem tady pročetla a jsem zvědavá na Cybex Solution. Dále se mi líbí CHicco key 2. Sakra a ty Romer jsou krásný, ale pro nás dražší.
V nejbližší době se chystáme do obchodu autosedačky vyzkoušet a chci vědět, o kterou se mám zajímat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1837
4.8.09 23:23

Cybex Solution máme a nemůžu si ji vynachválit. Koupili jsme ji „po průzkumu“, a po mnoha doporučeních.
(a kromě toho je i KRÁSNÁ!!!! měli ji ve spoustě barviček… tak že máme tu nejklásnější a zkoumala jsem i parametry - měla by být velmi bezpečná…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
4.8.09 23:48

Prosím vás a je lepší Cybex solution nebo Cybex solution X????
Dále by mě zajímalo, zde tato autosedačka roste s dítětem nebo se později rozloží pouze na podsedák???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.8.09 02:01

My máme pro starší holky Romerky, jsme teda spokojení. I Cybex vypadá fajn, ale asi Eli dostane zase Romerku - dají se koupit i kolem těch 3000 v akci. Ať se holky nehádají :)

Podle mě je základ sedačku požívat, dítě poutat pokaždé - pak i levněší má větší smysl než superdrahá, ve které dítě není připoutané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
5.8.09 08:47

v kat. 15-36 se dá koupit Römer Kid od 2990,– takže se vejdete cenou pod 3000,– ( Kid je bez isofixu, což nepotřebujete)
http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
nebo Kid v lepších potazích trendline za 3090 ,–http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=713439

a nebo Cybex Solution X- ale cenou vyjde na stejno jako Kid, a ten je přeci jen daleko lepší co do materiálů i pohodlí a navíc výběr barev Kid 16, Solution 6 ( mezi Solution a Solution X pak určitě Xko, má větší ochranu ramen, ale jak jsem psal, to už je cena jako za Kida) - jinak z bezpečnosti je Solution X i Kid na tom stejně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
5.8.09 14:58

Všem děkuji za postřehy.
Steeve, snad se tento týden dostaneme do obchodu, kde omrknu tu Romerku a Cybex a asi mezi těmito rozhodnu. Uvidím, co mi poradí v obchodě a co tomu bude říkat syn. Nakupovat budeme v HK, tak snad pořídíme. Sama jsem zvědavá, co vybereme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.8.09 15:35
šamotka píše:
Všem děkuji za postřehy.
Steeve, snad se tento týden dostaneme do obchodu, kde omrknu tu Romerku a Cybex a asi mezi těmito rozhodnu. Uvidím, co mi poradí v obchodě a co tomu bude říkat syn. Nakupovat budeme v HK, tak snad pořídíme. Sama jsem zvědavá, co vybereme.

Obhlídni se ceny na webu - dají se ušetřit i stovky korun :) My ji chceme kupovat pro Eli co nejdřív, jen co do ní doroste :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
6.8.09 00:10
Lesina píše:
šamotka píše:
Všem děkuji za postřehy.
Obhlídni se ceny na webu - dají se ušetřit i stovky korun :) My ji chceme kupovat pro Eli co nejdřív, jen co do ní doroste :)

Lesino díky, mám to prozkoumané, uvidíme, co nám poradí v obchodě a co bude vyhovovat synovi. Kdyžtak vyzkoušíme v obchodě a koupíme na netu. Chicco key 1 jsme kupovali také na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
6.8.09 15:48

Tak jsme byli dneska vyzkoušet v obchodě autosedačky, líbí se nám romer, akorát jsme chtěli koupit romer kid a paní nám doporučila spíš romer kid plus. Akorát mi není jasné, jaký je v těch typech rozdíl. Orientuju se, že jsou tři různé potahy, ale kid a kid plus nevím. Poradíte???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
6.8.09 16:03

rozdíl mezi Kid a Kid plus je pouze v tom, že Kid plus má roušiřovatelné područky, kvůli kterým je Kid plus o cca 600,– dražší- takže zbytečnost, která se prodraží
potahů je u Kid plus 18, Kid 16 a jsou ve 4 materiálových složeních:
a to classicline : 1 barva 100% PES
trendline: 12 barevných variant, vždy sešitý ze 2 barev 100% Pes- je nejprodávanější
highline: 3 barvy- semiš, vždy ze 3 barev
a BellyButton- luxusdní řada 2 potahy, z bavlny( ten není u Kid- proto má pouze 16 barev na výběr)
zde je konkrétní složení potahů Römer 2009 : http://www.autosedacky.estranky.cz/…dacky-roemer
Takže nejlepší volba je Kid a potahy trendline, které jsou nejlepší na údržbu a nejdéle vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
6.8.09 22:56
steeve píše:
rozdíl mezi Kid a Kid plus je pouze v tom, že Kid plus má roušiřovatelné područky, kvůli kterým je Kid plus o cca 600,– dražší- takže zbytečnost, která se prodraží
potahů je u Kid plus 18, Kid 16 a jsou ve 4 materiálových složeních:
a to classicline : 1 barva 100% PES
trendline: 12 barevných variant, vždy sešitý ze 2 barev 100% Pes- je nejprodávanější
highline: 3 barvy- semiš, vždy ze 3 barev
a BellyButton- luxusdní řada 2 potahy, z bavlny( ten není u Kid- proto má pouze 16 barev na výběr)
zde je konkrétní složení potahů Römer 2009 : http://www.autosedacky.estranky.cz/…dacky-roemer
Takže nejlepší volba je Kid a potahy trendline, které jsou nejlepší na údržbu a nejdéle vydrží.

Dobrý večer,
ještě než jsem si přečetla váš příspěvěk, rozhodli jsme s manžou, že koupíme kid trendline. Jsem mooooc ráda, že vy jste mě v tom jenom utvrdil. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
7.9.09 08:42

a nevite nekdo jake jsou fundamentalni rozdily mezi Romer Kid a Maxi Cosi Rodi? potrebujeme totiz treti sedacku (mame 2 deti) a 2.5 syn jezdi jeste v maxi cosi tobi, ale zacal chodit do skolky a hodila by se jedna sedacka do manzelova auta, aby ho mohl do skolky odvezt a ja vyzvednout. chtela uz bych sedacku, ktera mu pak vydrzi az povyroste z tobi. mela jsem v planu koupit Rodi, ale Romer se mi podle fotek moc libi, hlavne propracovanejsim operakem kolem hlavy. prijde mi bezpecnejsi. akorat resim, jestli kidfix (isofix manzel v aute ma) - a nebo naopak tu kidplus, libi se mi, ze jdou dat do stran ty bocnice, to mi prijde sikovne a bezpecne…ale zas je bez isofixu…a jestli ne kidfix tak jestli nakonec neni lepsi ta rodi, ktera take nema isofix. je isofix jednoznacne bezpecnejsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
7.9.09 10:02

Bebe- u Kid plus nejdou do stran bočnice, pouze se dají posunovat područky- takže v tom bych výhodu neviděl, pokud máte isofix rozhodně jděte do Kidfixe, je to nejbezpečnější sedačka 15-36 a díky isofixu výborně drží v autě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
7.9.09 11:58

a neni pak problem mit sedacky v aute bez isofix? (moje auto isofix nema)…predpokladam, ze to pak funguej stejne jako sedacka Kid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
7.9.09 12:00

a jeste jeden dotaz - vycetla jsem, ze sedacka Kidfix, kdyz je pouzivana s isofixem v urcitych autech, tak ji brani kompletni vysunuti do tech 150cm a jde vysunout jen do 135cm. cim tohle je? manzel ma ted octavii a od podzima budem it Ford Galaxy a bohuzel obe auta jsou na seznamu uvedena jako jen do tech 135cm…chapu to spravne, ze bez pouziti isofix, tak sedacka pak funguje normalne? do tech 150cm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama