2,5 měsíce se plazila, semtam leze

197
9.3.17 12:03

2,5 mesice se plazila,semtam leze..

Ahojky. chtela bych se zeptat, jestli jste to nektera take tak mela nebo aspon nazor.Jde o to, ze se
mi mala (10mesicu) od pulky prosince plazi (zabira levou nohou vice a pritahuje se jednou pravou a jednou
levou rukou ) a ted od konce unora se konecne snazi uz i lezt. nastesti pekne-strida rucicky a do krize jak ma, jen ty nohy ma jeste porad od sebe dost(ne uplne pod briskem).Jde mi o to, ze ji do toho lezeni musim vzdycky
Namotivovat, jinak se plazi tim svym stylem..takze otazka, mam ji nechat tak a ona na to prijde
sama a rozleze se? nebo ji mam nedovolit at se plazi? nebo jsou to jen zacatky a musi to jeste vymakat?
Sednout si sama nesedne, ale kdyz se o neco opre tak si kecne na zadek, ale musi se o neco opirat (sedi jakoby
Na patach…,pritahuje se i do stoje, naklekava a rabuje nabytek :) prikladam foto…prosim, myslite, ze se tedy rozleze
a posadi se? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

694
9.3.17 12:11

Ahoj syn se plazil dlouho a taky nakřivo :D, rozlezl se až těsně před rokem a chodit začal až v 15m, ale zase rovnou závodník - rovnou dlouhé vzdálenosti :D nech ji, má čas. Jediné co vím od jedné paní ze cvičení, že to sezení do W není dobře, oni kvůli tomu chodili na rehabilitaci, ale opět řešila bych později pokud se toho fakt nezbaví sama. Tyhle přechodné fáze sice chvíli trvají, ale většinou se to srovná samo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8852
9.3.17 12:14

Co nejvic motivovat do lezeni, plazeni spravne nebylo, ale jestli strida koncetiny spravne u lezeni, tak to bude ok. Jen chce at na to spatne plazeni co nejdriv zapomene. Zvedejte ji na ctyri, dejte nizke prekazky po mistnost, at ji to nuti prelezat a zvedat se do kleku. Ze sedu na patach se asi stane sed mez paty… k urcite fazi vyvoje patri, spravny to uplne neni, kdyz tak bude sedet, dejte ji jednu nozku dopredu, ono ji to bude nutit tam dat i druhou, nozky pokud mozno stridat. Jinak zadne zasadni problem nevidim, je krasna a sikovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
9.3.17 12:16

No nesdílela bych tu tolik osobních informací a fotky, nechceš to smazat? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
3238
9.3.17 12:26

Podle fotek a popisu nevidím nic zásadního k řešení. je jí teprva 10 měsíců. nech jí, motivuj k lezení (tunel, přelézat tvé nohy, lézt po schodech, na gauč a z něj dolů). sed je vrchol motorického vývoje, takže není proč spěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.17 12:29

Nestresuj se. Naše příhoda, v 10-ti měsících dítěte jsme na preventivní dostali žádanku na RHB, jelikož nelezlo. Po příchodu domů jsem tam hned volala a během hovoru dítě začalo lézt :lol:. A druhé dítě v roce ještě nesedělo - sedělo jen „mezi nožičkami“ (podobně jako na 1 fotce), klasicky ne, dětská nás strašila, na RHB byli v klidu. V 15-ti měsících dítěti vylezl první zub, naučilo se sedět a chodit - jakoby to bylo propojené ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
kdochcekam
9.3.17 12:30

@KatkaVac proboha co to je za otázku? Jestli se rozleze a sedne si? A proč jako by neměla? Myslíš, že celý život bude jen stát nebo ležet?? 8o :roll:

• Citovat
  • Upravit
1382
9.3.17 12:34

Mála se ti taky dlouho plazila - byla lenoch všude byly plovoučky. Na dovolené byl koberec a hle od dovolené lezla. Postavila se poprvé v 8-9měsících a chodila sama od 13m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
9.3.17 12:56

Tak moje starší nelezla, plazila se jak raneny voják, pak si sedla, stoupla, zacala obcházet nábytek a na 11 měsících samostatně chodit a až potom lézt po čtyřech. Moje druhá ten pohyb tak nehroti a na 8 měsících pouze couva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
9.3.17 13:15

Dětí i lezení přeskočí a z plazení začnou pak chodit..Nestresuj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
9.3.17 13:23

Tak u nás to bylo podobně a jelikož jsem všude četla jak je lezení pro vývoj páteře důležité a jeden z nejzdravějších pohybů, tak jsem to hrotila. Chodili jsme na rehabilitace. Paní nám poradila cviky a po dvou sezeních byly vidět obrovský pokroky. Rozhodnutí je na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
9.3.17 13:33

Tak to, co dela vase mala na fotkach, delala nase ve 12-13 mesicich.. do te doby se jen plazila a jeste blbe.. Neresila bych nic, nechejte to na ni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
197
9.3.17 20:43

@kdochcekam ja myslela v dohledne dobe… protoze se uz tak dlouho plazi…ja jen, ze ji to taaak dlouho trvaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama