2,5 měsíční holčička moc nechce v horku pít

ziniik
10.8.20 08:38

2,5 měsíční holčička moc nechce v horku pít

Ahoj holky, máme 2,5 měsíční holčičku na UM. Poslední 3-4 dny jak jsou teploty přes 30 stupňů tak moc nechce pít. Běžně nám s jednou krátkou přestávkou vypila i 170 ml a teď se vzteká už u 60 ml takže do ní dostaneme stěží 120 ml a třeba dalších 5 hodin nechce vůbec nic. Dnes chce víc převařenou kojeneckou vodu než mlíčko. Je to v těch vedrech normální? Je to naše první dítě, nerada bych něco zanedbala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4400
10.8.20 09:02
@ziniik píše:
Ahoj holky, máme 2,5 měsíční holčičku na UM. Poslední 3-4 dny jak jsou teploty přes 30 stupňů tak moc nechce pít. Běžně nám s jednou krátkou přestávkou vypila i 170 ml a teď se vzteká už u 60 ml takže do ní dostaneme stěží 120 ml a třeba dalších 5 hodin nechce vůbec nic. Dnes chce víc převařenou kojeneckou vodu než mlíčko. Je to v těch vedrech normální? Je to naše první dítě, nerada bych něco zanedbala.

UM má na hlad. Vodu bych ji taky nabízela.
V tom horku nechutná jíst ani mě… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
10.8.20 09:30

Jen tak ze zvědavosti: proč převáříte kojeneckou vodu?

(To není kritika, to je fakt zvědavost - já jsem v tomhle zlá matka, ale ráda se poučím ;))

Jinak mi v tomhle vedru připadá úplně ok nabízet vodu. Možná bych udělala řidší UM, kdybych měla pocit, že toho vůbec málo sní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ziniik
10.8.20 09:51

@elibro Doktorka nám říkala, že ji máme převařovat, že i tam můžou být omylem nějaké pro mimčo škodlivé látky. Vodu jí nabízíme skoro pořád kdy6 už nechce mlíčko

• Citovat
  • Nahlásit
13262
10.8.20 09:51

Je to normální, já bych taky knedlo vepřo v tomhle hicu nesnědla ;) Mlíčko jí dělej studenější, než obvykle a nabízej vodu, na lžičce nebo z lahvičky. Ona zase začne baštit, jakmile se ochladí, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
10.8.20 09:54

Nezanedbáš určitě nic. Kdyby byla malá nespokojená, plakala by. Pokud nechce jíst, neužila bych ji. Nabízej jí převařenou vodu a mlíčka kolik sama chce. Mám taky 2,5 měsíční mimčo na UM a taky mi teď nechce moc jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13262
10.8.20 10:05
@gelion píše:
Nezanedbáš určitě nic. Kdyby byla malá nespokojená, plakala by. Pokud nechce jíst, neužila bych ji. Nabízej jí převařenou vodu a mlíčka kolik sama chce. Mám taky 2,5 měsíční mimčo na UM a taky mi teď nechce moc jíst.

Jen pozor, pokud je dítě dehydrované, nepláče, je spíš apatické, spavé, unavené. Hlídat fontanelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
10.8.20 10:15
@unuděná píše:
Jen pozor, pokud je dítě dehydrované, nepláče, je spíš apatické, spavé, unavené. Hlídat fontanelu.

Jistě, ale myslím, že při normální péči a nabízení vody i UM, by dehydratace neměla nastat. A i té apatii a spavosti by první předcházel normální řev, že je něco špatně. můj malej teď taky nejí třeba i pět hodin. Za noc pije jen jednou.
Svoje první mimčo jsem měla před dvěma lety, taky se narodila na začátku léta a to byly tropy celé dva měsíce. Byla taky na UM a i když jsme strávily celé dny venku, vodu jsem do ní nedostala, jen UM. prostě nechtěla. Tak jsem jí dělala naředěnější mlíko a bylo to ok i podle doktorky. Každé mimčo je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ziniik
10.8.20 14:00

@unuděná Hlídám plínečky, ty má vždy krásně počurané. Dost jsem si oddechla, že to je v horku normální

• Citovat
  • Nahlásit
22.8.20 12:09

@elibro protoze do roka to tak ma byt 8o doktorka mi to kladla na srdce a fakt jsme to delali, az ted po roce ma kojeneckou neprevarenou :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama