2,5 měsíční - jak dlouho vám děti prospí v tomto věku?

320
7.2.21 11:14

2,5 měsíční - jak dlouho vám děti prospí v tomto věku?

Ahoj maminky,
jak dlouho vám stejně staré děti přes den spí?
My máme od narození takového nespavečka. Jako úplné miminko nespala jinde, než v jedoucím kočárku, ale s pauzama alespoň spala.
Nyní přes den spí tak, že dopoledne si dá 30min a odpoledne trhaně třeba 2 - 3 h, v noci spí celkem asi 8h. Přijde mi dost malá na to, aby denně i s nocí spala nějakých 12 hodin. Už jsem z toho celkem dost vyčerpaná, protože v podstatě kromě noci si neodpočnu, nic nepořídím udělat, protože většinou těch 30 min dopoledne jsme buď v kočárku a nebo mi spí na ruce, odpoledne většinou jen ten kočárek nebo auto.
Dlouhodobě už kojím a přikrmuji UM.
Jinak je přes den celkem spokojené miminko, směje se, jen občas mě ten úsměv chybí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
646
7.2.21 11:37

Starší dcera od 1 do 10 měsíců : usínání 9-10 večer při nošení kojení, nošení pláč…od 12 do 5 buzení 5× minimálně, 5:30 budíček, 7:30 20-30minut spánku při usínání při kojení tak hodinu…pak 20-30 odpoledne
Od 10 měsíců usínala lépe večr okol 9, budila se zase 5×-6× přes den spala v kočárku hodinu okolo 1-2 odpoledne…po odstavení v 15m začala spát celou noc ale od 17 měsíců přestala spát přes den a usínala okolo 8 vstávala okolo 6, když usnula na 10 minut v autě, šla spát nejdřív v 11. takže ve 2-3…měsících spala 9-10 hodin…

Mladší dcera se od miminka do 2,5 let budila v noci i 8× a víc a nepomohlo ani odstavení, provní celou noc prosppala ve 4 letech…přes den to bylo lepší spala takový slabší průměr vždy tak 2 hodiny po kojení pak byla hodinu vzhůru…usínala okolo 7:30-8 vstávala až k 7 ráno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10930
7.2.21 11:45
@Anymaa píše:
Ahoj maminky,
jak dlouho vám stejně staré děti přes den spí?
My máme od narození takového nespavečka. Jako úplné miminko nespala jinde, než v jedoucím kočárku, ale s pauzama alespoň spala.
Nyní přes den spí tak, že dopoledne si dá 30min a odpoledne trhaně třeba 2 - 3 h, v noci spí celkem asi 8h. Přijde mi dost malá na to, aby denně i s nocí spala nějakých 12 hodin. Už jsem z toho celkem dost vyčerpaná, protože v podstatě kromě noci si neodpočnu, nic nepořídím udělat, protože většinou těch 30 min dopoledne jsme buď v kočárku a nebo mi spí na ruce, odpoledne většinou jen ten kočárek nebo auto.
Dlouhodobě už kojím a přikrmuji UM.
Jinak je přes den celkem spokojené miminko, směje se, jen občas mě ten úsměv chybí :zed:

Kazde dite je jine.
Zkus si s ni odpoledne lehnout a spat taky, bude spat vedle tebe lip a dyl.

Prace doma ted zkus omezit, delat s malou v nositku nebo vecer, kdy te vystrida chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
7.2.21 11:54

Taky jsem měla nespavou dceru a nepotěším tě, nezlepšilo se to. Spala v noci ca od 10 do 6 (budíček na kojení pravidelně po dvou hodinách) a přes den spala třeba 6×10minut…
Od roka do dvou spala ca 1-1,5h odpoledne a od dvou let přes den nespala vůbec.
Myslela jsem že jsem vyjimka s takhle nespavým dítětem ale potkala jsem takových už dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
7.2.21 11:57

Podle mě spí normálně.. Moje děti byly úplně to samé… Jen se budíky i v noci třeba 3×,4×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1973
7.2.21 12:01

Ahojky, já mám čerstvě trimesicniho a spi si absolutně jak chce, jen večer usiname cca ve 21 hodin a rano je vstavani v 7. Nepočítám samozřejmě x nočních kojeni, nejsem schopna říct, kolik, ale bylo období, kdy se kojil jen ve 23 a pak až v 5-6 a v 7:30. To jsem zase byla nervózní, ze přes tu noc umře hlady a žízní a ze se mně ztratí mliko a co bych teď za to dala :mrgreen:

A přes den? Někdy se povede, ze spi dopo cely, pak pauza kolem oběda, pak spi odpo s pauzami dvě až čtyři hodiny a večer dá půlhodinu než se jde spát v těch 21. Ale někdy je vzhůru furt a spi zase pouze kolem oběda a před večerem, takže se mi taky úplně nedaří plánovat si doma nějaké práce, protože nevim, jak to zrovna bude mit :nevim: :lol: ale i přesto ten úplný základ v domácnosti nějak obstarat stíhám, no… samozrejeme casto se mi nechce, tak odpocivam, ale pak to zase doženu, když se mi chce :mrgreen: :P

A než přes den usne, bývá taky dlouho u prsa, klidne i přes hodinu :nevim: když je to víckrát za den, tak už jsem z toho taky totálně ospala ;) paradoxně tedy udělám víc, když nespí, protože na me kouka a povidame si, než když s nim lezim v posteli hodinu, dvě a čekám, až se odpojí od prsa :lol:

Příspěvek upraven 07.02.21 v 12:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
7.2.21 12:02

Pokud potřebuješ něco dělat, tak ji nech spát v šátku/nosítku, tím, že se s ní pohybuješ, tak je pravděpodobné, že bude i déle spát a dávej ji pravidelně po hodině až hodině a půl zase spinkat, aby se nepřetáhla, to pak už neusne. Zkus uspávat třeba na gymnastickém míči. Prostě zkoušej, co zabere, třeba chce být jen s tebou a s tím nosítkem já zvládnu nádobí, prádlo (i žehlení), uvařit, pohrát si se starším, docela i péct atd ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
7.2.21 12:02
@kavulenka píše:
Podle mě spí normálně.. Moje děti byly úplně to samé… Jen se budíky i v noci třeba 3×,4×

NE normální to není, dítě ve 2-3 měsících spí průměrně 15-18 din:-) ne 10. Ale bohužel si myslím, že stím moc nejde udělat. Jen přežít amít štěstí na rodinu, která vás nenchá padnout ana okolí, které se netváří, že ste neschopná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
7.2.21 12:15

@Aglája75 a to je psané kde? V chytrých brožurkách pro maminky možná. Každé dítě spí podle své potřeby. Osobně spíš znám ty nespavé, musím říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
7.2.21 12:19

Syn mi takhle spal od narození, denně si dal 3×20 minut po kojení a šmitec. A čím byl větší, tím víc chtěl poznávat a nespal. Dělala jsem vše s ním v šátku, ale ani tam nespal víc. Dokonce ani se mnou v posteli, když už spal hodinu a půl, tak pak byl vzhůru v noci. Přes den nespí od roka a půl, večer chodí spát v osm, vstává mezi 5. a 6. Dcera mi v tomhle věku prospala téměř celý den a noc. Spala takhle až do svých 4 měsíců, byla jak Šípková Růženka. Teď spí tak 1,5 hodiny přes den a v noci stejně dlouho, jako syn. Většinou vstává první. Je jí rok a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
7.2.21 12:21
@Aduš8 píše:
@Aglája75 a to je psané kde? V chytrých brožurkách pro maminky možná. Každé dítě spí podle své potřeby. Osobně spíš znám ty nespavé, musím říct

Tak já chápu naprosto dobře jaké to, jestli ste četla můj komentář, jak je to vyčerpávající, ale to neznamená, že mi to muselo vlést na mozek a budu tvrdit, že je to norma…Norma je chození od 10-18m ostatní je odchylka normy…norma je mluvení do 3 let ostatní je odchylka normy a ano někdy je to jen větší odchylka bez toho, aby bylo potřeba řešit, jindy tato odchylka značí problém, které je možné nebo nutné řešit, aby nedošlo k větším porblémům. A ano někomu stačí i v dopsělosti 4-5 hodin…jinému nestačí 10, ale je nějaký průměr a norma:-) apokud ten co potřebuje 8 spí dlouhodobě 4-5 ničí to jeho zdraví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat