2,5 měsíční miminko nemůže usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zyna
Nováček 8 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 16:02
2,5 měsíční miminko nemůže usnout

Zdravím :) Už začínám být lehce nervózní a doufám, že jste se s tím někdo také setkal, případně se vám něco osvědčilo… Naše skoro 2,5 mesicni holčička má poslední dobou problémy přes den usnout. Do té doby spala ukázkově, hodinku vydržela vzhůru, pak se obvykle začala šmudlat a zívat, takže jsem jí uložila do postýlky a většinou úplně bez problémů do pár minut usnula na 2-3 hodinky. Ovšem posledních pár dnů ma hrozný problém, začne se šmrdlat v postýlce a nedaří se jí usnout, je na ní vidět, jak se opravdu snaží zabrat, ale ne a ne… zkoušeli jsme všemožné polohy ale nic moc nezabírá. A když už usne, tak je do hodinky vzhůru a je pak nevyspalá a protivná… V noci spí zatím paradne, ale ten den… Nevim co a tím…

Reakce:
BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 02.07.19 16:07

Možná už je prostě moc velká na to aby po každé hodině vzhůru dvě až tři hodiny spala. Mám teda zkušenost zatím jen s jedním dítětem ale moje dcera od cca 3 týdnů před den nespala déle jak deset minut. Až okolo 8 měsíců se nám režim ustálil na dva delší spánky za den a to bylo i tím že byla venku zima a to v kočáru spavá dobře. Zkuste ji zabavit na hodinku a půl nebo dvě, třeba pak usne lépe. Nebo některé děti pak potřebují s usnutim pomoct, třeba uspat v kočáru.

Tarjei
Závislačka 4920 příspěvků 02.07.19 16:13

Je ji horko?

chaela
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 16:17

Režim spaní se tam miminum není každou chvíli. Sotva si na něco zvyknes, už je to jinak. Zkus ji nechat vzhůru dyl. Třeba už má menší potřebu spánku. Nebo ji zkus nějak uspat, ale byl bych opatrná, aby sis ji nenaučila na nějaké blbiny, co pak budeš horko těžko odnaucovat.

Zyna
Nováček 8 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 16:53

Jenže na ní je vážně vidět, že spát chce, v postýlce se zoufale snaží, jako kdyby nemohla najít tu správnou polohu, má malinký očička a pak, když to nejde, začne sebou házet, vztekat se a… o to hůř to potom jde. Nechat ji vzhůru delší dobu jsem taky zkoušela, ale pak je hrozně přetažená a začne se rozčilovat… Prostě je na ní vidět, že je nevyspalá… ale jako by jí nešlo spát… a ten pohled na dítko, které se snaží usnout a moje bezmoc jí pomoci mi vůbec nepřidává…

Zyna
Nováček 8 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 16:56

Kočárek nám nikdy moc nezabíral, auto už přestalo fungovat zcela… Přijde mi, jako by se snažila otočit na bok a do něčeho zabořit hlavičku, takže ji různě podkládám a vypodkládám ale ve většině případů marně…

Váš příspěvek
Reklama