2,5 měsíční miminko se bojí večerního usínání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaAb
Povídálka 27 příspěvků 26.12.17 20:29
2,5 mesicni miminko se "boji" vecerniho usinani?

Prosim o radu,zkusenost.Je mozne, ze se 2,5 mesicni miminko nejak „boji“ vecerniho usinani? Prvni dva mesice bylo vse ok - maly usinal bez problemu pres den i vecer.
Ted od 2 mesicu ma problem doma usnout pres den (zaciname pouzivat kocarek), ale vecer je to jeste horsi - hystericky plac (az zalikani) a to uz i v kocarku. Zkouseli jsme zavinovat, svetlo, ukolebavky, ale nic nepomaha.
Mate nekdo zkusenost? Diky! Jana

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mayunka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 7 inzerátů 26.12.17 20:34

Ahoj a neboli ho brisko? @JanaAb

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 26.12.17 20:34

@JanaAb Nemyslim, ze me to strach, deti casto maji problem usnout, proto si rodice tak casto vytvari nejaky zlozvyk, viz skakani na mici, houpani v naruci, uspavani kojenim apod. Vy musite prijit na to, co bude fungovat u vas. A velmi casto to tak je, ze deti, ktere od narozeni usinaly samy v urcitem case zacnou potrdbovat pomoc.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 26.12.17 20:39

Nemyslím si že se bojí, prostě jen víc a víc vnímají svět kolem sebe a nervová soustava je ještě nezralá, často musí děti navečer uvolnit pláčem to napětí.. samozřejmě bych konejšila, ale nic moc s tím neuděláš, nenajdeš-li jinou příčinu (bolení bříška např.).

Ivana 85
Závislačka 2957 příspěvků 26.12.17 20:44

@JanaAb a neni zreba jen uz hodne unaveny? Nezkusila jsi dat spat treba o 30 minut driv nez obvykle jestli to neni lepsi?

dickys
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 26.12.17 20:52

Nám začala dcera stávkovat s usínáním asi ve 3 měsících a to do té doby usínala sama v postýlce úplně suverénně :? A asi do 7 měsíců jsme ji museli uhoupavat, pak už moje záda řekly dost a za cenu několika prorvanych večeru jsme se zase vrátili k usínání v postýlce.

JanaAb
Povídálka 27 příspěvků 26.12.17 20:52

Diky vsem za reakce. Casem to asi nebude, mysleli jsme, ze ukladame moc brzo, a tak jsme posunuli na pozdeji, ale stejny efekt. Prdy myslim, ze ne. Davame kapky a jinak pres den prdi a kaka casto. Jinak jsme i omezili hodne rusive hracky, aby nebyla ta nervova soustava pretizena. Problem je, ze ten plac je tak hystericky, ze uplne rudne a prestava dychat, takze ho nemuzeme jentak nechat brecet. Jinak v noci pak uz po krmeni usina naprosto krasne bez problemu.
Jsem z toho uz docela zoufala.
 Jana

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22806 příspěvků 26.12.17 20:55

@JanaAb Zavinout, obejmout a pustit bílý šum.

Puchatka
Kecalka 179 příspěvků 26.12.17 20:58

Cetla jsem, ze v tomto veku je vecerni plac bezny. Nas syn to taky mel a trvalo to cca do 4,5m tusim… nepomohlo nic, pry fakt zpracovavaji dojmy a vjemy z celeho dne a je to tou nezralou nervovou soustavou. Ja drzela v naruci a houpala na mici, potichu monotonne mluvila nebo zpivala a on usnul. Ale plakanky byly na dennim poradku. Vydrzet a mazlit :srdce:

Ivana 85
Závislačka 2957 příspěvků 26.12.17 21:00

@JanaAb prave ne dat pozdeji, ale driv, muze uz byt pretazenej. Dceri uz jsou 2 a do postylky chodi v 18h.Mne to moc nevyhovuje, radsi bych at chodi az kolem 19h ale jak ji dam pozdeji, je uz pretazena a rve.

zudina
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 26.12.17 21:04

Myslim ze je mimi pretazene a potrebuje uspat pomoci treba balonu

quinsley
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 26.12.17 21:06

Není moc oblečené? Přikryté?
Já jsem zjistila, že dceři je oblečené a ještě ve spaním pytli moc vedro. A samozřejmě řvala jak tur. Horko snáší bez možnosti úlevy špatně každý. Ani teď nesnese perinu a vždy se odkope a spí jen v pyžamu. Já jsem zmrzlík, takže nechápu.
Neříkám, že to je ono, ale zkuste nezakrývat a netopit tolik v ložnici.

JanaAb
Povídálka 27 příspěvků 26.12.17 21:12

Diky! Uz jsme taky zkouseli sundat spaci pytel atd..Vypada to, ze zatim jako jedine funguje, kdyz manzel uhoupa v tasce od kocaru (sice to trva dlouho, porad pobrekava,,ale nakonec usne a neurve se k smrti).Tak asi budeme muset zkusit tu hacku.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 26.12.17 21:18

@JanaAb Co gymnastický míč?

catchthem
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 26.12.17 21:24

Neprobehlo teď někdy očkování?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama