25 měsíců - nočník, bojí se vlastního hovínka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
478
17.3.19 22:04

25 měsíců - nočník, bojí se vlastního hovínka

Ahoj,

nemáte někdo podobnou zkušenost?

Dceři je 25 měsíců a stále má plenky. Tolik bych to nehrotila, ale ona se bojí vlastního hovínka, a to nám znemožňuje jakékoliv učení na nočník.

V 1,5 roce (v létě) jsem ji nechala chodit bez plínek, udělala na zem bobek a jak ho uviděla, tak chytla hrozný hysterák. Dala jsem jí pak s nočníkem chvilku pokoj. Pak jsme zase začali. Pak jsme měli docela úspěšné období, že se do nočníku vyčůrala. Jenže pak se tam i vykakala a jak spatřila svoje hovínko, tak od té doby nechce nočník ani vidět.

Občas vydrží na záchodě s prkýnkem, ale nevyčurá se - jen tam sedí a třeba si prohlíží knížku nebo motá toaleťák.

Mám obavu, že má nějaký blok z vlastního hovínka - co to z ní vylezlo a nevím, jak postupovat dál. Jestli dál zkoušet záchod a nehrotit, jestli něco udělá nebo ne a třeba se to časem prolomí… Nebo jestli jí zkusit nechat chodit chvilku nahou, aby si uvědomila, že čurá a kaká a třeba se to pak zlomí po pár vyčůrání a vykakání na zem… Tohle se nám osvědčilo u prvního dítěte, ale s druhou je to náročnější - musím za ní chodit jak policajt, jestli náhodou nečůrá a pořád pak utírám loužičky. Navíc mám pocit, že to v sobě hrozně drží, a snaží se přede mnou někam zdrhnout, kde to ze sebe všechno pustí. Tůdle mi utekla na chodbu, tam se totálně počurala a pak si chudák malá vzala ručník, že to půjde vytřít. Nebo jestli jí dát úplně pokoj, neposazovat jí nikam a zkusit to třeba za 2 měsíce. Jenže ona už má paměť dobrou a podle mě za 2 měsíce nezapomene. …………….

Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2438
17.3.19 22:25

To vypada ze uz se boji pres tebou vyprazdnit. Ukazala bych ji zviratla ze taky kakaji, jejich bobky treba v zoo nebo tak…asi ma proste z tohk strach mysli si ze upadlo cast sebe same :nevim: nekdo tu psal o kanalech venku, ze stopnout si k nejakymu bublacimu a rict ze kanal place ptz ma hlad, zadne hovinko nema a musime jit domu udelat bobek aby nemel hlad a to pry funguje nebo existuji knizky moje hovinko, proste ji to vysvetlit. Musi to asi pochopit hlavou a ne posazovanim nocnikem a ja nevimco zkousis, hlavou to musi pochopit uz je dost velka. Musis ji vysvetlit co to hovinko je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2438
17.3.19 22:27

Ta kniha Co je to hovinko? By mohla zabrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28785
17.3.19 22:31

A když ji necháš soukromí? Říct ji tamhle je nočník a nekoukat na ni, nemluvit, nechat ji tam chvíli v klidu samotnou? Jinak syn se ze začátku z vlastního bobku 2× pozvracel :roll: pak si zvyknul a na nočník šel v pohodě sám, akorát ve školce má třeba problém jít na velkou, jak je tam hodně děti a nemá ten klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2438
17.3.19 22:33

@Kriss Tina to se mu nedivim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10219
17.3.19 22:48

No nebo, zni to divne, tak ji ukaz jak.jdes na wc ty :oops: deti stejne chodeji s mamama vsude :oops: nebo kniha Vis co ma v pline mys?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
17.3.19 23:08

Naše malá v tomto věku " kadila" jenom v sušáku. resp. na sušáku bylo prádlo, vlezla si tam s nočňákem a vylezla a bylo hotovo. Nechali jsme jí tam, měla soukromí. Zkus to. HOĎ na sušák pár ručníků a nočník dej pod něj, tak ať na ní není vidět…za zkušení nic nedáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
18.3.19 00:54

Ahoj, mě se dcera naučila na nočník až ve třech letech. Do té doby hysterák. Nechat jí nahatou a pak jen sbírat bobky bych určitě nedělala. Naučí se takto vyprazdňovat a může se to pak horko těžko odnaučovat. U nás pomohlo hodně, když jsem si na ten nočník před dcerou sedla sama. No jo no, už jsem nevěděla co dělat :mrgreen: Ale pokud se bojí vlastního bobku, tak to vyzkoušej pojmout nějak legračně nebo i formou odměn. Třeba úplně vynech nočník a nech jí rovnou na záchodě a za každé žblunknutí nějaký bonbonek nebo něco, co má ráda a než sleze, tak spláchni, ať to nevidí. A zkus to prvně u sebe. Nemyslím brát jí k tomu, když jdeš na velkou, ale začít se cpát sladkým a říct, že mamka udělala bobek do záchodu a proto za odměnu papá ty dobroty a navnadit, ať to také vyzkouší. U nás třeba takové věci fungují v hodně věcech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
18.3.19 19:32
@Kriss Tina píše:
A když ji necháš soukromí? Říct ji tamhle je nočník a nekoukat na ni, nemluvit, nechat ji tam chvíli v klidu samotnou? Jinak syn se ze začátku z vlastního bobku 2× pozvracel :roll: pak si zvyknul a na nočník šel v pohodě sám, akorát ve školce má třeba problém jít na velkou, jak je tam hodně děti a nemá ten klid…

Samotnou jsem zkoušela, aby měla soukromí. Zkoušela jsem jí k tomu pustit i vodu do umyvadla, na někoho to působí. Ale je to stejné. Taky jí někdy dávám knížku, aby tam chvilku vydržela. …

Jinak starší taky ve školce nekaká a co vím, tak spousta dětí si to nechává na doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
18.3.19 19:36
@Tarinka píše:
No nebo, zni to divne, tak ji ukaz jak.jdes na wc ty :oops: deti stejne chodeji s mamama vsude :oops: nebo kniha Vis co ma v pline mys?

Ona mi občas na záchod leze a komentuje to. Hrozně jí baví dávat i panenky v barbie domečku na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
18.3.19 19:38
@_0812_ píše:
Ahoj, mě se dcera naučila na nočník až ve třech letech. Do té doby hysterák. Nechat jí nahatou a pak jen sbírat bobky bych určitě nedělala. Naučí se takto vyprazdňovat a může se to pak horko těžko odnaučovat. U nás pomohlo hodně, když jsem si na ten nočník před dcerou sedla sama. No jo no, už jsem nevěděla co dělat :mrgreen: Ale pokud se bojí vlastního bobku, tak to vyzkoušej pojmout nějak legračně nebo i formou odměn. Třeba úplně vynech nočník a nech jí rovnou na záchodě a za každé žblunknutí nějaký bonbonek nebo něco, co má ráda a než sleze, tak spláchni, ať to nevidí. A zkus to prvně u sebe. Nemyslím brát jí k tomu, když jdeš na velkou, ale začít se cpát sladkým a říct, že mamka udělala bobek do záchodu a proto za odměnu papá ty dobroty a navnadit, ať to také vyzkouší. U nás třeba takové věci fungují v hodně věcech.

Za odměnu dávám lentilku. Teď jsem poprosila starší o pomoc - obě jsem je posadila na nočník před telku a obě tam vydržely. Tak třeba tohle zabere, když bude mít vzor ve starší ségře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
19.3.19 16:51
@Yarisek píše:
Za odměnu dávám lentilku. Teď jsem poprosila starší o pomoc - obě jsem je posadila na nočník před telku a obě tam vydržely. Tak třeba tohle zabere, když bude mít vzor ve starší ségře.

No vidíš, super nápad :) ty menší rádi odkoukávají od starších, tak třeba to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
15.4.19 13:35

Tak jsem bez plínek. :-D Malá si krásně říká, krásně se vyčurá.

Akorát máme hrozný problém s kakáním. Tlačí ji to, řekne si, že chci jít na záchod, ale bobek ze sebe nedokáže vytlačit. Asi se bojí, co z ní vyleze. Do záchodu nic neudělá, chce jít dolů, a za minutu zase „mami, na záchůdek“. Takhle to je třeba hodinu. Je mi jí líto. Dala jsem jí i plínku, aby ten bobek udělala a netlačil jí, ale nedokáže to už ani do plínky a dost se trápí. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
15.4.19 14:02

No, na toto pozor. Úplně stejný problém měl malý asi od 1,5r do cca 2 let. Nic nepomáhalo. Zadrzoval to v sobě i několik dní a potom když už fakt musel, tak to bylo peklo. Zkuste podávat lactulosu (duphalac) na změkčení stolice. Kdyz nepomůže, tak čípky. Ona potom pozná, že je to v pořádku, že to hlavně neboli a nic To není. Hlavně to nenechte zajít tak daleko jako já :(. Přírodní cesta jsou švestkova šťáva, hodně ovoce, ale nám nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1817
15.4.19 14:32

Tohle má spousta dětí, když začnou chodit na nočník. Taky jsme s bobanem bojovali, naštěstí to docela rychle přešlo. Snažila jsem se jí dávat hodně zeleniny, ovoce, aby to šlo líp. Pak se to najednou zlomilo, ale asi 3 týdny stal každý boban potoky slz :roll: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat