2.5 roku a pořád leze na věci a do výšek

33
3.5.21 08:49

2.5 roku a pořád.leze na věci a do vysek

Dobrý den,
Jdu se poradit, mám dvojčata 2.5 roku, ale jsou předčasně narozené odpovídají spíše něco málo po 2 letech. Obě jsou střely a obě jsou živlové, ale ta jedna ma nehorázný koníček pořád na něco vylézat-na linku, pračku, sušičku, parapety atd. Jo venku na hřištích je to super, ale když doma potřebují ususit prádlo a ona mi pořád na tu sušičku leze, tak mě to štve. Je šikovná, nikdy si nic neudělala. Ale je hrozně umanuta. Máme období vzdoru, takže vysvětlují, sundávám, občas i plesknu i přes zadek, ale stejně zase vyleze. Dělá to už od doby, co začala chodit a já už jsem z toho úplně hotová. I u babiček leze do vysek. Pořád někde vylézá jak opice. Je to normální??? Znáte to taky někdo v tomhle věku??? Mimochodem řešíme problémy s řečí, takže je možné, že mým vysvětlením úplně nerozumí. Dekujiii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16734
3.5.21 09:03

Myslím, že je to normální zkoušení mantinelů. Musíš jí teď prostě být pořád za zadkem a nedopustit, aby lezla tam, kam nesmí. A je úplně jedno, jestli leze do výšek, kreslí po zdi, šťourá sourozence do oka atd. Zkrátka nastavit hranice a důsledně dbát na jejich dodržování. A zároveň bych jí povolila v bytě nějaké místo, kam šplhat může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21074
3.5.21 09:04

Ano, synovi budou 2 roky teď a porad někam leze :roll: by se nejradši houpal na lustru, kdyby mohl. On navíc nějak nemá pud sebezáchovy, takže vyleze nahoru a skočí dolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4185
3.5.21 09:14

Ano, znám. Navíc je skokan, takže vyleze nahoru a skáče dolů, furt dokola, odkudkoli. Bude mít tři a dělá to pořád :roll: Jeho sourozenec tyhle choutky nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
3.5.21 09:19

Pro mě naprosto normální, ale pro ostatní asi ne. Já jsem jako dítě byla úplně stejná, jedna babička ke odmítala hlídat, protože se bála, že se jí někde zabiju. Neustále jsem všude lezla a visela hlavou dolů. Jeden syn je stejnej a dcera ho zdárně napodobuje. Jen ten nejstarší si už občas da říct a leze hlavně venku po stromech… doma mají místa, kam lézt smí, a kam nesmí. Dusledne trvám na dodržování. A venku jim dovolím taky jen někde. Nebudou ničit sousedovi plot, ale na stromy ať si klidně lezou. Je to zdrave, posiluje to svaly, pomáhá správnému držení těla, máme to i doporucene od fyzio. Takže neřeš, ze to dělá, ale kde to dělá. Urci, kde může a kde ne, a až se to nauci, bude po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12810
3.5.21 09:20

Jo, detem je 9, 7, 4r a od narozeni nekam lezou a jeste je to nepustilo :zed: :mrgreen:. Ale asi to maji po mne :oops:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12810
3.5.21 09:20

@Midaku To mame stejne :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
3.5.21 10:09

Nebylo by normalni, respektive byl by k zamysleni, kdyby do vysek nelezla. :) Normalni zdrave batole. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
3.5.21 12:06

Udělejte na některé ze zdí v pokojíčku dětskou lezeckou stěnu, chyty se dají našroubovat i na pevnější skříň, popřípadě lanov prvky a nechte ji spát na palandě. Případně někde kde trávíte nejvíc času (kuchyň/obyvák) nainstalujte něco, kam může vyléz a bezpečně tam sedět - ten parapet zní jako dobrý místo, jestli je široký.

Pak bude lepší domluva v tom, že má místa kde se leze a kam se neleze. To lezení je něco, čím si nesmírně efektivně rozvíjí motoriku a díky tomu i nervový systém. V rámci vývoje dětí to je plus.

Až povyroste, dejte ji k horolezckům. To je docela fajn parta kde vyrůstat, učit se překonávat strach, sportovat, posilovat psychickou odolonost a tak…

Jinak prostě musíte obě přežít a dítko se musí naučit správně padat, takže možná bych na ostré hran po bytě dala gumové chrániče. No a to je tak všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
3.5.21 13:05

Dekuji

Uf tak všem děkuji :D já od všech okolo jen slyším „a to jí nechas?“.." to jste tedy vy nedělali" apod. Jo parapety jsme speciálně předělaly pro ně široké..má komody, kde si může sedět kde chce. Zakazují jen na linku (kvůli konvici, troubě apod.) Jinak už jsme taky s chlapem říkali, že prostě z ní bude horolezec. Je to její největší koníček..někde lézt 🤣 tak jsem ráda, že v tom nejsme sami 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
3.5.21 13:20
@Adeamus píše:
Uf tak všem děkuji :D já od všech okolo jen slyším „a to jí nechas?“.." to jste tedy vy nedělali" apod. Jo parapety jsme speciálně předělaly pro ně široké..má komody, kde si může sedět kde chce. Zakazují jen na linku (kvůli konvici, troubě apod.) Jinak už jsme taky s chlapem říkali, že prostě z ní bude horolezec. Je to její největší koníček..někde lézt 🤣 tak jsem ráda, že v tom nejsme sami 🤣

Tip na dárek - udělejte si doma tělocvičnu :lol: Kamarádi takhle mají celou chodbu plnou všeho možného na šplhání - od provazů, přes lanový žebřík, po žebřiny a hrazdu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat