2,5 roku a stále bojujeme s s pocůráváním

128
1.10.20 18:28

2,5 roku a stále bojujeme s s pocůráváním

Zdravím, jdu si pro radu. Synovi je bez jednoho měsíce 2,5 roku. V září nastoupil do školky. Když ho v dubnu přijali, tak jsem začala pomalu zkoušet se zbavovat plenek. Ze začátku to byl boj s pláčem. To se po nějaké době srovnalo. U nás je to jak na houpačce. Třeba 14 dní chodil na záchod kakat sám a ani nám to neřekl a pak zase nějaký blok a zase kaká do kalhot. Prostě nic neřekne. S čůráním to samé. Jednou chodí sám a pak zase čůrá všude jen ne do záchoda. Když nastoupil do školky, tak vše super. Ani jedna nehoda a pak jsme onemocněli. Po návratu zpět do školky, se to zase pokazilo. Denně i 6 nehod :(. Vrátit plenky už nemůžu. Protože ve školce akceptují jen na spaní. A možná by to byla i chyba. Nestíhám už prát ložní prádlo, natož slipy a kalhoty. Existuje nějaký fígl, jak bych mu mohla pomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1405
1.10.20 18:57

Muzete zkusit davat za kazde curani/kakani do zachodu samolepku. Za 5 samolepek odmenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.10.20 19:01

@Oriseka Odměny jsem zkoušela. Prcek když se vykaká do záchoda, tak je nadšený. Vždycky si plácnem. Ale furt nic :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
1.10.20 19:07

Jestli je to jen po te nemoci, tak je mozne, ze se to spravi samo. Deti to tak maji, ze je nemoc muze posunout zpet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
1.10.20 19:12

Jinak starsi syn se prestal pokakavat az mesic pred tretimi narozeninami. Cural od tech 2,5 na nocnik celkem spolehlive, ale kakani nic. Zkousela jsem snad vse po dobrem, po zlem, pral po dobe pradlo a nic, proste to prislo samo az dozral. Tabulkovy limit na odplenkovani pres den jsou 3 roky a do te doby je to normalni :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
1.10.20 19:15

A co ho dávat průběžně a ne jen cekat, jestli půjde sám? U nás ve školce to teda tak funguje, že tyhle malý dávají prostě průběžně čůrat a těch nehod je pak logicky míň ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9088
1.10.20 19:18

My máme to samé, jen s tím, že synovi budou příští měsíc tři. Už si chodil sám a najednou zase bojkot. U nás to způsobilo asi to, že mladší ségra nastoupila do jeslí do stejné třídy jako on. Přestala jsem to řešit, prostě peru jak pitomá. A na noční pomočování má z lékařského hlediska nárok do šesti let. Tak jestli to fakt nevydrží, vrať mi plenu na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.10.20 20:09

@darekp to já ho dávám. Zkoušela jsem i to nechat čistě na něm a to nefungovalo. Takže mu to připomínám sama. Ale ne pokaždé to vychytám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.10.20 20:12

@Oriseka To jsem ani nevěděla s tím limitem do tří let. Ale ta představa, že to může ještě trvat dalších půl roku nebo déle 8o. Snad to bylo tou nemocí a brzo se zase vrátíme do starých kolejí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.10.20 20:14

@Aduš8 Dneska jsem mu dala plenku na noc. Protože prcek pravidelně chodí v noci k nám do postele a zatím nemám ochranu na matraci a už nám ji 2× počůral 8o. Budu doufat, že se to brzo dá zase do kupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14141
1.10.20 20:18

Na noc bych vrátila plinu, když nestihas prat. Přes den se to buď zlepší nebo si zvyknes. :lol: Ne, dělám si srandu. Nezvyknes. :lol: Může to být tou nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
1.10.20 20:25
@Lusybb píše:
@Oriseka To jsem ani nevěděla s tím limitem do tří let. Ale ta představa, že to může ještě trvat dalších půl roku nebo déle 8o. Snad to bylo tou nemocí a brzo se zase vrátíme do starých kolejí :)

To jsou takove limity od kdy se to vetsinou dal resi s odborniky. Treba chuze a ukazovani do 18 mesicu. Mladsi syn se odpkenkoval ve 2 letech a sam si rikal nebo rovnou sel sam. Pak prislo leto a zacal se pocuravat(kakani nastesti porad zvlada). Mam pocit, ze je mu to sumak, kdyz bylo teplo. Takze ted ho musim honit curat ja, jinak se pocura. Nemusim to hrotit, protoze do skolky nechodi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.10.20 20:29

@Tamtama :lol: Co já bych dala v tomhle období za sušičku. :D Fakt musím počkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
1.10.20 20:31

Na noc bych mu dala plíny, neyrap jeho ani sebe. Přes den bych ho dávala co hodinu vycurat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
1.10.20 20:42

Syn má 2 roky a třičtvrtě a odplenkoval se nedávno. Zkoušela jsem to několikrát a vždy jsem pak plenu vrátila, protože to prostě nešlo. Až v srpnu mu to najednou docvaklo a začal chodit na wc. Plenku ze dne na den sám nechtěl. Prostě k tomu musí dozrát. Kluci jsou v tomhle pomalejší než holky. Teď máme plenu ještě na noc, ale to zatím neřeším. Do školky ještě nemusel, jsem na RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama