syn 2,5 roku neustále zlobí a zlobí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 07:29
2,5 roku a zlobí a zlobí

Ahoj holky, máte radu? Máme syna 2 a půl roku a 2měsíční miminko. starší syn neustále zlobí s když není po jeho tak fňuká a kňučí. Jdu z toho do vývrtky. Začne ráno a končí to večer :zed:
Snažím se být milá a řídit se podle všech možných rad, jak správně vychovávat, ale ujíždí mi nervy a pak na něj křičím.
Od miminka mi i doktorky říkali, že má hodně energie a vlastní názor. Nechápala jsem, jak to mohou poznat. Teď to chápu. Druhý syn je úplně jiný - klidný.
Ale nevím jak na toho staršího. Začali jsme chodit i do školky, ale i tam má hodně energie. Hyperaktivní není.
Jak ho mám vést k pravidlům, když neustále odmlouvá. A když není po jeho tak řve. A nedonutím ho jinak než když křičím občas. A to se mi nelíbí. Prosím poraďte.
Píšu jako anonym, ptže se fakt stydím, že to nezvládám :,(

Reakce:
TeSudička
Kecalka 299 příspěvků 29.09.18 07:33

Asi te nepotesim, mam to same s dcerou - cca od 2 let ( budou ji 4)…jediny co poradim, tak prezit, nezabit :lol: :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 07:46

Mám to stejné s mladším synem. Vůbec není tvárný, je svůj a donutit ho dělat to, co chci já, je někdy nemožné. Hodně se u nás řve a ječí. I že školky mám zprávu, že je hodně svůj.
Je nepoučitelný, tvrdohlavý, vzteklý, hází věcmi, pořád mluví a pořád v pohybu.
Já vedu k pravidlům i přes křik a vztek. Jsou věci, které prostě dělat musí - držet se za ruku, když jdeme kolem silnici. Vzít si čepici, když fouká. Večer se vykoupat a převléct do pyžama… Někdy to je problém i dneska, ale postupně ty základní věci chápe. A ano, jsou věci, kdy ječí a vzteká se už dlouho, ale ono se to jednou projevit musí.
Když mám čas, tak funguje kompromis a vcítění. Není to o ustoupení, ale o tom, že si vysvětlíme, co chci a proč to chci. Taky pomáhá připravit ho na to, co se děje a dodržovat pořád to stejné.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 29.09.18 07:46

Trvat na pravidlech, byt dusledna. Urcit si, co je a neni pro tebe priorita, at s nim neplytvas energii pri boji o kraviny typu auticko patri do policky ne do supliku.
Zapojit manzela, tahnout za jeden provaz a kdyz tobe budou dochazet nervy a sila, tak aby na mladyho nastoupily cerstve sil v podobe manzela. A vydrzet, je to boj na dlouhou trat. A ukazovat mu, ze ho mas rada, i kdyz se nechova zrovna koser (i kdyz je to obcas dost tezke), nevydirat nelaskou. Az se nauci poradne mluvit, muzes cekat i prima slovni prujmy. ;)
Mam takove sverazne starsi dite a ta spousta vlozene enrgie a nervu se zacala zurocovat az tak dost po ctvrtem roce. A i ted ma momenty, ze bych ho z fleku darovala. :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 29.09.18 07:51
@Anonymní píše:
Někdy to je problém i dneska, ale postupně ty základní věci chápe. A ano, jsou věci, kdy ječí a vzteká se už dlouho, ale ono se to jednou projevit musí.
Když mám čas, tak funguje kompromis a vcítění. Není to o ustoupení, ale o tom, že si vysvětlíme, co chci a proč to chci. Taky pomáhá připravit ho na to, co se děje a dodržovat pořád to stejné.

Pod to se podepisuji. Trvat na dulezitem a podstatnem, zbytek vysvetlovat a nechat diteti prostor mit svuj nazor a delat si veci po svem.

Hobitka
Závislačka 3767 příspěvků 29.09.18 07:57

Byt dusledna a vydrzet, neustupovat ze zasadnich veci jen proto, aby byl doma klid, na nezasadnich vecech netrvat. Jeste kdyz bylo detem 4 a 2, tak jsem mela (samozrejme s trochou nadsazky) pocit, ze jsou to nevychovatelni spratkove, co rostou pro kriminal. Casem se zklidnili, ted je jim 6 a 4, jsou temer bezudrzbovi, vychovani a ovsem porad plni energie. Jen jsem se uz naucili ji celkem usmernovat ;). Pak mam jeste 16m batole a to je jeste vetsi dabel nez starsi sourozenci, ale uz jsem v klidu. :hug:

blumen
Hvězda diskuse 42933 příspěvků 29.09.18 08:18

Tady je denne tolik podobnych diskuzi. Je to obdobi, vydrzet vytrvat. Do skolky zacal chodit ted po narozeni miminka? Treba to je brzo, jestli neni lepsi pockat se skolkou par mesicu, kdyz ma noveho sourozence a do toho skolka. Jinak dle me normalni a delat, jak pise @Hobitka

Evelýna 1
Kecalka 366 příspěvků 6 inzerátů 29.09.18 08:28

Taky se přidávám, syn 2r a 9m a už jsem z něj někdy pěkně na nervy. Když není po jeho, tak mi udělá šílenou scénu. U nás je ještě problém v tom, že nemluví, takže vztek je jediný jeho projev.
Od září začal chodit do soukromé školky a jsem nadšená. Vidím na něm pokroky, on potřebuje pravidla a neslevit, což já v zájmu svých nervů vždy neumím. Paní učitelka si s ním poradí.

kacakaca
Závislačka 2620 příspěvků 29.09.18 09:28

Ty vis, co delat. Trvat na svem, duslednost, s manzelem za jedno. Co te asi prekvapilo je, za jak dlouho jde videt vysledek. Taky jsem si uz zoufala, ze mi logika rikala, ze kdyz porad ukazuji hranice stejne, musi je uz zacit respektovat a brat jako dane. Trvalo to hoodne mesicu, vysledek nejde videt hned, ale on prijde.

Rve, kdyz neni po jeho? On smi rvat a ty smis ho neposlouchat. Reknes pravidlo a odmlouva? Tvrdy pohled do oci a zo.pa.ko.vat. Mej nachystane dobre Protoze, ale asi nebude treba vysvetlivat, kdyz zacne rvat.

Kdyz napr. me deti rozhazely pokojik a se smichem ci revem odmitaly si po sobe uklidit, nabidla jsem jim, ze tedy muzu uklidit za ne. Ale vysavacem a pytlem na odpad. Ze clovek ma mit jen tolik hracek, kolik zvladne uklidit a pomuzu jim od tech nadbytecnych. A pokud uznaji, ze je fer, aby si jeden hral a druhy uklizel, pak tedy ja si budu hrat a ony uklizet. Jedinkrat to dopadlo vysavacem a haldou kapesniku. Dodnes mladsi rekne starsi Pojd, nebo nam to mamka vyhaze.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 29.09.18 14:53

Duslednost a hlavne neustupovat,at si jeci a vzteka se jak chce. Jinak ti z neho vyroste rozmazlenej manipulator,ktery s vami bude cvicit, jak se mu bude chtit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 10:02

Holky, moc díky za rady. Jen mi řekněte, jak s ním mám vyjednávat, když to ještě nechápe. Podmínky…pokud neuklidíš, tak..... jsou mu úplně šumák. Moc chce jít ven a nechce se obléknout a běhá po celým bytě. Tak mu řeknu, že nikam nejdeme a mu je to jedno.
Někdy máme povinnosti a ven se musí, tak běhám po bytě s oblečením, on se řehtá. Snažím se z toho udělat zábavu a hru-nohy do tunelu u nohavic a tak. A mu je vše jedno. Baví ho mi odporovat. A pakzačnu křičet :-( :-( :-( já nechci, ale vysvětlování, hry … nic nepomáhá. Citové vydírání nedělám, nebiji ho…ale už co dál

blumen
Hvězda diskuse 42933 příspěvků 30.09.18 10:30
@Anonymní píše:
Holky, moc díky za rady. Jen mi řekněte, jak s ním mám vyjednávat, když to ještě nechápe. Podmínky…pokud neuklidíš, tak..... jsou mu úplně šumák. Moc chce jít ven a nechce se obléknout a běhá po celým bytě. Tak mu řeknu, že nikam nejdeme a mu je to jedno.
Někdy máme povinnosti a ven se musí, tak běhám po bytě s oblečením, on se řehtá. Snažím se z toho udělat zábavu a hru-nohy do tunelu u nohavic a tak. A mu je vše jedno. Baví ho mi odporovat. A pakzačnu křičet :-( :-( :-( já nechci, ale vysvětlování, hry … nic nepomáhá. Citové vydírání nedělám, nebiji ho…ale už co dál

Chytnout, oblict nasilim a jde se. A placnout na zadek neuskodi, po byte jsem odmitala utikat.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 30.09.18 11:20
@Anonymní píše:
Někdy máme povinnosti a ven se musí, tak běhám po bytě s oblečením, on se řehtá. Snažím se z toho udělat zábavu a hru-nohy do tunelu u nohavic a tak. A mu je vše jedno. Baví ho mi odporovat. A pakzačnu křičet :-( :-( :-( já nechci, ale vysvětlování, hry … nic nepomáhá. Citové vydírání nedělám, nebiji ho…ale už co dál

V těch zásadních věcech jsem prostě jela s dítětem na sílu, pokud dnereagovalo na domluvu. U nás to bylo oblékání, čištění zubům, zouvání a mytí rukou po příchodu z venku. Prostě jsem ho drapla, oblékla/zula případně dovlekla do koupelny a tam umyla, co byo potřeba. Moc jsem se s tím necrcala. A nažit se neječet a ndat dítěti najevo, jak moc Ti na tom záleží a jak moc tě sejří. Časem pochopil, že je pohodlnější trochu spoluprcovat, než se omlátit o futra. Nicméně třeba to mytí rukou vzal na milost až po roce a půl.
Proto to chce prostě pevné nervy, hodně čokolády a vydržet, i když máš pocit že jen házíš perly sviním.

Dcera byla expertka, že se nedala ani násilím obléct, jak dokázala zgumovatět, i dva lidi s ní měli problém. Případně si to okamžitě zase svlíkla. Takže šla párkrát bez bot, v mraze jen v tričku a punčocháčkách… Fajn, nechceš se oblíct, tvoje volba, když jsi myslíš, že jsi chytřejší než máma. Tak si nes důsledky.

A zkusit najít co má rád a čeho se nechce vzdát. Kdo komplikuje situaci nedostane bonbon, nebude mítvečerníček, nebudu mít čtenou pohádku… Ale je fakt, že v tomto věku je pak mezi prohřeškem a trestem velká časová prodleva. Takže odpoledne je mu to fuk a večer už si nepamatuje, proč nemá večerníček, případně následuje další scéna, že není večerníček. A rodič musí vydržet a dokola opakovat proč.

A netrestat dítě za to že se vzteká. Ono má na svůj pohled na věc a vztek právo. Ale ty jako rodič máš zase právo nastavovat pravidla a trvat na dodržování. Takže se vyprdnout na okolí a dítě klidně nechat ječet nebo udělat scénu.
Naše holka třeb dokáže řvát celých 20 minut cestou ze školky, že je jí slyšet na několik set metrů. Tak prostě ječí.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 30.09.18 11:29

Ještě se taky zaměř na svůj slovník.

Místo „Pokud… tak“ zkusit třeba „Kdo nemá uklizíno, nemůže se koukat na večerníček“ nebo "Večerníček je jen pro děti, co mají uklizený pokojíček.

Prostě nepoužívat nátlakový slovník (ultimáta, výhrůžky), protože to tyhle osobnostní typy hází do opozice vcelku spolehlivě.

MajaBulova
Stálice 56 příspěvků 16.11.18 01:52
@Anonymní píše:

Jak ja vam rozumim. Vy popisujete ale uplne presne do puntiku moje dite. Ale uplne uplne na chlup presne. Vsechny tady ty boje, tady to vztekani, sceny atd atd…vsechno to mame taky…
Ja uz jsem zrala na psychiatrii.

Ale jako co jsem vypozorovala - nekdy mam dny, kdy se proste vazne dobre vyspim a tak nejak jsem flegmatictejsi nez obvykle. Citim vnitrni klid a pohodu. To jsou pak dny, kdy malej neudela skoro zadnou scenu. Nebo max naznak a kdyz mu v klidu vysvetlim, co po nem chci a proc, tak je po vzteku a vzdoru a poslechne…Bohuzel takovych dni moc neni, vetsinou se necham vyprovokovat - specham a on jak naschval se nechce oblict, nechce spolupracovat, oblekam ho nasilim - rve, vzpouzi se, utika - me to vyprovokuje, zacnu byt neprijemna. A pak uz proste jsme v tom kolotoci akce-reakce a stupnuje se to az do vecera, kdy ja uz ho mam doslova plne zuby, jsem psychicky i fyzicky uplne vyčerpaná a uz se jen modlim, aby co nejrychleji usnul…hruza hruza!!!! Ja takovy vztah se svým synem nechci. Ale nevim, jak to zlepšit.

Budu zkouset bachovy esence, ktere mi uz jednou pomohly a doufam, ze mi pomohou znovu. Verim, ze kdyz najdu vnitrni klid, pomůže mi to se s timto obdobim u syna vyrovnavat lepe. Ja jinak vazne skoncim nekde ve cvokhausu…dokaze me vytocit uplne do vrtule :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >