2,5 roku - stále kňourá a vzteká se

89
14.7.15 10:17

2,5 roku - stále kňourá a vzteká se

Ahoj maminy,

nebyla jsem tu snad od malýho narození. Ale už mi dochází nervy a síla a ještě chvilku a bude ze mě alkoholička. Malýmu je 2 a 8 měsíců, od malička extrémně živé dítě, ano, to říká každý… dokud se nepotkal s naším malým :-D Do toho mám skoro roční holčičku, až na jídlo zlaté dítě. Od 15. měsíce máme doma peklo. Neustále se vzteká, i když si nic nevyvzteká, zatím jen velmi málo mluví, protože začal pozdě, takže si nedokáže ani přesně říct, co chce, ale někdy kňourá už co otevře oči a vleče se to celý den. Hodný je jen u televize. Máme dost pestrý program, každý den jsou venku, malujeme si, modelujeme, čteme, ale pro něj stále není nic dost dobré. :zed: Ano, poměrně dost kouká na pohádky, ale to vyčerpání s dvěma takhle malýma živýma dětma asi nemusím moc popisovat. Jsem doma už třetí rok a ještě dva mi čekají a teď mám tedy fakt krizi jak blázen. Nejsem krkavčí matka a věnokvala bych se jim od rána do večera, ale ta jeho otrávenost je tak ubíjející. Nemá nic mezi nebem a zemí, buď je nejmilejší a nejúžasnější dítě, nebo zlej, zlobivej vztekloun. Opravdu už jsem zoufalá. Načteno mám až dost, oborově jsem i s problémovými dětmi pracovala, ale staršími. Pořád mi všichni říkají, že z toho vyroste, že holt má jen horší průběh prvního vzdoru, ale já už nevím… Zažil jste někdo něco podobného, zlepšilo se to? Díky za sdílenou zkušenost.

Příspěvek upraven 14.07.15 v 10:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4657
14.7.15 10:20

Já bych ho s klidem na ty pohádky nechala koukat hele :mrgreen: A jinak radím nečíst, ale řídit se instikty, někdy pomůže dát na zadek, někdy domluvit-neřid se chytrými knihami. Jestliže se doma nudí, co školka? Nešlo by to, alespon na pár hodin týdně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
14.7.15 10:26

@dendule4 já mám načteno profesně a v té bezmoci člověk po knížce sáhne. Na diskuze už ze zkušeností z těhotenství nechodim (při každým zabolení břicha pomalu všichni strašili poitratem:-))). Ale teď se nějak potřebuju vypsat jinde než ve svém okolí a hlavně zjistit, jestli měl někdo podobnou zkušenost. V lednu jsem ho zkusila dát na dvě dopoledne do soukromý školky, mně se nelíbila jejich péče a malej to prořval, ale asi to od září zase zkusím jinde. Do školky by mi ho letos ještě nevzali, jsme z velkého města a je šílený přetlak… s koukáním na televizi vedu vnitřní boj dlouho. Na jednu stranu ho to baví (ta menší si televize vůbec nevšimne) na druhou mu to nic krom zabitého času nedá. Hůř si pak hraje sám a apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
14.7.15 10:37

Přesně ti rozumím.. :kytka: Mám v listopadu tříletého a nezajíma ho nic…Hračky, knížky, auta, vláčky. Buď vříská a nebo je k sežrání..Když ho vezmu na výlet tak říká jak se těší, přijedeme na místo tam řekne hm a už jedem domů, nechci tady bejt, já to nemám rád a bla bla.. :cert: A doma začne brečet a řikat že tam bejt chtěl.. Teď plánuj nějaký aktivity. Teď máme zrovna období kňourací, kdy včera po návratu ze školky se po spaní vzbudil a prořval se celým odpolednem :roll: Taky se rád dívá na krtka a to je jediný co ho zajímá a u čeho je v klidu. Hodně chodíme ven, má firstbike tak ho proháním po okolí a to je pak docela snesitelnej :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Veromila
14.7.15 10:44

Ahoj, nebudu ti popisovat, jak jsme to měli my, bylo by to na dlouho.Ale opravdu se to tím třetím rokem zlomilo. Samozřejmě povaha už je daná, a je jasné, že malý už nikdy nebude úplně těžkej pohodář, ale proti tomu jaký byl je to sto a jedna. Mít k tomu druhé dítě ještě, tak už se houpu někde. My máme babičky, takže jsme ho občas šupli na noc nebo aspon odpoledne.Do školky jsme šli s řevem, ale zvykl si jakž takž a ted je z něj supr kluk. Nikde jsem nic nečetla, rady a tak…vždy jsem holt mu byla k ruce a věnovala se mu maximálně. JO, a bacha, u nás to nebyla TV ale počítač, ale to je jedno. Nechala jsem ho, at se dívá. Proč ne? Měl tolik aktivit kolem, že jsem v tom neviděla nic špatného…
Jinak aby to nevyznělo špatně, byl vždy a je pořád úžasné a chytré dítě :-) jen trochu prudič :)
Jo ještě něco, sám si začal hrát až po třetím roce, pár minut denně…

• Nahlásit
  • Citovat
7937
14.7.15 10:46

Ve velkých městech místa ve školkách jsou. Přetlak je obvykle jen v nějakých pár oblíbených školkách.
Na ukňouranost většinou platí přísnost, máme ukňourané dítě v rodině. U něj to tedy ale není dané povahou ale výchovou. Ale vím, jak je to ubíjející a psychicky náročné. U nás to došlo tak daleko, že nechce nikdo delší dobu hlídat a to se nejedná o nijak vzteklé a zlé dítě.
Přeji hodně sil, já bych si občas snažila udělat program bez dětí, jestli je to organizačně možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Veromila
14.7.15 10:48
@kacenkace píše:
Přesně ti rozumím.. :kytka: Mám v listopadu tříletého a nezajíma ho nic…Hračky, knížky, auta, vláčky. Buď vříská a nebo je k sežrání..Když ho vezmu na výlet tak říká jak se těší, přijedeme na místo tam řekne hm a už jedem domů, nechci tady bejt, já to nemám rád a bla bla.. :cert: A doma začne brečet a řikat že tam bejt chtěl.. Teď plánuj nějaký aktivity. Teď máme zrovna období kňourací, kdy včera po návratu ze školky se po spaní vzbudil a prořval se celým odpolednem :roll: Taky se rád dívá na krtka a to je jediný co ho zajímá a u čeho je v klidu. Hodně chodíme ven, má firstbike tak ho proháním po okolí a to je pak docela snesitelnej :srdce:
:-D Přesně: „nechci jet“ pak „chtěl jsem jet“ nebo „nechci tady byt“ a pak „chtěl jsem tam byt“ :-))) :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
209
14.7.15 10:52

@Veromila
To jsem ráda že takový stavy nezažívám sama :oops: :lol:
Viz. včera: rozluč se s babickou - ne - tak jedem domu - v autě - já mám babičku rád - a jí jí nedal ahoj - chtěl bysem s ní bejt - řeeeeev :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
14.7.15 10:57

@Sany80s Bohužel místo není, nedostalo se dokonce 25 tříletých dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
14.7.15 11:02

@Veromila konečně trochu naděje :-) Ano, není žádný univerzální návod, vždycky se jen musím smát, když si někdo myslí, že pokud to funguje na jeho dítě, musí na všechny. s manžel i babičkami jsme ve výchově za jedno, ale malej je opravdu palice a osobnost neuvěřitelná. Taky si říkám, že byť přerušovaně 3 hodiny denně ho nezabijou, pokud má jinak den naplněný jinými aktivitami, ale odborník by mi to asi vysvětlil. Jinak přísnost a ani přes zadek u něj prakticky nemá efekt, nejlíp funguje po dobrém a když má výběr, ale tím, že si ještě moc nepokecáme, tak je to dost složité. Školka mu asi prospěje, ale v tom lednu na to ještě prostě nebyl připravenej a teď nevím, jestli má smysl ho dát na dva dny do soukromý, když za rok změní prostředí a půjde do státní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
14.7.15 11:04

@ewca85 Tak asi začít makat na tom mluvení :think: KDybys mu místo tv pustila pohádky na cd? to by nešlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
14.7.15 11:07

@dendule4 to ho vůbec nezajímá, ale já myslím, že je podněcovanej dost, vše co chce, musí zkusit říct, prohlížíme a pojmenováváme knížky. Strašně dlouho vůbec mluvit nechtěl, začal až ve dvou a čtvrt a za tu dobu už těch sto slov dá, takže jestli půjde tímhle tempem, do třech let už to bude dobrý. Ona ho taky trošičku zbrzdila malá. Jinak o pohádce si taky většinou povídáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
14.7.15 11:08

@ewca85
Náš teda chodí od ledna jen na dvě dopoledne v týdnu a myslím že mu to prospívá..A v září nastupuje do státní na celoden - jdu do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.7.15 11:13
@ewca85 píše:
@Veromila konečně trochu naděje :-) Ano, není žádný univerzální návod, vždycky se jen musím smát, když si někdo myslí, že pokud to funguje na jeho dítě, musí na všechny.

jo, na to jsem taky alergicka, kdyz matka jednoho hodneho, klidneho, „mouchy sezerte si me“ ditete, rekne, ze prece staci byt dusledna a dite to pochopi (nejlip asi tak behem 3 dnu). :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
14.7.15 11:15

@Ali-Ali o to víc mi to baví, když ty děti mám dvě a každý je úplně jiný, ale já se za rok a půl jako matka fakt moc nezměnila :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama