2,5 roku umí toho málo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 11:52
2,5 roku umí toho malo

Ahoj, nás chlapeček má čerstvě 2,5 roku a přijde mi, že toho umí málo oproti vrstevníkům. Nechce jist lžičkou, jen rukama, nočník i záchod odmítá i jen si na něj sednout, nemluví, nebo jen svojí zvláštní řečí a pár slov a citoslovci. Kreslí jen čmáranice. Neoblikne se ani nesvlekne sám. Sundá si jen čepici a rukavice, ale ví, co kam patří. V knížkách ukáže, když se mu chce. Baví ho stavění kostek. Rozumí dobře. Hodně věcí ho rozbrečí, většinou, když mu něco spadne. Začal chodit pořádně až v 19ti měsících a řekla bych, že má opožděné všechno. I na odrážedle začal jezdit dýl než jiné děti. Ostatní děti má rád, rád se mazlí. Venku docela poslechne, kam má jít. Tchýně mě pořád děsí školkou, že to za pul roku všechno musí umět. Dožene to? Máte doma někdo stejný exponát? Na neurologii a eegjsme byli právě kvůli pozdější chůzi a neurolog řekl, že bude asi hodně paličatý a že je v pořádku

Reakce:
Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 22.01.19 11:59
@Anonymní píše:
Ahoj, nás chlapeček má čerstvě 2,5 roku a přijde mi, že toho umí málo oproti vrstevníkům. Nechce jist lžičkou, jen rukama, nočník i záchod odmítá i jen si na něj sednout, nemluví, nebo jen svojí zvláštní řečí a pár slov a citoslovci. Kreslí jen čmáranice. Neoblikne se ani nesvlekne sám. Sundá si jen čepici a rukavice, ale ví, co kam patří. V knížkách ukáže, když se mu chce. Baví ho stavění kostek. Rozumí dobře. Hodně věcí ho rozbrečí, většinou, když mu něco spadne. Začal chodit pořádně až v 19ti měsících a řekla bych, že má opožděné všechno. I na odrážedle začal jezdit dýl než jiné děti. Ostatní děti má rád, rád se mazlí. Venku docela poslechne, kam má jít. Tchýně mě pořád děsí školkou, že to za pul roku všechno musí umět. Dožene to? Máte doma někdo stejný exponát? Na neurologii a eegjsme byli právě kvůli pozdější chůzi a neurolog řekl, že bude asi hodně paličatý a že je v pořádku

Neposlouchej tchýni, synovi se věnuj a bude to dobré. Některé děto dozrávají skokově. Zítra může být vše jinak.

7.straka
Kecalka 435 příspěvků 22.01.19 12:01

Koukám, tchýně taky umí potěšit :cert: Moje mamka vždycky říká, že kluci mají na všechno víc času. Ve školce budou řešit hlavně záchod (v plíně ti ho do státní nevezmou) a aby se sám najedl. Učitelky fakt nemůžou krmit pět nejmenších dětí. Pokud jde o nočník, kamarádka přísahala na indiánskou metodu, mám v plánu to zkusit. Ve zkratce - musíš se ujistit, že prcek ví, k čemu nočník/záchod je, tj. znovu připomenout. A pak přes den plínu nedat. Vůbec. Ani na ven, jen na spaní. První den samozřejmě pustí všechno do kalhot, ale během týdne to děti zvládnou. Takže já s naší dvouletoi čekám na jaro.

margyt
Nováček 2 příspěvky 22.01.19 12:04

Kdybych neviděla jiné děti, řekla bych, že je šikovný. Než zacal chodit dostal se vsude lezenim i do výšek. Knížky ho bavej snad od 10ti měsíců a vždycky už od malička si knížku správně natočí, i když ji má vzhůru nohama. Když pije že skleničky nepolije se. Ale ty kecy :D

unuděná
Kelišová 5905 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 12:07

Pokud víš, že za půl roku do té školky půjde (v září?), tak na tom zapracujte. Nepřijde mi nijak opožděný, ono ne každé tříleté dítě je na tu školku zralé, ale pokud tam musí jít, tak určitě bez plen a alespoň nějaká samoobsluha (jídlo-lžičkou, napít z hrnečku, zajít si na wc, svléknout se) být musí. Školka pak obvykle dítěti hodně pomůže, nechá se strhnout davem, vše vypiluje. Ale úplně nesamoobslužné dítě tam jít nemůže, to by se učitelky zbláznily :nevim:

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 22.01.19 12:09

Já bych to tak nehrotila. Můj syn dnes 3 roky byl přesně jako ten tvůj. Dnes umí vše, je bez plen jen nemluví. Teda už je to lepší. Loni v květnu jsme kvůli tomu ani nebyli u zápisu. On byl prostě ještě „miminko“ a za ten půlrok udělal neskutečný pokrok. Chodí sám na WC sám si čte, sám jí příborem no ficak. Vědět to tak na zápis jdem. Teď mě ho nikde nevezmou. Myslím že by ani nevzali mám miminko. Syn jak píšeš ty byl také ve všem pomalejší cca o pár měsíců. Tak jen čekáme na to mluvení. Výdrž věnuj se mu a on to určitě dožene

7.straka
Kecalka 435 příspěvků 22.01.19 12:10

Ještě mě napadlo, zkus místo lžíce vidličku, je to jednodušší.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16113 příspěvků 22.01.19 12:15
@Anonymní píše:

Nic si z toho nedělej, máme doma podobný „exponát“ :mrgreen:
Budou jí v březnu 3 roky a teprve teď začla chodit na nočník, zabrala až indiánská metoda, ale je to první 3-4 dny o nervy. Všechny postele, sedačky a židle obalit igelitama atd..ale vyplatí se to. Nechce se klouzat na klouzačce, ve větách nemluví, atd. atd..ale rozumí všemu a je jinak velmi chytrá. Nemám obavu, že to nedožene. Ona prostě je velice svéhlavá a ač všemu rozumí, co nechce dělat, prostě neudělá. Až ona chce sama..
My ale nemusíme hrotit školku, mám domácí práci. Takže případně může jít do školky až ve 4 nebo 5 letech, to uvidíme, jak to vše bude. Nicméně samozřejmě se nevykašleme na její vývoj, ani na setkávání se s vrstevníky.

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 22.01.19 12:17

U nas ve skolce dokonce nejake experty i krmi. Nejdulezitejsi je zapracovat na plene. Syn se komplet oblekat sam naucil ve skolce za 3 tydny, doma to dost bojkotoval, jeste tak to triko a slipy zvladnul. Ja mam treba deti na mluveni dost sikovne, dve starsi mluvily hezky a vse slo tak postupne, nejmladsi dlouho nespojila ani dve slova a najednou se rozmluvila ze dne na den v podtate ve vetach (pravda ve 20m, ale rikam, my mame to brzke mluvini v rodine).

Z kecu si nic nedelej, u prvniho ditete se vsichni mohli zblaznit, ze jeste neni na nocniku, zato u druheho nikdo ani nezaregistroval, ze uz je bez plen :mrgreen: .

margyt
Nováček 2 příspěvky 22.01.19 12:19

@Evulina přesně. Když něco potřebuje „domluví se“. Umí na klouzacce, ale zase nechápe trampolínu, jen na ni stojí nebo leží :)

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 22.01.19 12:19

@podaji Prave, na zapis se chodi cca 5 mesicu pred nastupem, pro takhle male dite je to strasne dlouha doba a v zari pak je uplne jinde.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16113 příspěvků 22.01.19 12:26
@margyt píše:
@Evulina přesně. Když něco potřebuje „domluví se“. Umí na klouzacce, ale zase nechápe trampolínu, jen na ni stojí nebo leží :)

Tak to ona chápe všechno, ale dělá to jen, když jí to nikdo neříká, aby to dělala. Mám vyzkoušené, že když jí řeknu, aby něco udělala, just to neudělá a když chci, aby něco dělala, tak mlčím, nastražím jí věc do cesty a dělám, že o tom nevím :lol: :mrgreen:
Nicméně s mluvením si dává taky na čas..třeba je to naše chyba, že se prostě domluví i beze slov nebo rozumíme té její haťmatilce, ale nevím no..už i kamarádky mi říkaly, že se jim jeví jako v pohodě. Tak to nehrotím. Nočník až doteď vždy vzteky sebrala a letěl do kouta, stejně, jako malé prkýnko k záchodu. Říkala jsem si „safra, ve 3 letech půjdem k pediatře na prohlídku, jak asi chytím moč?“ Přiznávat jí to nebudu, že je plně na plenách, protože nemám pocit, že je mentálně zaostalá, jen je pomalejší a nechci to zbytečně rozebírat. Nicméně už mě to dokopalo k té indiánské metodě, pějou tu na ní holky chvály, ale je to teda prvních pár dní drsňárna - dítě čurá a kadí všude možně. Ale pak se „chytne“. Nevěřila jsem tomu, ale je to tak.
Další metou bude to, aby si dokázala i říct dopředu třeba venku..teď je to tak, že nic neřekne, jde k nočníku, sedne, vykoná potřebu a pak s radostí řekne „čula“ (=čura) nebo „fuj“ (kakání) a ukáže nám to. Ale je to dnes přesně týden, co jsme s ind. metodou začly. O víkendu už to bylo víc než dobré a dnes už jsem sundala ze všeho igelity, které jsem tam ještě pro jistotu přes víkend a pondělí měla.

Anna85
Kecalka 452 příspěvků 22.01.19 12:51
@7.straka píše:
Koukám, tchýně taky umí potěšit :cert: Moje mamka vždycky říká, že kluci mají na všechno víc času. Ve školce budou řešit hlavně záchod (v plíně ti ho do státní nevezmou) a aby se sám najedl. Učitelky fakt nemůžou krmit pět nejmenších dětí. Pokud jde o nočník, kamarádka přísahala na indiánskou metodu, mám v plánu to zkusit. Ve zkratce - musíš se ujistit, že prcek ví, k čemu nočník/záchod je, tj. znovu připomenout. A pak přes den plínu nedat. Vůbec. Ani na ven, jen na spaní. První den samozřejmě pustí všechno do kalhot, ale během týdne to děti zvládnou. Takže já s naší dvouletoi čekám na jaro.
:palec: nas bude mit na jare 2,5 a taky na to jaro cekam uz netrpelive a zkusim to stejne :) . Vi moc dobre na co nocnik je, akorat vzdoruje jak parez.
belladonna
Závislačka 2844 příspěvků 22.01.19 13:07

Mám tříletého čerstvě. Po mě vyžaduje krmení, i když by to sám zvládl. S oblékáním bída. Mluví dobře, ale sem tam je mu špatně rozumět. Ve 2,5 letech mluvil jen pár slov a citoslovce. Ono vám to přes léto může do září krásně poskočit. Odplenkování, bude teplo, bude lítat polonahý, už skoro tříletý, já myslím, že to půjde. Mluvení u mého syna bylo během měsíce v jednoduchých větách, chce to jen ten čas.

7.straka
Kecalka 435 příspěvků 22.01.19 13:30

@Anna85 já spoléhám na to, že když si párkrát cvrkne do kalhot, tak jí to bude nepříjemné a půjde to

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >