2,5 roku - v noci se vzbudí a nemůže usnout

41
30.4.21 02:59

2,5 roku - v noci se vzbudí a nemůže usnout

Dobrý den, moc prosím o radu. Náš chlapeček se nám někdy v noci vzbudí a nemůže usnout. Odpoledne už nespí. Večer usne kolem 8. a pak se vzbudí kolem 1-2 ráno. Spí s námi v posteli. Hrozně pláče a chce jít pryč z ložnice. Tak jdeme do obýváku, já trochu spím a malý si hraje a kouká na pohádky. Pak jdeme zpátky do postele třeba v 5 ráno. Jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4280
30.4.21 07:14

Teda promiň, ale určitě bych nesla do obýváku na pohádky 8o to se nedivím, ze brečí, už je velký dost, aby věděl, ze si telku vyplace.

V noci se spi a hotovo. Náš syn v tomhle veku taky blbnul a občas blbne, ale jdu s nim do postele a tam ho hladim, dam pusu, pomazlim. Když přijde znova, tak jdu znova. Spát se mnou v ložnici nechce, to mas ještě mega výhodu, takže jednu dobu jsem ho vracela do pokojicku třeba 10× za noc. Po nějaké době mu došlo, ze to má marne a budit se přestal. Ale nikdy by mě teda nenapadlo pustit mu bednu, ať si kouká v noci… to muže kvalitu spánku taky pekne zhoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.4.21 07:20

@Myš32 Obrovská chyba je, že ho v noci necháš koukat na pohádky a hrát si. V noci se má pouze spinkat a on si to musí uvědomit. Mám taky skoro dvou a pul letého kluka a v noci se mi taky někdy vzbudí (špatný sen, zuby), ale vždy ho poslu zpátky do postele, že je noc a musi spinkat, popřípadě pokud ho fakt bolí klubajici se stolicka, nechám ho chvilku u sebe v posteli na pomazleni a jak usne prenesu do jeho postele, ale pokud ma tendenci nespat a delat nejakou lumpárnu, hned ho nekompromisně posílám zpátky do postele, at jde spat. Takze lezi v posteli, prevaluje se a pak usne. Nekdy se takto prevaluje i hodinu ci dve a nemuze usnout, ale musi lezet, pres to nejede vlak, zadne hrani, zadne pohadky, je noc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
30.4.21 07:49

Taky se mi dítě v noci v podobný čas vzbudí, ale fakt s ním nejdu koukat na televizi 8o a že to taky zkoušelo :nevim: Prostě v noci se spí a konec diskuze. My se třeba hodinu i déle mazlíme než usne. Mimochodem chybí ti tam údaj v kolik pak vstává, když je v noci tři hodiny vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.4.21 07:54

Taky mi to 2,5 letá dcera občas dělá. Dělala to i v roce i ve dvou letech, má vždy takové období, pak třeba půl roku klid. Vypozorovala jsem, že to dělá buď když ji rostou zuby, nebo (a to častěji) když dělá nějaký vývojový skok. Např. když se kolem 2 let rozmluvila, tak asi měsíc bylo spaní katastrofa. Podle mě má přetíženou nervovou soustavu a takhle se to projevuje. Samozřejmě se jí taky snažím ihned znovu uspat, říkám jí, že v noci spíme atd., ale někdy je to bohužel marné, ještě jsem nepřišla na to jak donutit spát dítě, když opravdu nechce :D Takže radu bohužel nemám, jen že je to asi normální a vydržet. Některé děti jsou citlivější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26917
30.4.21 08:40

Souhlasím s tím, že je chyba, že ho bereš pryč a poustis TV. Budujes mu špatný návyk. V noci se spí.
Lidi na to nejsou naprogramování, protože driv (cca do konce středověku, možná i trochu déle) měl spánek několik fází a bylo normální, že se nespalo celou noc v kuse.
Syn se takto budil víc než rok. Nerozsvecela jsem. Nechala jsem ho, aby byl s námi v ložnici. Nejdřív brečel, pak tam běhal, nakonec se unavil a odpadl.
Pokud ho vezmeš vedle a může si hrát, tak se nedivím, že se mu to líbí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2733
30.4.21 08:46

@Myš32 proč mu pouštíš pohádky? 8o to je tedy pěkná blbost.
Syn to na mě taky občas zkouší. Většinou kolem 3 hodiny ráno. Já s ním dojdu do obýváku a tam ani nerozsvítím. Asi tak za 5 minut ho přestane bavit sedět potmě na gauči a nechá se odnést zpátky do ložnice. Doporučuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
30.4.21 10:15

Tak určitě bych mu nezapínala žádné pohádky. Syn to zkoušel taky a sem tam ještě zkusí. Neustupuju. V noci se spí, pokud nechce spát, může ležet v posteli a hrát si třeba s plyšákama. Pohladím, dám pusu, zakryju. Do půl hodiny vždycky znovu usne a spí až do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
30.4.21 14:57

@Myš32 Take bych se rada zeptala, v kolik Vam pak rano vstava? Jinak ve 2,5 letech by bylo jeste dobre spinkat pres den, pak by nebyl vecer tolik pretazeny a je mozne, ze by i zmizelo to nocni buzeni. Nocni pusteni pohadek bych urcite rusila - zkuste to ze zacatku nahradit vypravenim pohadek, ale pri tom by se melo lezet v posteli. Myslim si, ze kdyz vydrzite aspon 3 noci nekoukat na pohadky, tak tohle prejde. Hodne stesti preji :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat