2,5 roku zadržuje čůrání než dostane plenu

428
4.1.21 08:50

2,5 roku zadržuje čůrání než dostane plenu

Dobrý den, už jsem tak trochu zoufalá. Dcera úplně ignoruje nočník, posadí se na něho, ale nevyčůrá se. Zadržuje to tak dlouho dokud ji nedám plenu. Sama si o ni řekne. Zkoušeli jsme koupit různé nočníky hrací, splachovací, prkýnko na velké WC, ale nic nepomáhá. Prostě si jede po svém, chce se jí čůrat, kakat, řekne si o plenu a hned po potřebě ji zase chce sundat nebo si ji i sama sundá. V noci i přes den je bez pleny a nepočůrá se. Už nevím, co dělat, čekat už také nemohu, musí během ledna nastoupit do školky, vracím se do práce. Poradíte něco? Jak dlouho ji můžu nechat to zadržovat aby ji to neublížilo na zdraví? Zatím jsem vždy čekala tak do oběda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61
4.1.21 09:02

S dovolenim se přidám k dotazu, dcera je stejně stará a je na tom ještě trochu hůř, protože někdy zadržuje a někdy se klidně počūrá. Na nočník a WC se taky posadí, ale to je vše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
4.1.21 09:19

Také se připojím k dotazu. Syn je na tom stejně, dokud nemá plenu, necura. Když už je to fakt akutní, najde si příležitost, aby se někde schoval a tam se počůrá :D a je schopný nekakat opravdu celý den. Proto mu tu plenku vždy aspoň na 20 minut dám, mám strach, aby si nezadelal na problémy a ledvinami, nebo aby neměl zácpu :roll: jinak na nočníku a záchodě v pohodě sedí, jen tam nepustí ani kapku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
4.1.21 09:42

Holky, jako ne že bych vás tu nerada viděla, ale potřebuji už nějaký přípravek, jak to vyřešit :mrgreen:
Ne vážně, už jsem tu něco načetla a sami v tom opravdu nejsme :roll:. Jen doufám, že někdo něco poradí :palec:
Jinak si můžeme alespoň založit klub nečůránků :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
4.1.21 09:43

Jo přípravek by byl vůbec nejlepší :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No tak budeme muset čekat alespoň na příspěvek :dance: :dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
4.1.21 09:48

Holky nekdy pomuze jen dozrani a nic jineho. Muzete zkusit dat za kazde curani na nocnik samolepku. Za deset samolepek odmena. Nebo proste za kazdy uspesny pokus na nocniku jedna lentilka. Nerikam, ze je to ideal, ale takhle se ted naucil na nocnik muj druhy syn. V te skolce se to mozna vyresi samo. Ty mrnouskove chodi pravidelne a hromadne a spouta deti dela to, co ostatni s davem. Jestli je to soukroma skolka, tak urcite budou s nejakou tou nehodou pocitat a to i ve statnim, jestli je to spesl trida pro dvoulete deti. Nekde jsou i pleny povoleny. Do klasicke tridy( 28 deti/2 ucitelky) 2,5 lete dite nepatri a jsou to spis vyjimky, ktere to zvladnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5696
4.1.21 09:48

U nás je to tak že když má spodek dole tak si na ten nočník vleze vyčurá se zadrží to ale jak má na sobě oblečení většinou se počurá nebo jí musím hlídat a dávat ji na nočník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 09:53

Ahoj, můj syn má problémy dodnes - je mu 8 a počůrává a pokakává se. Má všechny vyšetření, psychologa, doma vše ok, kinezka, homeo…

Dcera kolem 2-2,5 roku věku zadržovala kakání. Představ si dítě, který pláče, drží nohy u sebe a nechce to pustit, krčí se, klepe se. Dnes už to má zvládnuté.

Za mě jediná rada: NETLAČ NA NĚJ! Nemusí do školky, nemusí to zvládnout do určité doby…nemusí!

Dej tomu čas, 2,5 roku je teprve začátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
4.1.21 10:01
@zuzka6 píše:
Dobrý den, už jsem tak trochu zoufalá. Dcera úplně ignoruje nočník, posadí se na něho, ale nevyčůrá se. Zadržuje to tak dlouho dokud ji nedám plenu. Sama si o ni řekne. Zkoušeli jsme koupit různé nočníky hrací, splachovací, prkýnko na velké WC, ale nic nepomáhá. Prostě si jede po svém, chce se jí čůrat, kakat, řekne si o plenu a hned po potřebě ji zase chce sundat nebo si ji i sama sundá. V noci i přes den je bez pleny a nepočůrá se. Už nevím, co dělat, čekat už také nemohu, musí během ledna nastoupit do školky, vracím se do práce. Poradíte něco? Jak dlouho ji můžu nechat to zadržovat aby ji to neublížilo na zdraví? Zatím jsem vždy čekala tak do oběda.

Hele, jeste jsem tu cetla radu: posadit i s plenou na nocnik, aby si zvykla tlacit v sede a ze se to dela na nocniku. Pak az si zvykne, tak plenu sebrat. Jako na to zadrzovani kakani pozor. Kolikrat se z toho vyvinou vetsi problemy, ktere se pak resi dlouho a narocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
4.1.21 10:08

Já tohle teprve řešit budu a tak čerpám rady z okolí a ségra mi třeba poradila, že posadit dítě na nočník v kuchyni/koupelně a pustit u toho vodu. Ono to funguje i na dospělé, že když slyší téct vodu tak mají větší potřebu. No a potom samozřejmě odměny, potlesk, motivace. Švagrové pomohl ještě takový ten hrací nočník, co spustil melodii, když se do něj načůralo. Jak si pak děcka zvykly na čůrání tak kadění už pak nebyl takový boj.
Držím palce, snad se to změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
4.1.21 10:19

Ahoj, syn začal stejně, zprvu nechtěl na nočník ani na záchod, pořád plenu. Zlom byl u nás v létě kdy lítal hambatej i venku u baráku jen v trenýrkách. Pak viděl kamaráda že chodí citát na kytičky. A od té doby se opičí. Pořád jako tatínek.. nevím. Po dobrém to nešlo. Nechala jsem ho. Říkala jsem si že to přijde samo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
4.1.21 12:59
@zuzka6 píše:
Dobrý den, už jsem tak trochu zoufalá. Dcera úplně ignoruje nočník, posadí se na něho, ale nevyčůrá se. Zadržuje to tak dlouho dokud ji nedám plenu. Sama si o ni řekne. Zkoušeli jsme koupit různé nočníky hrací, splachovací, prkýnko na velké WC, ale nic nepomáhá. Prostě si jede po svém, chce se jí čůrat, kakat, řekne si o plenu a hned po potřebě ji zase chce sundat nebo si ji i sama sundá. V noci i přes den je bez pleny a nepočůrá se. Už nevím, co dělat, čekat už také nemohu, musí během ledna nastoupit do školky, vracím se do práce. Poradíte něco? Jak dlouho ji můžu nechat to zadržovat aby ji to neublížilo na zdraví? Zatím jsem vždy čekala tak do oběda.

Pokud do školky musí, tak ji hlavně dej náhradní oblečení a netlač na ni, protože to akorát zhoršíš. Ještě není přípravená na nočník. Nás malej běhal v plenkách skoro do 3 let a pak se jich sám od sebe zřekl. Nenutila jsem ho, nepřemlouvala, nevymýšlela psí kusy. Dcera sem sama odplenkovala ve 2 letech. Ve školce ji třeba pomůže když uvidí ostatní děti jak chodí na záchod. S učitelkama to prober třeba budou vědět jak na ni ;) A doma nabízej, ale nenuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
4.1.21 14:16

Tak já se přidám o radu i když myslím, že pomůže jedině čas a trpělivost. Moje má 2r 5 měsíců od léta co měsíc jsme zkoušeli bez plen a nic. Ignorace, počůrávání a na nočník nesedla. Teď máme tři dny posun kdy si na nočník sedne a vyčůrá se. Má velkou radost z toho, že ji tleskáme a chválíme. Dnes poprvé zvládla i kakání, ale aby na nočník šla musí být od pasu dolů nahá. Plenu má na ven, odpoledni a noční spaní. Musím říct, že jsme moc ráda, za tento posun, ale moc bych si přála se plen už zbavit. Školku máme od jara přislíbenou, tak máme ještě čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
4.1.21 21:01

Moje děti ze začátku curali za bonbonky (ovocné čočky). Já pleny sundala, nakoupila slipky a punčochy (snadno se to pere) a když se pocurali, tak jsem je prevlekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat