2,5leté dítě, najednou bez dudlíka, vydržet?

112
7.12.19 09:00

2,5lete dite, najednou bez dudlika, vydržet?

Ahojte maminky, máme doma 2,5leteho chlapečka, do teď měl ještě stále dudlika na spaní, ne a ne se ho zbavit :roll: Ve čtvrtek jsme tu měli čerta a Mikuláše a tak jsme zkusili využít situace a že sám odevzdá dudlik třeba. Ano, dobrovolně ho dal certovi a on za to dostal kokinko. Do večera když si na něho vzpomněl, tak jsme mu říkali, že ho přece dal certovi do pekla a že za to dostal kokinka a že už je přece velký chlap apod, furt se u toho smál a byl rád. No večer při usinani uz toho začal litovat 8o Usinal asi hodinu a furt řval dudu dudu duduu.. Nakonec usnul, jenze v noci se to opakovalo asi 4×. Vždycky ještě spi tak hodku a něco po obědě. No následující den (včera) spal po obědě jen půl hodky a už ne a ne lehnout, přitom si furt trel oči a zíval :roll: Mám celkem obavy, ze se mu kvůli tomu dudliku zruší odpolední spánek :D Což je jediná chvilka, kdy mam hodku pro sebe, jelikož v tom čase spí i miminko :D Jasne, brzo bude bez spánku přes den, některé děti jsou i dříve, chápu, o to nejde. Ale ten spánek v noci mi už dava celkem zabrat. Tuto noc to bylo ještě horší. Sotva usnul, za hodku zase totální řev a vzbudil bráchu a furt dokola. Hodně lidí mi tvrdí, že mam ještě pár dní vydržet, ze se to brzo zlepší a na dudu si ani nevzpomene. Jenze do te doby nevim zda to vydržím, nejraději bych mu ho vrátila a byl by klid :roll: Ale vim ze to asi neni nejlepší nápad :zed: Taky jste to měli nějak podobně? Jak jste děti zbavili dudlika a kdy uz byly v pohodě, nebo mělo to nejake následky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4920
7.12.19 09:06

Rozhodně nevracet. Je na dudlika opravdu velký. Já bych ho teda nevrátila i za cenu odpoledního spánku. Zdravé zuby dítěte by mi byly přednější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
7.12.19 09:07

@lolaOV Naše dcera 2 roky dudel taky sama odevzdala. Ale včera neusnula po obědě :,( tak jsem ji dudel vrátila. Nervy mám jen jedny.. dokud bude spát po obědě tak ji ho nechám. Zažila jsem ti už u syna a ten po obědě přestal spát, musela jsem uspavat v kocarku a to se mi teď jako těhotné nechce a navíc mám staršího nemocného doma tak by to ani neslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7187
7.12.19 09:09

@lolaOV mela jsem to podobne u rocni dcery. Ta si svuj jediny dudlik zakramarila, tak spala bez nej a celkem dobre. Ja ho po dvou dnech nasla, ale rozhodla jsem se ho uz nevracet. Mela asi dva tydny casteho buzeni, ale pak se spani zase o dost zlepsilo, i ve srovnani s dobou, kdy dudlik mela. Ja tedy rozhodne doporucuji vydrzet, uz i z toho duvodu, ze ve vasem veku uz je dite chytre a kdyz ted povolite, on zacne vyuzivat vasi neduslednosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3038
7.12.19 09:16

Ve dvou a pul letech bych mu ho uz rozhodne nevracela. Bude mit krivy zuby. A cim bude starsi, tim to zbavovani dudlika bude jedine horsi. Myslim, ze za tri dny si uz nevzpomene… My jsme taky prestali davat dudu na 2,5. Proste jsme jeli na tri dny na chatu a zapomneli ho doma. Ne schvalne, ale pak uz jsme chteli vyuzit situace. Spani odpoledne se na nejaky cas zhorsilo, ale jenom prechodne. Uz zase davno po obede chrni dve hodiny i bez dudaka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5071
7.12.19 09:21

Tak odpolední spánek jsem po odebrání dudlíku u syna ve 2,5 letech řešila tak, že jsem si k němu do pokojíčku sedla s knížkou (ve čtečce, na spaní dětem zatahují takže i v létě tam mají skoro úplnou tmu) a klidnila ho aby v postýlce neblbnoul, většinou do dvaceti minut usnul a já pak měla svůj klid (když jsem tedy neusla taky). Ale já dudlík odebrala postupně, když ho syn prokousl, tak jsem nový nekupovala jenom ustřihla tu prokousnutou část a potom postupně odstříhávala až zbyly jenom ty plasty a ty se potom samy ztratily, ale spal s nimi v ruce ani měsíc. Jinak.ja si myslím že odevzdání dudlíku komukoli je ve 2,5 letech blbost, dítě si ještě není schopno uvědomit trvalost následku svého činu a potom to může dost narušit spánek. Když vezmu tak synovi že když něco rozbije nebo ztratí tak to zůstane rozbité/ztracené začalo docházet docela dlouho po třetím roce (švagrová má synovce který je to schopen zapomenout ještě v pubertě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 09:21

@lolaOV malej je bez dudlíku od 2 let. Ale byl to 14ti denní očistec. Ale pak už byl v klidu. Samozřejmě usínání byl masakr. Ale když byla příležitost, tak jsem ji využila. Taky sem přemýšlela, že mu ho vrátím. Ale nakonec jsme to vydrželi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2956
7.12.19 09:24

Nevracet. Chapu, ze jsou pripady kdy je dudlik mensi zlo, ale je zdravy, v poradku a kvuli zubum bych byla rada, ze je pryc. Co nejaky novy plysak, aby se mel s kym potulit pred usnutim? Moje dcera asistovane odevzdala v roce a pul dudliky cizimu miminku, dva dny fnukcila, ale zvykla si. Nepovolila jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
7.12.19 09:36

Já jsem všem dudlikum utřihla špičku a dala do misky volně k dispozici. Syn je asi tyden zkoušel a když došel k poznání, že jsou všechny rozbitý, přestal to zkoušet. Spaní lehce horší, nic strašnýho, akorát ožužlal všechny dudlíky, jestli se asi nějakej neopravil :mrgreen:. Byly mu přesně 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13871
7.12.19 09:42

Nevracej, já byla jako malá taky taková, máma neměla pevnou vůli, dudlík mi vrátila, pak sem ho měla snad ještě v 5 letech a teď mám křivé zuby :roll: díky mami :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5071
7.12.19 09:48

@Kriss Tina Zase třeba kamarádka si po odebrání dudlíku začala cucat palec, takže kromě křivých zubů má i zdeformovaný palec na levé ruce a na ten rovnátka dát nejdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9313
7.12.19 09:51
@Heivka píše:
@Kriss Tina Zase třeba kamarádka si po odebrání dudlíku začala cucat palec, takže kromě křivých zubů má i zdeformovaný palec na levé ruce a na ten rovnátka dát nejdou.

Souhlas s tím, že palec je daleko horší. Syn měl dudlík do 3 let, teď je mu 12 a zuby má v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20489
7.12.19 09:58

@lolaOV vydržet. Pokud je to únosně. U nás naštěstí bylo hledání den dva a klid.. druhý syn je úplně bez dudlový. Zato dudlá něco jiného :mrgreen: a to teď sama nevím, jak utnout. Zkus mu dát bavlněnou plinku s uzlíkem jako mazlíka..možná si pár dní zadudá :lol: což ho uklidní a pochopí, že z toho fakt nic nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
7.12.19 09:59

Jasně že nevracet. Já někdy moc nechápu tu logiku, když si stejně staré dítě lehne v obchodě a řve, že chce nějakou sladkost, tak je jasné řešení nedat a nikdo se nepozastaví.
Ale dudlík si dítě vyvztekat může?
Proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
7.12.19 10:14

Vydrž. Naše 2,5 strašná závislačka, jsem čekala, že s dudlem půjde i do školy :D Ale pak jeden den, jsem měla náladu to vydržet a vzala jsem ho. Hrála jsem na city, v létě nám umrel pejsek, tak jsme řekli, ze jsme mu ho poslali do nebíčka, aby mu nebylo smutno a vzala to. První večery a noci byly horší, manžel by nevydržel a vrátil, ale já nechtela… už to byla ostuda, takova velká s dudlem. Na spani po obede si zvykla rychle a v pohode, jen jsem s ni musela být než usnula. Večer usina dyl, jakoby potřebovala zabavit pusu a pořad něco vykládá :D Teď je to mesic a pořad při usinani i v noci mlaská naprázdno :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama