2,5letý syn zvláštně sahá na jiné děti

Anonymní
26.3.21 21:20

2,5letý syn zvláštně sahá na jiné děti

Tahle diskuze asi vyznívá zvláštně, ale je to něco, co mi přijde zvláštní a nevím, co si o tom myslet. Syn někdy začne hladit jiné dítě po vlasech, sahat mu do obličeje. Děti jsou z toho obvykle nejdřív zaražené a pak se ohradí. Tehdy zakročím, ať toho nechá, že to holčičce/chlapečkovi není příjemné. To respektuje, takže je to jen takový malý incident, ale dnes třeba takhle nečekaně „skočil“ po miminku v kočárku (doteď tohle neudělal, tak jsem nebyla ve střehu) a maminka nebyla zrovna nadšená. Nechápu, proč to dělá a u jiných dětí to nevidím… Máte s tím někdo zkušenost? Je to běžné?
Jen doplním, že syn výborně mluví, sociálně je v jiných oblastech zdatný, ve všem šikovný, má úžasnou fantazii. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1232
26.3.21 21:26

Moje dcera (3,5 roku) také některé cizí děti ráda hladí, hned k nim běží, chytne je za ruku, povídá si s nimi. Miminkům se ráda dívá do kočárku (teď už ji na to upozorňuji, ať jen z dálky). Kdyby mohla, tak miminko i pohladí… :hug: Asi je to normální, ale ne všechny děti to dělají. :nevim: Snažím se jí v tom zabraňovat, ale někdy je rychlejší. Občas si říkám, kdyby se takhle hezky častěji chovala i ke své mladší sestřičce. :D

Příspěvek upraven 26.03.21 v 21:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 21:34

Můj syn vždycky přiběhne k dítěti, totálně mu naruší jeho prostor, pomalu se mu přimáčkne na obličej a začne se řechtat. Většinou to teda rozesměje i to zprvu šokované dítě. :lol: Asi bych se v tvojí situaci, snažila to brát jako klad, že je hodný. Já určitě budu na hřišti radši za dítě jako je to tvé, než za :cert: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
26.3.21 21:37

Moje dcera zase ráda objímá cizí děti. Některé z toho taky nebyly nadšené. Takže ano, jsou děti, které to dělají. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7759
26.3.21 21:37

Některé děti jsou hodně kontaktní, sama jednoho mám.
ano, je to problém třeba ve škole, naštěstí už z toho vyrůstá, ale je mu 11 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
26.3.21 21:42

Nemám s tím zkušenost a děsí mě jen taková představa i jako dospělou, že se ke mě někdo přižene a začne ohrabávat, promiň. Za sebe bych dítě brzdila a usměrnila. Víš, že to dělá, tak bych byla ve střehu… Ne každému je takový kontakt příjemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 21:46

Díky všem, jsem hned klidnější. :) Syn se tulí a mazlí hodně rád, sedí mi na něj, že bude takový kontaktní typ. Asi to mám trochu problém pochopit, protože to mám úplně obráceně a incident „kočárek a naštvaná maminka“ mě rozhodil úplně. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 21:50
@dedrichov píše:
Nemám s tím zkušenost a děsí mě jen taková představa i jako dospělou, že se ke mě někdo přižene a začne ohrabávat, promiň. Za sebe bych dítě brzdila a usměrnila. Víš, že to dělá, tak bych byla ve střehu… Ne každému je takový kontakt příjemný.

Jo, vždyť taky jsem a ptám se, protože vím, že to každé dítě nedělá a každý to nemiluje.

• Citovat
  • Nahlásit
13575
26.3.21 21:52
@Anonymní píše:
Tahle diskuze asi vyznívá zvláštně, ale je to něco, co mi přijde zvláštní a nevím, co si o tom myslet. Syn někdy začne hladit jiné dítě po vlasech, sahat mu do obličeje. Děti jsou z toho obvykle nejdřív zaražené a pak se ohradí. Tehdy zakročím, ať toho nechá, že to holčičce/chlapečkovi není příjemné. To respektuje, takže je to jen takový malý incident, ale dnes třeba takhle nečekaně „skočil“ po miminku v kočárku (doteď tohle neudělal, tak jsem nebyla ve střehu) a maminka nebyla zrovna nadšená. Nechápu, proč to dělá a u jiných dětí to nevidím… Máte s tím někdo zkušenost? Je to běžné?
Jen doplním, že syn výborně mluví, sociálně je v jiných oblastech zdatný, ve všem šikovný, má úžasnou fantazii. :nevim:

Nepřijde mi to nijak zvláštní. Mám roční dcerku, je celkem maličká a všechny starší děti jsou jí fascinovány (mimi!) a chtějí na ni sahat - i ditě 1,5r, takže z mého pohledu jen o chloupek starší. A když jí byly asi 4 měsíce, jiné batole ji chtělo objímat tak, že ji chytlo kolem krku a zvedalo ji do vzduchu :nevim: Žádná věda, chtělo kontakt a neumělo to… Fajn je, že Tvé dítě respektuje, že o to druhý nestojí, tak buď poblíž, usměrňuj ho a buď ráda, že je takový milý… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
26.3.21 22:16
@Anonymní píše:
Jo, vždyť taky jsem a ptám se, protože vím, že to každé dítě nedělá a každý to nemiluje.

Tak za mne hlídat a dovolit až se stejně nastaveným dítětem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
26.3.21 22:18
@dedrichov píše:

Prosím tě, mysli 🙏
Je řeč o malém dítěti, mezi dvou a půl letým a dospělým je snad trošku rozdíl, ne :nevim:
A zakladatelko, neboj, spousta dětí v tomto věku je kontaktních a bezprostředních, inteligentní matka objimaného se jen pousměje… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
26.3.21 22:20
@JOHNDENVER píše:
Prosím tě, mysli 🙏
Je řeč o malém dítěti, mezi dvou a půl letým a dospělým je snad trošku rozdíl, ne :nevim:
A zakladatelko, neboj, spousta dětí v tomto věku je kontaktních a bezprostředních, inteligentní matka objimaného se jen pousměje… :mavam:

Hm myslím. Mám nekontaktního syna. Tak asi i proto to píšu, taková akce může vyvolat nějakou nechtěnou reakci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
26.3.21 22:22

@dedrichov zmiňovala jsi sebe, ne syna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
26.3.21 22:25
@JOHNDENVER píše:
@dedrichov zmiňovala jsi sebe, ne syna

No a? Jakou zkušenost máš ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
26.3.21 22:29

@dedrichov co „no a“? Píšeš, jak to může být nepříjemné tobě, jako dospělé. Já ti píšu, že jsou to děti a ty to mají trochu jinak (bezprostředně) nastavené. A ty se ptáš na mne? Ne. Na ulici nikoho neobjimam :roll: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat