2,5M bojkotuje lahvičku + pije na etapy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NaKaHa
Povídálka 12 příspěvků 17.04.19 14:02
2,5M bojkotuje lahvičku + pije na etapy

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně pití z lahvičky 2,5M miminka. Od narození se špatně přisával, pil dlouho, usínal. I přes snahy jsme skončili na UM. Lahvičky máme Avent. Pije po 3-4 hodinách (od začátku krmení). Ke spokojenosti se dopije po hodine od začátku pití. Velkou část si vypije asi během prvních 7 minut a pak se hlásí hlady třeba po 10 minutách nebo 20. Odříhnout ho dávám vícekrát. Poslední dobou je to ale čím dál horší z hlediska sání. Lahvičku si přehazuje jazýčkem ze strany na stranu, nebo tlačí ven z pusinky nebo háže celou hlavou. Nesaje, ale dudá a u toho brečí hlady. Přitom má to mlíčko nadosah. :(
Dříve pusinkou objímal celou tu savičku a měl pusinku dokořán. Posledni dobou ji má ale jen přisátou za tu úzkou část savičky.

Zkoušela jsem mu dát vyšší průtok, mlíčko více ohřát, krmím ho na jednom místě, v jedné poloze.

Pití na ty „etapy“ mi nějak nevadí, jsem na to zvyklá. Asi potřebuje nabrat sílu? Setkal se s tím někdo?

Ale házení tou hlavičkou a vyplivování lahvičky i přesto, že má hlad mi trhá srdce. (vyzkouším ještě jinou lahvičku, i přesto, že ze začátku saje pěkně :nevim: )

Máte prosím někdo nějakou radu (i třeba co rozhodně nedělat, aby se to nezhoršilo)..?

Reakce:
Sashie
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 17.04.19 14:19

Já bych chvilku vydržela, může to být jen takové období když jsem přestala kojit, tak to tak občas taky měl. Občas si s tím vyloženě hrál. Věř tomu, že dobrovolně hlady neumře. A jedna otázka - opravdu brečí hlady? Nemá už prostě třeba dost?

NaKaHa
Povídálka 12 příspěvků 17.04.19 15:26

Dost pro danou chvíli má a pak se po těch 10-20 přihlásí na nášup. A že se hlásí fest :D Po lahvičce lape, přisaje, dvakrát potáhne a rozbrečí se :nevim: (z počátku si vypije tak polovinu dávky a pak si to dopije na tyhle etapy :nevim: )
Když je na spinkání, tak spíš kňourá. Jinak je to neplačící miminko… A snad bude i nadále. :think:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 17.04.19 15:54

Boli ho brisko

Schíza008
Stálice 96 příspěvků 01.05.19 00:01

Osobně si myslím, že ho spíše trápí bříško. Něco málo vypije, rozhýbe se trávicí systém a už to jede. Zkusila bych se v lékárně optat po nějakých kapičkách na lepší trávení pro miminka, je jich poměrně dost, malé jsem dávala např. espumisanové kapičky. Také je dobré, trochu s mimčem „cvičit“ před krmením (pokud to trochu jde), hýbat nožičkami, masírovat bříško(ať se vyprdí..), nahřívat bříško. Samozřejmě ale důvod může být i jiný. Předpokládám, že dětská lékařka malého viděla, ta by měla vyloučit vyloženě zdravotní důvod. Zoubky to asi ještě nebudou, na to je brzy. Pak mě ještě napadá, zkusit změnit savičku, značku UM, ale pokud ti mlíčko vyloženě neodmítá, tak to ten důvod nebude.

Bubla_Bučková
Kelišová 6303 příspěvků 01.05.19 05:35

Avent mám taky, tohle mi dělal kluk pri rozptylovani…jakmile nečumim do mobilu jako právě teď :mrgreen:,tak se směje, dělá blbiny, nedej bože, když kolem projde tatínek :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama