26+1tt kratší čípek a níže položené dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27
18.5.22 19:19

26+1tt kratší čípek a níže položené dítě

Tak jdu zase pro radu.
Dnes jsem 26+1tt. Měla jsem těhotenskou poradnu.
Doktor se ptal, jestli necítím dole tlak nebo něco. Řekla jsem, že občas ano. Na to mi řekl, že je (asi) dítě níž trochu. A že u štíhlých lidí to tak bývá, tím jak dítě přibírá, tak to štíhlé tělo ho hůř drží.
A zároveň mi měřil čípek vaginální sondou. Naměřil 32mm. Jenomže před devíti dny jsme byla na ultrazvuku (přeměření kvůli těhotenské cukrovce), kde mi ultrazvukem přes břicho doktorka naměřila čípek 48mm. Je možné, že se tak rychle a tak hodně zkrátil? :?
Nemám tvrdnutí břicha. Teda občas asi ano, ale přijde mi, že je to spíš tím, že se tam malá nějak natáhne nebo špatně otočí. V prvním těhotenství bych řekla, že mi břicho tvrdlo dřív, víc a jinak.
Magnosolv beru - dva sáčky denně.

Máte někdo zkušenost s tak rychlým zkrácením? Asi nemohl hrát roli fakt, že jednou byl čípek měřený skrze ultrazvuk přes břicho a jednou vaginální sondou?

A fundus 26. To taky nevím, jestli je dobře nebo ne.

A jak je to s tím, že u štíhlých lidí je problém s tím, že dítě bývá víc dole? Někdy tlak dole cítím víc, jindy méně, ale myslela jsem, že je to normální.

Prý se mám víc šetřit. Víc odpočívat. A za čtrnáct dní zase na přeměření čípku. Což asi nevydržím a půjdu dřív, protože jsem docela vyděšená. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9
18.5.22 20:39

@Breee řekla bych normální nález na čípku vtomto týdnu sem měla 0,8 mm hospitalizace nalevka k tomu teď jsem 35+4 stále držíme a mám přísný klidový režim u tebe bych řekla normální nález 🙏🏻 ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
19.5.22 01:59

@IvankaTG Vyděsilo mě to rychlé zkrácení. :(
Jak je to možné najednou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.5.22 03:00

@Breee Nestresuj se hlavně divej mysli pozitivně. Já sem díky tomu 2v1 🙏🏻 ☺️ Zkus si říct o utrogestan jestli nemáš je pravě na čípek ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat