26tt těhotenství, dušnost a bušení srdce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 16:34
26tt těhotenství, dušnost a bušení srdce

Prosím o anonym, o mojim těhotenství neví všichni a známé tu mám.
Poslední dobou u sebe sleduji rychlý tep, dušnost, návaly horka tlak v hlavě, první jsem si myslela, že na mě něco leze. Tep jsem si měřila a mám 90/minuta. pritom ležím úplně v klidu. Navíc jsem ve 26tt, tak proto takové obavy. Nevíte náhodou někdo, co by to mohlo být? Necjce se mi s každou kravinou k lékaři.

Reakce:
Asijetotu
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 19.07.19 16:54

Ahoj. Já jsem 25tt a už asi měsíc se mi stává že tlak mi klesne na 90/50 A tep přes 130. K tomu i ta dusnost. Prostě si lehnu, odpocivam. Na gynde jsem to zmínila ale nic moc mi sestra stejně neřekla tak to neresim a čekám až porodim :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 16:57

@Asijetotu tak to si mě uklidnila, já mám taky hodně nízký tep, na začátku těhotenství jsem nemohla ani schody vyslapat, taky jsem měla nějak 90/60 nebo kolik a to mi bylo jen doporučeno pít sladké džusy a podobně (normálně to nepiju, ani kávu) takže po tomhle se mi tlak upravil. A při tom bušení srdíčka dokonce vidím i přes hrudník, jak buší. Ale moc děkuji, uklidnila si mě :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15899 příspěvků 19.07.19 17:12

Nebo máš problém se štítnou žlázou

Asijetotu
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 19.07.19 17:19

@ka2ka já mám třeba sníženou funkci. Beru léky, jsem sledovaná. V těhotenství jsou takové výkyvy běžné. Samozřejmě to neznamená že nemůže být větší problem

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15899 příspěvků 19.07.19 17:22
@Asijetotu píše:
@ka2ka já mám třeba sníženou funkci. Beru léky, jsem sledovaná. V těhotenství jsou takové výkyvy běžné. Samozřejmě to neznamená že nemůže být větší problem

jasně taky pokud jsi sledovaná tak dobrý, ale zakladatelka o tom nemusí vědět štítná je jeden z důvodu kvůli kterým buší srdce, špatně se dýchá, zlobí tep atd

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 17:46

@ka2ka no když jsem byla dítě, tak jsem měla sníženou funkci, v 16 mi řekli, že už to je ok. No jak půjdu na kontrolu, tak se na to zeptám

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 17:48

Teda zvýšenou funkci, omlouvám se

LilyJane
Kecalka 260 příspěvků 19.07.19 17:53

Běž k doktorovi a nech si vzít krev na štítnou žlázu.
Je lepší když si k doktorovi zajdeš a necháš se pořádně proklepat, pak máš větší klid.
Já měla riziko preeklampsie, do toho mi začalo šíleně bušit (a probouchávat srdce), sem tam mi stoupl tlak a občas šílený tep - kdy jsem sledovala jak mi nadskakuje řetízek ve výstřihu.
Doktor neshledal nic podezřelého ani z krve ani z EKG, doporučil mi abych šla radši na rizikovku (stresová práce) a bylo. Řekl mi že „jste těhotná, co by jste chtěla.“
Takže doporučuju jít k doktorovi, všechno nahlásit, nechat si vzít krev a počkat na výsledky. Když to budeš mít takhle potvrzené, budeš klidnější. Jiný stav je holt jiný stav.

sediza
Závislačka 2719 příspěvků 19.07.19 21:45

Zrovna tohle bych s lékařem řešila. Jak už bylo zmíněno, nektera onemocneni mohou toto zpusobovat.

Váš příspěvek
Reklama