27mm děložní čípek je to v pořádku?

6.2.21 22:05

27mm děložní čípek je to v pořádků?

Ahoj holky chtěla bych se zeptat teď 5.2 jsem byla na kontrole a jsem 27+3tt gynekolog mě vyšetřil a řekl mi že jde asi o předčasný porod tak mi předepsal magnesko beru 1tabletu denně mám pořád trvde břicho a že děložní cipek měří 27mm jsem prvorodicka tak to moc nechápu nerozumím tomu moc co mi řekl a mám strach o miminko říkal že mám pořád jenom ležet a žádný pohlavní styk jinak me pošle do nemocnice a tam mě přivážou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
885
6.2.21 22:43
@jennifer0987 píše:
Ahoj holky chtěla bych se zeptat teď 5.2 jsem byla na kontrole a jsem 27+3tt gynekolog mě vyšetřil a řekl mi že jde asi o předčasný porod tak mi předepsal magnesko beru 1tabletu denně mám pořád trvde břicho a že děložní cipek měří 27mm jsem prvorodicka tak to moc nechápu nerozumím tomu moc co mi řekl a mám strach o miminko říkal že mám pořád jenom ležet a žádný pohlavní styk jinak me pošle do nemocnice a tam mě přivážou

2,7cm je v pohode 🤷🏼‍♀️
A jednu tabletu, kdyz podle nej hrozi predcasny porod?
Ja jsem v 23tt s dvojcaty, mam klidovy rezim taky a aby melo magnezko na tvrdnuti bricha nejaky efekt, tak beru trikrat denne dve tablety.
Nekdy min, zalezi jak se citim.

Kazdopadne cipek mi prijde ok.
Styk vynechte a jinak sama musite citit, jak vam je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
6.2.21 23:12

27mm neni zadne drama podle me :think: vzhledem k tomu, ze norma je 30-50mm. Take jsem mela zkraceny kolem 30tt a predcasnym porodem me tedy nestrasili. Bricho mi tvrdlo nekdy od 23tt. Rodila jsem v terminu. Dodrzuj klidovy rezim a nestresuj se. Ta posledni veta, ze pujdes do nemocnice a tam te privazou…? To jsem nejak nepochopila, asi zertik pana doktora :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
6.2.21 23:15

@jennifer0987 Najdi si online poradnu doktora Kouckého, to tě uklidní. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
6.2.21 23:18
@Martina D. píše:
@jennifer0987 Najdi si online poradnu doktora Kouckého, to tě uklidní. :kytka:

To je fakt. Je to na porodnice.cz :) dobry tip. Muj gynekolog je jeho kolega z Apolinare, takze mlada generace lekaru, tudiz me nestrasil s predcasnym porodem a nenutil lezet doma s nohama nahore. Nebo privazana v nemocnici :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20081
6.2.21 23:28

Měla jsem podobný nález a porodila jsem 33+4, takže fakt lež a dodržuj klidový režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
7.2.21 09:34

Já měla v 29tt 1,9 cm. Hospitalizovali mě na 1,5 m do nemocnice. Nakonec mi porod vyvolali 37+3, takže nevím, jak dlouho bych jeste držela.

Začala bych se šetřit (nic netahat, žádný velký úklidy), ale nemusí to nic znamenat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat