28 měsíční dítě se v noci budí co 3 minuty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 30.01.18 10:19
28 měsíční dítě se v noci budí co 3 minuty

Holky,
prosím o radu. Několikrát jsem zde psala ohledně spánku mé dcery a jdu si pro rady další, protože už nevím, jak dál…
Je jí 28 měsíců. Přes den nechodí spát (v poledne jsem ji uspávala 1,5 hodiny a stejně nakonec nezabrala a totéž bylo i při večerním usínání, kdy teda po 1,5 hod zabrala). Takže unavená je dost, ale přes den vydrží.
Chodí spát kolem půl osmé, vstává v šest, půl sedmé. Ale v noci mezi 22.30-1.00 hod. se probudí a buď si chce pouštět pohádky (což ji nedovolím) nebo se pokusí usínat, ale vždycky se po dvou, třech minutách probere, sedne si na postel a chce si hrát nebo volá „maminko, maminko“ - já tam při ní ale jsem. Když ji vysvětlím, že se spinká, zase usne, ale opět se po 2-3 minutách probere a zase začíná kolotoč.
Když mě volá, přijdu. Jsem u ní. Ale přes noc ještě kojím 8mi měsíčního syna a „nemám čas“ a hlavně sílu při ní být dvě hodiny, než konečně zabere.
Spí v pokoji vedle ložnice. Jeden z vícero důvodů, proč jsme ji dali do svého pokojíčku byl ten, že cca před 3/4 rokem měla v noci záchvaty pláče, možná noční můry, nevím, jak to pojmenovat a budila tím mladšího bráchu a já pak nedokázala být u obou najednou.
Zajímavé je, že když je na noc u babičky, vzbudí se jednou za noc taky, vypije mlíčko a hned usne. Uvažuji nad tím, jestli je to tím, že u babi spí v ložnici ve stejné místnosti…?

Bavili jsme se s manželem, že bychom ji dali zpátky k nám, ale teď má syn období, kdy se od půlnoci do půl páté ráno budí co půl hodiny, takže by vzbudil i dceru. Také mám strach, jak by pak vzala „stěhování“ zpět do pokojíčku třeba za rok…
Omlouvám se za sloh a velmi ocením každou radu.

Příspěvek upraven 30.01.18 v 10:40

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 30.01.18 10:34

Já mám v ložnici 22 měsíční a dvou měsíčního a navzájem se vůbec nebudí, kdybych měla v noci ještě běhat do pokojíčku, tak už se nevyspím vůbec, takhle když se dcera náhodou vzbudí, hned ji utišíme a spíme hned dál.

encefelce
Povídálka 25 příspěvků 30.01.18 10:38

Těším se na reakce. Máme doma vesměs to samé s dvouletým, v ložnici novorozenec. Mezi 2-4 se kluk probudí, přijde z pokoje do ložnice a chce pohádku, snídani, curat. Ale vyspany není, protože je pak celý den unavený! Když s ním teda třeba ve 4 prostě vstanu, tak není vyspinkaný. Dnes jsem s ním šla do pokojiku, kde teda znova usnul, ale i já… a to jsem pak „chyběla“ u kojení v ložnici, než se probudil manžel aby mě probudil, byli jsme zase na nohou všichni…

Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 30.01.18 10:50

@encefelce Já když řeknu, že pohádky nebudou, tak je hysterický řev, ale po 20 minutách se uklidní a jakžtakž zabere. Na druhý den ale má dovolenou pohádku jednu ráno a jednu večer. Myslím, že si na ty pohádky moc zvykla… Spíš mi jde o to buzení co 2-3 minuty. To mi normální nepřijde. Jinak když usnu při ní, z vedlejší místnosti mě vzbudí pláč syna, který chce kojit. Naštěstí tak manžela neprobudím.

@Rive Ono každé dítě je jiné. Jak jsem psala, také jsme je měli u sebe. Jenže když se dcera probudí s noční můrou, jde ji utišit až tak po dobré půl hodině…

Když už cítím, že mám nervy na dranc, vzbudím manžela a pošlu ho, aby dceru uklidnil. Někdy to pomůže, někdy chce jen mě. Ale manžel má více trpělivosti. Asi to bude tím, že byl vychovávaný trošku jinak než já a také je to možná odpočinkem…? Poslední týden to přes den nedávám - bolí mě hlava, točí se mi v ní, mám mžitky před očima, rozbolavělé celé tělo, celkový pocit únavy, malátnosti… Upřímně se ani tělu nedivím, když už měsíc spím přes noc průměrně 2,5 hodiny…

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 30.01.18 10:54

Začala s tím až po narození druhého dítěte?

Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 30.01.18 11:06

@Janina81 Řekla bych, že ne. Už od narození špatně spala. Pak se přidaly ty noční můry. Když už to bylo neúnosné, dali jsme ji do pokojíčku. První dva týdny spala nádherně, téměř celou noc. To bylo druhému dítěti asi 4 měsíce. A pak přišel zlom a začala se budit v noci častěji s takovýmito věcmi… Musím teda ještě podotknout, že jednou za dva týdny se ji podaří spát celou noc.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 30.01.18 11:24
@Popelka12 píše:
@Janina81 Řekla bych, že ne. Už od narození špatně spala. Pak se přidaly ty noční můry. Když už to bylo neúnosné, dali jsme ji do pokojíčku. První dva týdny spala nádherně, téměř celou noc. To bylo druhému dítěti asi 4 měsíce. A pak přišel zlom a začala se budit v noci častěji s takovýmito věcmi… Musím teda ještě podotknout, že jednou za dva týdny se ji podaří spát celou noc.

Já mám taky obě děti, které špatně spali a mladší ještě i spí. Starší spal taky dobře u babičky (ale jen u jedné) a doma prudil. Ale ne teda tak často, ale budil se s pláčem, někdy noční můry, někdy nožičky. Ale nikdy si nevymýšlel, že by vstával - to bylo spíš ze spaní.
Druhé dítě mi líp spí poté, co jsem zrušila noční mlíko a nechala pár dní brečet (později už pobrekávat), ale zrovna dneska v noci byl taky vzhůru téměř neustále. Točil se tam a nemohl pořádně zabrat.

I když nejsem zastáncem rozdělování manželů, nepomohlo by, kdyby si s ní do postele po té 11 šel lehnout on. Ale nediskutovala bych s ní, ani bych jí nic nevysvětlovala, jen bych řekla, šššš, spát…

Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 30.01.18 11:29

@Janina81 Vyzkoušet to můžeme, jen by teda spal na zemi. :-) Do té postele se totiž nevleze délkou ani hmotností. :-) Ona je na mléko zvyklá od doby, co jsem ji odstavila (ve 13 měsících) z důvodu druhého těhu. Vždycky tak dostane při každém usínání. Když není mlíko, je řev jak hrom. Čaj odmítá, vodu odmítá. Asi dva týdny jsme vydrželi na tom, že po čištění zoubků se už nic nepije, ale v noci jsme ji to mlíko raději dali, než aby řvala… :-(

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 30.01.18 11:38
@Popelka12 píše:
@Janina81 Vyzkoušet to můžeme, jen by teda spal na zemi. :-) Do té postele se totiž nevleze délkou ani hmotností. :-) Ona je na mléko zvyklá od doby, co jsem ji odstavila (ve 13 měsících) z důvodu druhého těhu. Vždycky tak dostane při každém usínání. Když není mlíko, je řev jak hrom. Čaj odmítá, vodu odmítá. Asi dva týdny jsme vydrželi na tom, že po čištění zoubků se už nic nepije, ale v noci jsme ji to mlíko raději dali, než aby řvala… :-(

Já už nemohla, Marek se budil po hodině, zbytek kňoural a já ráno vstávám do práce. Takže jsem radši noční řev vydržela. Bylo to míň náročné, než jsem si myslela.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 46810 příspěvků 30.01.18 11:42

Za mě teda je přetažená a potřebovala by ještě ten spánek po obědě, jenže to hodně lidí po nezdaru zabalí no. Mně kluk taky protestoval, že odpoledne nechce spát. Jenže když nespal, tak právě vyváděl v noci.

Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 30.01.18 11:56

@Tunrida Já se o to snažila nějaké 3 měsíce. Ale než ona zabrala (a většinou ani nezabrala), vzbudil se syn a já musela za ním. Nebo jsem si ho vzala k sobě a byli jsme všichni spolu, ale on kňoural a jí to vadilo. Samotného jsem ho nemohla nechat ve vedlejší místnosti. A opravdu ztratit při uspávání zbytečně 1,5 hodiny v poledne a 1,5 hodiny večer, když můžu dělat něco užitečnějšího… Někdy si usne sama odpoledne, ale většinou tedy ne.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 46810 příspěvků 30.01.18 12:08
@Popelka12 píše:
@Tunrida Já se o to snažila nějaké 3 měsíce. Ale než ona zabrala (a většinou ani nezabrala), vzbudil se syn a já musela za ním. Nebo jsem si ho vzala k sobě a byli jsme všichni spolu, ale on kňoural a jí to vadilo. Samotného jsem ho nemohla nechat ve vedlejší místnosti. A opravdu ztratit při uspávání zbytečně 1,5 hodiny v poledne a 1,5 hodiny večer, když můžu dělat něco užitečnějšího… Někdy si usne sama odpoledne, ale většinou tedy ne.

A proč ji uspáváš? :nevim:

Popelka12
Kecalka 462 příspěvků 30.01.18 13:18

@Tunrida Když ji dám do postele (postýlku nemá - přelezla ji nebo si vyndala „šprušle“), jde z ní pryč (hrát si nebo jde za námi apod.). Takže při večerním uspávání ji dám flašku s mlíkem, sednu nebo lehnu si k ní a až dopije, usne. Teda s výjimkou toho nočního spaní.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama