28 týden - miminko o 2 týdny menší

89
10.12.19 21:33

28 týden - miminko o 2 tydny menší

Ahoj holky
rada bych se zde poradila. Včera jsem byla na kontrole a paní doktorka miminko přeměrila. Jsem momentálně 28+1, ale stehenní kost a, BPD a hlavička odpovídá 27+0 a brisko dokonce o 3 tydny pozadu odpovídá 25+4 :( :( Odhad váhy je 919 g, prý by měla mít 1200 zhruba. Celkove miminko odpovídá spíše 26 tydnu. Jsem z toho špatná a mám o miminko strach. Stalo se vám to někomu, ze miminku neodpovidalo brisko a pak se to srovnalo a nebo ze i tak bylo vše v pořádku? Jsem objednana na kontrolní UZ do nemocnice na premereni a kontrolu průtoku. Jim hodně a i dost sladkého, stravou to tedy nebude. Sama jsem z dvojčat narozena na 30 tt s vahou 880g, ale paní doktorka říkala ze si mysli ze genetikou to nebude. :nevim:

Dekuji všem za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33130
10.12.19 21:46

Nevim. Ja mam zase v 29tt obri mimino, pry vypada na 1500 a to mi jeste upravovala TP, ac jsem si jista, kdy byla ovulace, ja mam 165 a tatka fakt neni basketbalista, cukrovku nemam 8o :roll: az se mi to nezda. Ale jestli jsi byla malinka, tak bych se te myslenky nevzdavala. Nerozumim tomu, ale moc tobe a miminku drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
10.12.19 21:55

@aria11 Já to takhle měla také, ale neodpovídala hlavička. Malá se narodila normální, s normální váhou. Podle mě to doroste tak jak má… Nedesila bych se toho. Hlavně klid a nohy v teple. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5264
10.12.19 21:56

@aria11 moje zaostávalo a byla tam vývojová vada. Taky to může být hůře fungující placenta, nebo taky nic.. průtoky jsou v pohodě? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
10.12.19 21:57
@DeLonde píše:
@aria11 Já to takhle měla také, ale neodpovídala hlavička. Malá se narodila normální, s normální váhou. Podle mě to doroste tak jak má… Nedesila bych se toho. Hlavně klid a nohy v teple. :palec:

Děkuji za reakci a váhově bylo miminko taky pozadu nebo jen tou hlavičkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
10.12.19 21:58

@mau-mau jaká vada konkrétně? a kdy Vám ji zjistili? z UZ ve 20 týdnu vypadalo vše v pořádku…Na průtoky jdu v pátek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
10.12.19 21:58

Mně v 30. tt také strašili, že dítě zaostává velikostí, narodila se 39+ 3 tt., 3650 g a 51 cm, naprosto zdravá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
10.12.19 22:00

@PaníKadrnožková děkuji moc snad to bude dobré :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
10.12.19 22:00

@stinga děkuji za reakci a o kolik miminko zaostávalo? bylo to taky takhle hodně třeba o 3 týdny nějaká část tělíčka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
10.12.19 22:02

@aria11 váhove byla asi o týden a něco pozadu, ale to mi na kontrolním už doktor řekl, že se to může lišit i o půl kg..A malá měla krásných 3250g a přenášela jsem jen 6 dní. :) Žádná vývojová vada. Malá je moc šikovná, jen trošku dráždivá a zbrkla jak tomu říkají lékaři :D, ale to nebude tím opozdenim. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5264
10.12.19 22:04
@aria11 píše:
@mau-mau jaká vada konkrétně? a kdy Vám ji zjistili? z UZ ve 20 týdnu vypadalo vše v pořádku…Na průtoky jdu v pátek

Zjistili mi to ve 32.tt :think: Taky do té doby v pořádku. A zároveň zjistili moc vody, to se váže k té vadě, je to vada trávicího traktu. Pokud se mimču až tak nedaří, je většinou nejmenší to bříško. Nejdřív se vždycky hubne. :think: Ale s největší pravděpodobností to neznamená vůbec nic :hug: Dobře, že jdeš na ty průtoky :palec: Ještě ať kouknou na množství vody :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
10.12.19 22:05

Vše bude určitě dobrý. Opravdu to může být genetikou.. Mě ani dr tolik utz nedělal.. 8o jen povinné 3 screeningy. A teď ve 39tt ani nemeril, ani nevazil. Pouze mrknul kde má hlavu :mrgreen: Jinak ve 32tt mi posunul termín o 2 týdny pozdeji. Ale říkal že nemá být pokom velký, takže termín platí původní. :oops: navíc ono stačí když dají křivku pár mm vedle, a už to dělá šílený rozdíl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
10.12.19 22:08
@mau-mau píše:
Zjistili mi to ve 32.tt :think: Taky do té doby v pořádku. A zároveň zjistili moc vody, to se váže k té vadě, je to vada trávicího traktu. Pokud se mimču až tak nedaří, je většinou nejmenší to bříško. Nejdřív se vždycky hubne. :think: Ale s největší pravděpodobností to neznamená vůbec nic :hug: Dobře, že jdeš na ty průtoky :palec: Ještě ať kouknou na množství vody :think:

Děkuji, plodové vody vždy bylo určeno normální množství, i včera mi doktorka řekla, že miminko má vody akorát…hodně určitě ne a málo také ne…A jak se pak taková vada trávícího traktu řeší? Musí se to pak nějak léčit nebo co má za následky to miminko po narození?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
10.12.19 22:09
@aria11 píše:
@stinga děkuji za reakci a o kolik miminko zaostávalo? bylo to taky takhle hodně třeba o 3 týdny nějaká část tělíčka?

ano bříško bylo o 3 týdny menší, hlava a nohy o 1-2 týdny :nevim: hrozně mně to tehdy vystresovalo a vůbec nebyl důvod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
10.12.19 22:10

@mackA159 Ona by mi doktorka ten UTZ také nedělala, ale já jsem o něj poprosila protože jsem poslední dobou slýchávala furt, že mám malé bříško a tak mi to nedalo a nechala jsem si miminko přeměřit a zjistilo se toto :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat