28tt a menstruační bolesti, prosím o radu

Anonymní
11.3.21 17:11

28tt a menstruační bolesti, prosím o radu

Ahoj, jsem skoro ve 29tt a dnes se u mě objevily krátkodobé ms bolesti v zádech a podbřišku. Zítra mám poradnu a mám docela strach. Jsem prvorodička, tak mě vše vystraší.

Jsou takové bolesti normální?

A ještě jsem se chtěla zeptat, zda některa z vás netrpěla v těhotenství na bolesti nohou, trápí mě to hlavně v noci, kyčle, stehna, kolena, hlavně, když dlouho ležím na jedné straně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
603
11.3.21 17:22

Oboje zcela normalni. Klouby a slachy se rozvolnuji v celem těle, kycelni klouby a panevni kosti se ti dokonce rozsiri a oddeli, aby mohlo projit mimino pri porodu. Bude to jen horsi. Pomaha polstar mezi nohy, stridat polohy a nedelat prudke pohyby.
Co se tyce bolesti jako pri ms, tam samozrejme do jiste miry intenzity a cetnosti se jedna take o bezne „cviceni“ tela na porod. Pokud by byly bolesti ale extremne silne, neprestavaly, zvysovala se intenzita ci se zpravidelnily, nechej se radeji vzdy zkontrolovat. Pokud naopak staci je prodychat, zmenit polohu, zvýšit pitny rezim, projit se apod. aby prestaly, pak jsou to pouze cvicne stahy delohy, nebo dusledek rozvolnovani uponu. Urcite se na to zitra zeptej na poradne, at mas klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
11.3.21 17:28

Nohy, kycle normalni. S bolestmi v brisku a zadech bych jela na pohotovost. Nikdo neni ve vasi kuzi. Muze to byt normalni, ale take treba nasledek infekce a pod - jela byh. Vzdycky mi rikali: radeji tisickrat zbytecne, nez jednou pozde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
11.3.21 17:36

@Tajeka ma pravdu v tom, ze nikdo nejsme ve tvoji kuzi. Ja ti muzu sice napsat, ze jsem stejne bolesti mivala v obou těhotenstvích, ale taky jsem vzdy vedela, ze to neni nic vazneho. Pokud mas v sobe pochybnosti, ze ty bolesti nejsou ok, opravdu radsi desetkrat zbytecne vyjet, nez jednou pozde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
11.3.21 17:59

Bolest nohou a kyčlí je úplně normální. Já jsem ve třetím trimestru měla úplně v háji levý kotník a pravou kyčel, pajdala jsem jako stará babka.

Menstruační bolesti můžou být taky neškodná součást těhotenství, ale nemusí. Já jsem ve 24. týdnu radši jela na pohotovost, když mě křeče v břiše a v zádech nepřešly ani do druhého dne. Nakonec to byla podle doktorky asi jen podrážděná děloha, ale jsem ráda, že jsem tehdy jela. Nikdo mi nevynadal, že otravuju, spíš naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
12.3.21 13:06

Uz mna velmi slabe bolesti na ms krize a podbrusko znamenali predcasny porod ale bola som 31-32 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat