28tt křeče do nohou, syndrom neklidných nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vavanda
Stálice 59 příspěvků 29.04.19 07:07
28tt Křeče do nohou syndrom neklidných nohou

Ahoj, potřebuji poradit jsem už zoufalá. Jsem 28tt a mám neskutečné křeče do chodidel, nemuzu spat ani v klidu sedet dyl.. Usinam každý den víc jak hodinu a přitom jsem úplně ko a musím i tak vstát a jít chodit aby to preslo protože nic jiného nezabírá.. nevíte co na to? Cetla jsem ze je to syndrom neklidných nohou a ze na to není žádný lék. Jestli to nepřestane tak se zblázním a místo porodu si uriznu nohy :zed: :pocitac: :,(
Díky za rady :srdce:

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 29.04.19 07:09

Nezabírá nic. Beru hořčík, před spaním se jdu projít, namažu nohy chladivou mastí a modlím se, abych rychle usnula, než to zase přijde. Na horší chvíle si natahuju kompresní punčochy.

M-A
Kecalka 283 příspěvků 29.04.19 07:15

Taky 28.tt, taky mam takove pocity, nekdy v noci i hrozne krece do lytek. Vypozorovala jsem, ze pokud behem dne „nic nedelam“, je to horsi, pokud mam delsi prochazku, mysleno alespon hodinu, je to lepsi. Nevim ale jestli to az tak spolu souvisi, no dle me teorie jo :lol:

Rive
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 29.04.19 07:50

Hořčík se nejlépe vstřebává kůží, zkus hořčíkový olej, já mám dobré zkušenosti s renovality. A pak ještě koupele v epsomské soli.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34755 příspěvků 29.04.19 08:32

Na křeče horčít, protahovat přes den.
Na neklidné nohy léky jsou (gabapentin, dopa agonisté), jsou ale v těhotenství trošku rizikové, takže bych je jen kvůli neklidným nohám nedávala, pokud z toho nejsi úplně vyčerpaná.

HanHa
Závislačka 2718 příspěvků 29.04.19 08:48

Neklidné nohy mám taky - teda ale ne křeče. Zabírá mi osprchovat nohy studenou/ledovou vodou.

Michelle_M
Závislačka 2605 příspěvků 29.04.19 08:50

Měla jsem to taky, když jsem čekala první dítě, pro mě asi nejhorší z mých těhotenských nepříjemností :zed: Mně pomohlo osprchovat nohy studenou vodou, až jsem je v podstatě přestala cítit :lol: a pak se modlit, abych stihla usnout, než přijdou k sobě :D Občas ještě zabrala Alpa nebo nějaká chladivá mast. Vydrž! :palec:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 2 inzeráty 29.04.19 09:23

Když není nic horšího. Taky jsem měla. Chodila v noci ledovat nohy, ledová sprcha. Léčí se to léky na parkinsona. Dobrá zpráva je, že po těhotenství se to obvykle spraví. Takže je to jen dočasná nepříjemnost. Je mi líto lidí, kteří to mají trvale a musí s tím každý den fungovat.

Bela111
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 29.04.19 13:34

Mela jsem pri druhem tehu, trvalo to nekolik týdnů a malem mi z toho hrablo, k veceru jsem ani sedet nemohla..pomohlo mi zelezo, po porodu odeznelo…Studena voda, chladiva konska mast..minimalni efekt. 30 tydnu jsem denne zvracela a od 29.tydne tohle. Des.

Váš příspěvek
Reklama