2.den doma a poporodní deprese (2 děti)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 12:46
2.den doma a poporodní deprese (2 děti)

Ahoj,

jsem druhy den doma z porodnice, kam jsem se hrozné těšila za synem (21mesicu).

Je mi ale každým dnem hůř a hůř. Nemohu se tak věnovat prvorozenemu, mam bolavé siti a zvládnu tak nějak jen posedavat, takže o nej pečuje manžel. Nicméně my jsme byli se synem vždy taková sehraná dvojka, vše jsme dělali spolu a teď je vše pryč :,( je mi z toho hrozné smutno.

Malá mi dnes cely den vůbec nespí, pořad pláče, zřejmě ji trápí prdiky. V noci jsem co 2 hodiny vzhůru na kojení a tento stav trvá vždy cca 2hodiny, než malá zase usne…

Je mi z toho všeho hrozné smutno, ze už to nebude nikdy jako dřív. Mam až stavy, kdy si přeji aby to bylo vše jako dřív, strašně mi to chybí. Navíc malý teď ke mě už ani tak netihne a mě to mrzí.

Nezvládám to, přitom malá je tak krásná a tak jsme se těšili. Vůbec si nedovedu představit, až manžel půjde do práce. :,(

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12500 příspěvků 1 inzerát 30.12.17 12:49

Nezakládala jsi tu diskuze že nutně potřebuješ za synem z porodnice domů? :think:

Petruna21
Echt Kelišová 9789 příspěvků 30.12.17 12:50

Já si myslím že to všechno přejde musíš tomu dát jen čas je to krátká doba, držím palečky ať je brzo lépe :srdce:

brumi
Kelišová 6361 příspěvků 30.12.17 12:54

Neboj to všechno zase bude :), jsi jen hodně unavená, musíte se s malou naučit svůj režim, malý si zase musí zvyknout na změnu, to všechno chce jen čas. A je zcela přirozené že ti chybí, to co bylo předtím, navíc máš rozhozené hormony, bolesti to vše tě teď (oblbuje). Hlavně se tomu nesmíš poddávat, když máš šikovného mužíčka že se stará o malou je to dobře, vezmi si staršího k sobě a věnuj čas jemu hraním, tím zaměstnáš hlavu, možná si u toho i psychicky odpočineš. Ono se to nezdá ale děti jsou velmi vnímavé a když se cítíš takto oba dva toz tebe cítí, takže možná i proto má starší odtup neví co s tebou je a jak se k tobě zachovat, malé zkus na bříško, koupit kapičky infacol jsou luxusní na prdíky, masírovat cvičit, mazat třeba bříšk mastí pupík je hřejivá. A jestli se ti chce plakattak plač jen co to jde, třeba se ti uleví když to ze sebe dostaneš :). Taky jsem na tom byla špatně po třetím porodu ale bylo zase dobře…je to opravdu hodně změn jak v celé rodině tak hlavně u tebe, psychika tělo…můžeš si vařit měduńkový čaj ten malé nic neudělá a tebe zahřeje na duši a i nervíky uklidní :)

Patie
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 1 inzerát 30.12.17 12:54

Ahoj, já mám sice teprve první miminko, ale moje pocity po porodu byly šílený. Nešlo nám kojení, malá pořád hystericky řvala (hlad, pak zas prdíky). Po příjezdu domů byl přítel doma asi 3 dny, pak jel do práce, venku hnusně, babička 3 týdny v lázních…No myslela jsem, že zešílím. Žádný režim, ten její řev mi rezonoval v hlavě, i když nebrečela. Já brečela s ní, říkala jsem si, jestli mi to za to stálo a že bych byla nejradši, kdybych nikdy neotěhotněla. Teď jí jsou 3 měsíce a miluju jí nade vše :)
Máš pravdu, nikdy to nebude dřív, ale to už tak s dětmi bývá. Ty začátky s malým miminkem jsou vždycky nejtěžší, ale věř mi, až se začne smát, méně plakat a hrát s bráškou, budeš na to koukat jinak.
Držím palce, malá byla zpočátku úplně stejná a po šestinedělí, jak kdyby mi vyměnili miminko. Spí skoro celou noc a už si umí líp ulevit :)

vokishka
Extra třída :D 11990 příspěvků 30.12.17 12:54
@ka2ka píše:
Nezakládala jsi tu diskuze že nutně potřebuješ za synem z porodnice domů? :think:

Byly tu už dvě diskutér, jak se jí strašně stýská po synovi a jak ji nechtějí pustit z porodnice dřív. Když tam psaly holky, že si to ma užít jen s malou a nespěchat, tak nevěřila.

ka2ka
Extra třída :D 12500 příspěvků 1 inzerát 30.12.17 12:57
@vokishka píše:
Byly tu už dvě diskutér, jak se jí strašně stýská po synovi a jak ji nechtějí pustit z porodnice dřív. Když tam psaly holky, že si to ma užít jen s malou a nespěchat, tak nevěřila.

to byla jedna a ta samá zakládala dvě diskuze, už v porodnici brečela po synovi a o dceři se ani nezmínila, pokud je to ona tak bych radila psychologa protože z toho může být velký průšvih a to nejsem zastánce antidepresiv :think:

B.arbusa.b
Stálice 86 příspěvků 30.12.17 12:58

Neboj se, to se srovná. 2 den je strašně malinko aby ste se všichni sehráli:). Pokus se dát do pohody ty a pokud obě děti zjistí, že mamka je v pohodě, budou i oni:). Najdeš si vlastní systém jak se pověnovat oběma a půjde to… jen občas musí ženská vydržet víc než kůň a mít rukou jako chobotnice chapadel. My už sme doma měsíc ( malá 4 týdny, prostřední 3,5 roku a starší 5,5 roku) a zatím jen tak každý třetí den je podle mých představ, občas je tu chaos :D… ale když se v tom chaosu nehroutim stresem já, tak ani zbytek rodiny:))… jinak když vyšiluju, jde to tu do kopru:). Držím palce :hug: :hug:

vokishka
Extra třída :D 11990 příspěvků 30.12.17 12:59
@ka2ka píše:
to byla jedna a ta samá zakládala dvě diskuze, už v porodnici brečela po synovi a o dceři se ani nezmínila, pokud je to ona tak bych radila psychologa protože z toho může být velký průšvih a to nejsem zastánce antidepresiv :think:

Jo, já si to nepřečetla po sobě a tablet si to opravil. Mělo to být dvě diskuze.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 30.12.17 13:01

Počkej pár měsíců a zase vše jako dřív bude ;) Sama mám děti brzy po sobě, kluci jsou po roce a 8 dnech a taky trvalo, než to starší vztřebal a než jsme se zajeli tak, abych měla čas na každého zvlášť. U nás to tedy trvalo dlouho, cca. rok, protože byl straší hodně žárlivý. Teď je klukům, 2,5 roku a 1,5 roku a už začínají pomalu na mě kout pikle :lol: a hrát si spolu. První rok jsem také mluvila stejně, ale teď už je to paráda a mazlím se jak s klukama, tak i oni navzájem. Starší se sklidil, už není tak agresivní, uzavřený a odtažitý. Zase je můj mazlíček. Ale trvalo to… On je býk jak ve znamení, tak i tělem a duší a podle toho se i chová :lol: Jediné, co mě štve je to, že se starší zasekl na úrovni mladšího. Tedy moc nemluví, je furt na plenkách, sám se nenají a nemá celkove zájem se snažit něco naučit, ale to se prostě stává a zlobit se za to na něj prostě nemůžu. Drž se, bude to dobré :hug:

Netopirek
Echt Kelišová 7617 příspěvků 30.12.17 13:35
@Anonymní píše:
Ahoj,

Je mi ale každým dnem hůř a hůř. Nemohu se tak věnovat prvorozenemu, mam bolavé siti a zvládnu tak nějak jen posedavat, takže o nej pečuje manžel. Nicméně my jsme byli se synem vždy taková sehraná dvojka, vše jsme dělali spolu a teď je vše pryč :,( je mi z toho hrozné smutno.

Malá mi dnes cely den vůbec nespí, pořad pláče, zřejmě ji trápí prdiky. V noci jsem co 2 hodiny vzhůru na kojení a tento stav trvá vždy cca 2hodiny, než malá zase usne…

Je mi z toho všeho hrozné smutno, ze už to nebude nikdy jako dřív. Mam až stavy, kdy si přeji aby to bylo vše jako dřív, strašně mi to chybí. Navíc malý teď ke mě už ani tak netihne a mě to mrzí.

Nezvládám to, přitom malá je tak krásná a tak jsme se těšili. Vůbec si nedovedu představit, až manžel půjde do práce. :,(

Jestliže jsi ta co zakládala diskuzi jak to bez syna nezvládá v porodnici, tak bych doporučila odbornou pomoc. Dřív než se z toho zhroutíš.

Uživatel je onlineMarie432875
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 30.12.17 14:13
@Anonymní píše:
Ahoj,

Nezvládám to, přitom malá je tak krásná a tak jsme se těšili. Vůbec si nedovedu představit, až manžel půjde do práce. :,(

Ani nevíš jak ti rozumím. Ja uz mam naštěstí nejhorší týdny za sebou, mladsi syn ma uz 4 mesice a je nam hej. Kdybys o tom chtela popovídat, napis mi zprávu. Nechce se mi tu vsechno rozebírat v diskuzi.

chs.jasmin
Kelišová 6997 příspěvků 01.01.18 09:54
@Anonymní píše:
Ahoj,

Ahoj,

sama mám děti jako ty - 21m po sobě. Vše si musí v klidu sednout, musíte se spolu sžít, udělat si rituály, harmonogram, zjistit co Vám bude jako rodině vyhovovat.
Pokud muž pomůže, tak bych být tebou klidně ležela na pohovce s miminkem, sžívala se, věnovala se rozkojení, ale byla synovi na očích a k dispozici, zazpívat si spolu a on už pak příjde k pomazlení. Asi cítí že to miminko maminku potřebuje víc, ty odpočívej s miminkem a nech muže at se s malým vydovádí. Ten začátek může jít ztuha, ale věř, že za chvilku to bude parádní. Ty děti k sobě pak mají tak blízko, krásně na sebe reagují.

Holky teď budou mít tři roky a rok a nelituji. Někdy si říkám, že b bylo super, kdyby měly ještě menší rozdíl.

chs.jasmin
Kelišová 6997 příspěvků 01.01.18 10:00

Ještě k tomu jak muž půjde do práce. Já byla klidná, když byl doma, věděla jsem, že mužu z místnosti odejít na záchod a v klidu se pak osprchovat, ale až bude chlap v práci? Byl s námi doma 9dní a když měl jít do práce (byla to středa), tak už v pondělí jsem měla bolení břicha a pochybnosti, zda to dám. A když na to přišlo, tak vše šlo jak po másle, zapadalo do sebe jako puzzle, z nějakého důvodu prostě ta ženská ví.
Ono se vše zajede do kolejí a pojedeš jak mašina. Já mám pocit, že zvládám daleko lépe jak s jedním, mám tolik času, frčí to jak má.

Ono hodně velkou roli hrají i hormony. Nové miminko a nějaké výčitky vůči staršímu (myslím, že to zažije každá maminka).

Měla jsi hezký porod? :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama