2 dny po ovulaci vyvolávačka – mohu být i přesto těhotná?

805
25.10.19 22:43

2dny po ovu.. vyvolavacka - pripadne tehu

Ahojky mam dotaz.
Dnes sem byla na gynekologie, kvuli tomu, ze uz me nakou dobu poboliva v pravem podbrisku. A taky. Ze mam sileneny premenstruacni syndrom (tyden pred ms,
Hnusnou bolest bricha, nevolnost, nafoukla jak balon atd)
Dr zjistil, ze bolest je zpusobena tim, ze mam prilepeny vajecnik k deloze :(
Mohlo se to pry stst po cs.
No a pms, pry upravime hormony.
A ted k dotazu. Muj cyklus byva dlouhy 35dnu.
Prej ho chce upravit tak mi napsal duphastol… mam ho brat od 18 do 25 dne cyklu.
Ovulaci myvam 22 dc, nemuze mi ji zsstsvit??? A za dalsi.
Snazime se o dalsi mimi. Tento mesic sme si davali opravdu doost zalezet :D
Dnes sem 2 nebo 3 den po ovu a dr mi dal vyvolavacku.
Co kdyz se vajicko oplodnilo. To se kvuli te vyvolavacce, nemusi uhnizdit ze???
Dekuji predem za odpoved. :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.10.19 23:12

I po vyvolavacce může být žena těhotná. Většinou trvá než se po injekci MS dostaví, takže případně by se mělo kam vajíčko uhnizdit. A duphaston by neměl zabránit ovulaci, ale měl by celkově upravit cyklus, tudíž i ovulace by se měla zpravit tak nějak na tu polovinu 14-16 DC ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48489
26.10.19 00:05

Proč ho chce upravovat? Pokud má ženská pravidelný ovulační cyklus, proč ho mají někteří doktoři potřebu nacpat do tabulkových 28 dní? :think:
Zda může progesteron v těle před ovulací udělat bordel - může. Nebo nemusí.
Ale vyvolávačka po ovulaci je v pohodě, je to další dávka progesteronu, takže pokud došlo k oplodnění a vajíčko by se mělo uhnízdit, tak to progesteron maximálně tak podpoří, ale neuškodí. Nicméně je zbytečný, pokud nemáš jiný problém, než že panu doktorovi nepasuješ do tabulek.

Duphaston i vyvolávačka (Agolutin) jsou obé progesteron. Pokud je dodaný po ovulaci, jeho hladina stoupne, po vyprchání klesne a dojde MS - není-li žena těhotná, pak tělo produkuje vlastního progesteronu dost a MS se nedostaví, vyvolávačka-nevyvolávačka. Pokud je dodaný před ovulací… nikdo neví. Jestli můžu něco říct za x let léčby neplodnosti - doktoři si dávali fest bacha, abych ten progesteron brala až po ovulaci. A pokud jsem dorazila s velkým zpožděním a dle utz byla ovulace na spadnutí, vyvolávačku nepíchali, neb pokud už telo odovuluje, tak taky odmenstruuje a netřeba do toho zasahovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 01:45

@ugluk takže vlastně když jsem brala utrogestan ještě před ovulaci, mohl mi v těle udělat paseku a já vůbec nemusela mít ovulaci, chápu to dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4947
26.10.19 06:53

@Michaela02993 a doktor ví, že se snažíš o další dítě? Protože to nasazení utrogestanu takhle brzy ti může zablokovat ovulaci. Infekce na vyvolání ms nevadí, ta případne těhotenství spíš podpoří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 07:40

@karkarka ne neví, nesnažím se. Jen se ptám tak orientačně ;) respektive ze zkušenosti když jsem utrogestan měla, ovu se mi posunula o 5 dní. Takže je vlastně pravděpodobné že bych v tu chvíli neměla ovulaci protože by mi ji utrogestan zastavil že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48489
26.10.19 09:12

@Michaela02993 je to možné. Jako stoprocentní antikoncepce to není, ale při snaze o otěhotnění bych ho rozhodně předem nebrala. Plus se tím posouvá dozrávání děložní sliznice - zjednodušeně v normálním cyklu sliznice dozrává dle toho, jak žluté tělísko produkuje po ovulaci progesteron, takže když pak po pár dnech doputuje oplodněné vajíčko do dělohy, je přesně v té správné kondici pro uhnízdění. Pokud ale dostane tělo progesteron o x dní dřív, celé se to posune. Pokud není snaha o dítě, asi je to celkem jedno. Ale naprosto normální cyklus je nějakých 22-38 dní (jako že někdo má cykly hodně krátké a někdo dlouhé, nikoliv že je normální, aby to lítalo 3-6 týdnů) a pokud je při něm pravidelná ovulace, nějak není důvod s fugujícím tělem cokoliv dělat. Těch čítankových 28 dí má málokdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 09:27

@ugluk asi bych to mohla tak nějak upřesnit. Já utrogestan brala právě když byla snaha o dítě (2× samovolny potrat tak sem ho dostala na úpravu cyklu a případně podpořeni těhotenství) a protože jsem to po tom posledním potratu měla tak nějak hektické a jak kdy nevěděl nikdo kdy byla ovulace. Utrogestan sem nasazovala 17dc, protože se předpokládalo že ovulace bude toho 14 až 16dc, ovulace ale byla 20dc ;) takže to je opravdu buď a nebo ;) ;) celé své příspěvky nemyslím jako prokovaci, ale jako příklad že i s progesteronem co do sebe člověk cpe, je možné mít ovulaci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48489
26.10.19 10:23

@Michaela02993 je možné, píšu, že to není antikoncepce, ale k velkému užitku to není ;) mně teda když ho nasazovali, tak buď sami odsledovali ovulaci, nebo to aspoň nechali na mně, abych si ovulačními testy/ bazální teplotou ověřila, kdy ovulace je a doslova - radši nasaďte o tři dny později než o den dřív. Právě i kvůli té sliznici. Pokud by potřebovali ovulaci posunout na dřív (což teda u mě nepotřebovali, já ovulovala hodně brzo), řešilo by se to antiestrogeny na začátku cyklu, nikoliv progesteronem v jeho druhé půlce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 10:46

@ugluk já hlavně měla slabou sliznici takže jsem to brala i pro její posílení, pak na případné udržení těhotenství. Ale ničemu to prakticky nebránilo ;) dali mi to jen proto že jsem vlastně předtím měla ty 2 potraty hned po sobě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4947
26.10.19 11:44

@Michaela02993 promiň, já se preklikla. Moje odpověď byla pro zakladatelku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 11:47

@karkarka v pohodě :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
26.10.19 12:24
@karkarka píše:
@Michaela02993 a doktor ví, že se snažíš o další dítě? Protože to nasazení utrogestanu takhle brzy ti může zablokovat ovulaci. Infekce na vyvolání ms nevadí, ta případne těhotenství spíš podpoří.

Me nenasadil ustrogestan ale dophastol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
26.10.19 12:31

Jinak dekuji za odpoved.
No ovu test mi vysel pozitivne v utery vecer, a ve stredu odpo. Takze pocitam ze max ve ctvrtek ovu byla… a v patek (vcera) mi dal tu. Vyvolavacku. Jeste je teda pravda. Ze na utz videl malinkou cystu prej. Tak kdovi zda ovu vubec byla. A nestala se z toho ta cysticka…
Jinak duphast teda zacnu brat dalsi cyklus a doufam ze mi teda nezabrani v ovulaci a naopak ovulaci aa otehotneni podpori.
Dekuji moc..sem z toho takova nesva a doufam ze se to posledni vytouzene mimi podari…
Z toho prolepenejo vajecniku sem nak nameko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48489
26.10.19 14:31
@barrrus píše:
Me nenasadil ustrogestan ale dophastol

Předpokládám, že Duphaston - to je defakto to samé, progesteron.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama