2letá dcerka už od pěti hodin pláče, poraďte

199
18.5.16 22:22

2leta dcerka už od pěti hodin pláče, poradte

Prosím o radu, nevím. Dvouletá dcerka celý den v pohodě, v pět po koupání jsem ji jako vždy uložila, běžné je tam v pohodě a pak usne. Dnes ale za chvíli šílený záchvat pláče a říká bolí, bolí. Pak usla asi na 20 minut, a zase plac a bolí. Takhle je to celý večer, teď později spí třeba půl hodky a zase šílený řev a pořád říká bolí, bolí. Neřekne ale co bolí. Přemýšlíme brisko, nohy napíná, ale taky třese hlavičkou jako když dělá ne ne ne. Vždy hrozne řve k neutiseni, nohy skrcit nic nepomůže, az vyčerpáním usne. Ma trochu kašel, trochu chrape, bez teploty, rýmu. Už jsem chtěla jet i na pohotovost, ale co by mi řekli, leda nechali na pozorování a jestli jsou to prdiky. Co poradit? Docela se bojím noci, asi dam Panadol, nebo nevím. Taky ji něco může být, když má bolesti, fakt nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11632
18.5.16 22:24

@Domino111 zánět v oušku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 22:25

@Domino111 Zkusit jí utišit a zeptat se. Pětiletá by už mohla říct, kde a co jí bolí. Má napnuté, nafuklé břicho? Kterou část těla si nenechá pohladit, která oloha jí nevyhovuje? Co má v krku - povlak?
Už někdy měla takovýto stav?

• Citovat
  • Upravit
381
18.5.16 22:25

Chuděrka. ale můj ani ne dvouleťák je schopný ukázat, co a kde bolí, to fakt neukáže? tak třeba bříško, nesnědla něco dneska neobvyklého? jinak já bych asi jela na pohotovost pokud bude noc krutá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
18.5.16 22:26

Ja bych na pohotovost jela. Jestli hodně křičí a neni schopna ti rict co ji je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
18.5.16 22:27

@monrom Dvouletá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
18.5.16 22:28
@Domino111 píše:
Prosím o radu, nevím. Dvouletá dcerka celý den v pohodě, v pět po koupání jsem ji jako vždy uložila, běžné je tam v pohodě a pak usne. Dnes ale za chvíli šílený záchvat pláče a říká bolí, bolí. Pak usla asi na 20 minut, a zase plac a bolí. Takhle je to celý večer, teď později spí třeba půl hodky a zase šílený řev a pořád říká bolí, bolí. Neřekne ale co bolí. Přemýšlíme brisko, nohy napíná, ale taky třese hlavičkou jako když dělá ne ne ne. Vždy hrozne řve k neutiseni, nohy skrcit nic nepomůže, az vyčerpáním usne. Ma trochu kašel, trochu chrape, bez teploty, rýmu. Už jsem chtěla jet i na pohotovost, ale co by mi řekli, leda nechali na pozorování a jestli jsou to prdiky. Co poradit? Docela se bojím noci, asi dam Panadol, nebo nevím. Taky ji něco může být, když má bolesti, fakt nevím…
:nevim: už bych byla dávno na pohotovosti.. kdybych nedokázala přes pět hodin identifikovat co moje dítě bolí tak bych tam byla už dávno
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
18.5.16 22:28

@Domino111 jako první mne napadá ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA! Takhle mi křičela 5letá dcera a byla k neutišení… pomohla až návštěva ORL. Bohužel tomu se nevyhnete.. znám tu bolest jako dítě… a je to opravdu hnusné a hrozné, jak to moc bolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 22:29
@Aneťák89 píše:
@monrom Dvouletá…

Aha, omlouvám se, špatně jsem přečetla.

Také mě napadlo to ouško, i vzhledem k nachlazení.

• Citovat
  • Upravit
2900
18.5.16 22:29

Nesaha si na ucho? pri tak dlouhem placi bych jela na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
18.5.16 22:30

Zkusila bych sáhnout na ouška a prohmátla bych bříško, jak bude reagovat. K té rýmě by to uši být mohly. Dávat něco proti bolesti, když člověk nemá jistotu, co bolí, asi není úplně dobré. Takže pokud by nepřestávala plakat, minimálně bych volala na pohotovost, co navrhnou tam. Držím pěsti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
18.5.16 22:31

@monrom Jsou ji dva. Neřekne, no. Pořád doufám, že už bude spát. Taky myslím, že by to mohlo být brisko. Nesahá si na ucho nic, ale v ty bolesti je šílená, nekomunikuje, jen hrozne brečí. Jediný co mě napadlo, dnes měla jablko, to ji běžné, ale poprvé tam měla, ale asi jen 1 cm, možná ani ne, slupky. Blbost, ze? To nebude z toho. Fakt nevím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668

Zamer se na bříško, zada - bálA bych se možnosti slepaku či ledvin, pokus se ji prohmatat, najdete zdroj bolesti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785

Jedte na pohotovost…nenechte ji trapit…pokud se takhle budi neco.ji evidentne boli…muze to byt brisko, ucho, hlava…zajedte a budete klidnejsi ze jste nic nepodcenili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
18.5.16 22:32

Podle toho co píšeš bych řekla zánět středního ucha. Můj syn ve dvou letech, když to měl poprvé, tak taky takto plakal, a já nevěděla co s ním je. Bolí to hodně když leží. Ráno jsme šli k Dr., a poslala nás na ušní.
Zkus prohmatat okolí uší, zatahat za lalůček, většinou je vidět, že je to bolí.
Dala bych asi Nurofen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama