2leté batole málo pije a kolik mléka nakojím

34
12.11.20 01:42

2leté batole málo pije a kolik mléka nakojím

Ahoj maminky, dělá mi starost náš brouček. Strašně málo pije. Ráno mu dám vodu do lahvičky 200 ml a většinou vypije za celý den jen tu. Občas si ucucne ode mě čaj nebo minerálku. Poslední dny má někdy problém se vykakat. Jednou měl kolem hovínka krev. Tak moc mě to trápí. Nevím, jak do něj dostat víc vody. Stále ještě kojím. Mlíko má ráno po probuzení, před odpoledním spánkem, večer před usnutím a kdykoliv v noci. Ale nevím, kolik toho může z prsa vytáhnout. Všem děkuji za reakce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60893
12.11.20 01:44

Asi vytáhne dost, když jinak nemá žízeň :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
12.11.20 06:50

Má plíny nebo je na nočníku? Jak často čůra? Kolik máš plín počuraných?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14284
12.11.20 07:53

Takhle časté kojení by samo o sobě mohlo být úplně dostačující, zvlášť, když není horko. 200ml je poměrně slušné, ber v potaz, že má tekutiny i z jídla (polévka, ovoce a zelenina atd.). Ale odpíchni se od počtu počůraných plen, eventuelně kolikrát denně čůrá a zda nemá moč tmavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9419
12.11.20 08:36

A nemohl by mít tu vodu nějak trošku ochucenou? Třeba jen trošku ovocné šťávy a dolít vodou…? Třeba by mu to víc chutnalo…u nás ještě zabíralo brčko, to je pak víc baví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9315
12.11.20 08:53

Moje dítě se rozpilo až po úplném odstavu od kojení, do té doby nevypil téměř nic. Byla jsme také ráda za každých 200ml. Dodnes pije méně, ale asi mu to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
12.11.20 08:56
@Tarinka píše:
A nemohl by mít tu vodu nějak trošku ochucenou? Třeba jen trošku ovocné šťávy a dolít vodou…? Třeba by mu to víc chutnalo…u nás ještě zabíralo brčko, to je pak víc baví…

@Myš32 Pozor, dite by melo pit, kdyz ma zizen a ne proto, ze mu piti chutna. Je to spatne na zoubky a je to i spatny zvykat dite na to, ze piti ma byt sladke.
Mela jsem stejny problem, maly malo pije. Ale doktorka rikala, ze deti nemaji neco jako jako „pitny rezim“, ze si o piti reknou, kdyz maji zizen, napijou se. Navic kdyz k tomu kojis, urcite vypije vic, nez muj dvouletak. Co se tyce te zacpy, tak to spis stravou. Asi ma malo vlakniny. Zkuste vic lustenin, zeleniny, nebo pripadne povidla (vyjimecne sladke) - svetsky trochu prozenou.
Nas teda pije hlavne z brcka, ale snazime se to odnaucit - zas to pry brzdi rozvoj reci - motoriku mluvidel. Ale to beru s rezervou. Proste to z hrnku jeste tak dobre neumi, takze se obcas polije a to nema rad. Hned prevlikat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9419
12.11.20 13:05
@Petra Star píše:
@Myš32 Pozor, dite by melo pit, kdyz ma zizen a ne proto, ze mu piti chutna. Je to spatne na zoubky a je to i spatny zvykat dite na to, ze piti ma byt sladke.
Mela jsem stejny problem, maly malo pije. Ale doktorka rikala, ze deti nemaji neco jako jako „pitny rezim“, ze si o piti reknou, kdyz maji zizen, napijou se. Navic kdyz k tomu kojis, urcite vypije vic, nez muj dvouletak. Co se tyce te zacpy, tak to spis stravou. Asi ma malo vlakniny. Zkuste vic lustenin, zeleniny, nebo pripadne povidla (vyjimecne sladke) - svetsky trochu prozenou.
Nas teda pije hlavne z brcka, ale snazime se to odnaucit - zas to pry brzdi rozvoj reci - motoriku mluvidel. Ale to beru s rezervou. Proste to z hrnku jeste tak dobre neumi, takze se obcas polije a to nema rad. Hned prevlikat…

to nevím, co by na to řekl nějakej nefrolog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
12.11.20 13:15

@Tarinka souhlasil by, kolegova manzelka je nefrolozka a ptala jsem se vlastne pro jistotu take, dik za pripomenuti. Pokud dite necura tmavou moc, tak je to OK. Proste deti kdyz nemaji zizen, tak nepijou a kdyz zizen maji, tak se napijou. Zviratka taky pijou, kdyz maji zizen a samice jim neprislazujou vodu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9419
12.11.20 14:27
@Petra Star píše:
@Tarinka souhlasil by, kolegova manzelka je nefrolozka a ptala jsem se vlastne pro jistotu take, dik za pripomenuti. Pokud dite necura tmavou moc, tak je to OK. Proste deti kdyz nemaji zizen, tak nepijou a kdyz zizen maji, tak se napijou. Zviratka taky pijou, kdyz maji zizen a samice jim neprislazujou vodu ;)

ale já o přislazování nic nepsala…předpokládám že dítě ovoce jí, tak proč by nemohlo mít trochu ovocné šťávy namíchané s vodou…? My taky chodíme na nefrologii a od roku musím do dítěte narvat litr tekutin a mlíko se nepočítá…navíc s ohledem k zácpě jsou ty šťávy i na místě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14284
12.11.20 14:37
@Tarinka píše:
ale já o přislazování nic nepsala…předpokládám že dítě ovoce jí, tak proč by nemohlo mít trochu ovocné šťávy namíchané s vodou…? My taky chodíme na nefrologii a od roku musím do dítěte narvat litr tekutin a mlíko se nepočítá…navíc s ohledem k zácpě jsou ty šťávy i na místě…

Já bych to taky zkusila - naředila bych šveskovou šťávu od Hippu - i kvůli té zácpě. A teorii o žízni moc nevěřím. Kdyby to tak bylo, nebylo by tolik případů dehydratace a úpalů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14284
12.11.20 14:45

Ale za mě je to množství dostačující - pokud tedy dostatečně čůrá a nemá tmavou moč, jak jsem psala 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
12.11.20 14:46

Ovocna stava je sladka, takze redena je to v podstate prislazena voda. Ale kazdy jsme nejak zodpovedny za vyzivu deti. Kdyz to povazujete za vhodne, tak klido pido, ja jsem toho nazoru, ze nejlepsi je cista voda nebo caj (nerpislazeni ani ovocem).
V lete dehydratace hrozi a detem se maji napoje nabizet, ale neni potrba je motivovat k piti chuti toho napoje. Samozrejme, ze kdyz je to jednou naucite, tak pak uz to delat musite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14284
12.11.20 16:00

@Petra Star Tady ale není řeč o miminku, ale o 2 letém dítěti, které stejně za rok pozná ty skvělé slazené čaje a šťávičky ve školce ;) Pokud dítě má zácpu nebo další příznaky toho, že málo pije (což ale zakladatelka nedovysvětlila), tak jde nějaká zdravá výživa stranou. Já dopřeju dětem klidně i vybublanou Colu když mají střevní potíže :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9419
12.11.20 16:42

Hlavně ona zácpa může bejt do budoucna celkem problém, je tu na to téma milion diskuzi…jak se děti přesně v tomto věku sekly, protože měly tužší bobek a tak to zadržovaly, co šlo…pak se další tři roky plácají v různém umazavani, pokakavani a já nevím co vše…navíc z toho vznikají i problémy s močovými cestami, protože se roztáhne střevo a to tlačí na mocak…raději bych dala dítěti trochu mostu s vodou nebo švestkové stavy. A dvouleté děti, které jsou schopné ignorovat potřebu čůrat, kakat, spát a jíst…můžou určitě ignorovat i pocit žízně. To kolikrát ani dospelak nezvládne, něco dělám, mám žízeň a odkládám to…nevěřím že malé dítě to má úplně pod kontrolou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama