Reklama

2leté dítě k psychologovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 10:36
2lete dítě k psychologovi

Je příliš brzy na to jít k psychologovi s dvouletým ditetem? Jde mi o to, že je pořád uplakanej a zároveň vzteklej, když mu třeba upadne jenom autíčko. I když mu v klidu vysvětluju, že o nic nejde, že zase autíčko zvedneme a nic se nestalo, tak stejně brečí a do toho začne být vzteklej a okamžitě hledá neco, do čeho se dá vzteky kousnout. :nevim: kolikrát kousne i mě. takhle se to opakuje několik měsíců, každý den 100×. Takže vlastně většinu dní jen proplace a nedá se existovat. Říká se, že děti poznají když je rodič ve stresu a přenáší si to na sebe. Snažím se být v klidu, jsem na něj sama, takže výchova je jen na mně, ale ja už nějak nevím, jak vysvětlit, že se nic neděje. Řekla bych, že se to pořád stupňuje :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.09.18 10:45

Psychologem nic nezkazis. Ale doporucuju nejit k prvnimu,,kterej se namane.

 
Halamka
Závislačka 3456 příspěvků 02.09.18 10:46

Máte odpověď v dotazu. Emoce rodice se promítají do dítěte. Takže nevidím důvod nejít k psychologovi a dítko vzít sebou. On stejně bude mluvit hlavně s vámi a přes vas hledat příčinu nespokojenosti chlapečka.

 
Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.09.18 10:50

@Halamka tady nebude jadro problemu v matce.

 
Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.09.18 10:53

@Halamka jasne, emoce se prenasej,sama to mam vyzkousene na dětech, ale vocamcad pocamcad ;)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 11:00

@Halamka ale já se fakt snažím být klidná. Protože si pamatuji sama na sebe,jak na mě rodiče za všechno řvali. Tomu se snažím prostě předejít. proto tomu nerozumím. Nikdy nedostal vyhubovano za to, že mu něco upadlo. A jen co něco spadne,ať je to autíčko nebo špatně hraje zvířátko, protože zmacnul špatnej knoflík,tak začne brečet a vztekat se a okamžitě jde do něčeho hryznout. Když ho uklidňuju,že se nic nestalo, řve dál a vůbec mě neposloucha a hysterie pokračuje

 
Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 02.09.18 11:02
@Anonymní píše:
Je příliš brzy na to jít k psychologovi s dvouletým ditetem? Jde mi o to, že je pořád uplakanej a zároveň vzteklej, když mu třeba upadne jenom autíčko. I když mu v klidu vysvětluju, že o nic nejde, že zase autíčko zvedneme a nic se nestalo, tak stejně brečí a do toho začne být vzteklej a okamžitě hledá neco, do čeho se dá vzteky kousnout. :nevim: kolikrát kousne i mě. takhle se to opakuje několik měsíců, každý den 100×. Takže vlastně většinu dní jen proplace a nedá se existovat. Říká se, že děti poznají když je rodič ve stresu a přenáší si to na sebe. Snažím se být v klidu, jsem na něj sama, takže výchova je jen na mně, ale ja už nějak nevím, jak vysvětlit, že se nic neděje. Řekla bych, že se to pořád stupňuje :?

Nic nevysvětluj. On tě v tom amoku stejně nebude vnímat a pokud ano, jen bude mít pocit, že ho nechápeš a to ho může ještě víc naštvat. Pro tebe je to prkotina, pro něj ne. Nech ho vyvztekat, on se musí naučit zpracovávat své pocity. Jestli nemáš nervy se na to dívat (což chápu, já je taky nemám), tak odejdi do jiné místnosti.Ale samozřejmě mu nedovoluj, aby na tebe útočil. Pokud se tě bude snažit kousnout, zabraň mu v tom, důrazně řekni ne a opět odejdi, nebo se vzdal tak, aby v útoku nemohl pokračovat.
K psychologovi bych nechodila, je to normální chování batolete, i když trochu víc vzteklého. To není nic pro psychologa.

 
Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.09.18 11:02

Co rec,rozumi,,rika neco? Jak zvlada kontakt s jinymi dětmi a dospelaky? Hraje si normalne?

 
Ou
Závislačka 4993 příspěvků 02.09.18 11:08

tak on dětská psycholog především musí řešit rodiče.

Takže ne - vaše dítě není porouchané ani blázen a nepotřebuje léčit, ale myslím že by vám určitě pomohlo mít někoho, kde můžete řešit svoje obavy, nejisototy a podobně. Zejména pokud vzpomínky z vašeho dětství nejsou úplně nejlepší. Pročitstit si to někde v bezpečném rozhovoru je dobrý nápad. Tedy pár návštěv u psychologa pomůže.

 
malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 02.09.18 11:08
@Anonymní píše:
@Halamka ale já se fakt snažím být klidná. Protože si pamatuji sama na sebe,jak na mě rodiče za všechno řvali. Tomu se snažím prostě předejít. proto tomu nerozumím. Nikdy nedostal vyhubovano za to, že mu něco upadlo. A jen co něco spadne,ať je to autíčko nebo špatně hraje zvířátko, protože zmacnul špatnej knoflík,tak začne brečet a vztekat se a okamžitě jde do něčeho hryznout. Když ho uklidňuju,že se nic nestalo, řve dál a vůbec mě neposloucha a hysterie pokračuje

tak mu dej na zadek a zavři ho do pokoje ať se vyřve tam, že na to nejsi zvědavá a ať přijde až se uklidní. tak to dělala sestřenka na její hysterku a fungovalo to parádně. jak nemá děcko publikum, přestane ho to bavit.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 11:10

@Tarjei moc mluvit nechce,ale je vidět,že rozumí dobře. Když něco chce,tak si nějak řekne. Nemluví ve větách,ale přinést hrneček nebo pytlík s něčím a říct,že to chce to umí. Nebo když chce ještě apod. To zvládá. S dětma si umí hrát,teda spíš vyhledává starší děti než v jeho věku,ale reaguje na ně. Podává jim hračky,vodu se za ruku. S dospělými který zná nemá problém. Ty které nezná,tak si nechává prostor,ale většinou se otrka, když si s ním povídají. A když je to nějaká starší paní (důchodkyně) tak by s ní i odešel. Na chlapy si ale dává pozor.

 
Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.09.18 11:15

Aha, to vypada, ze ty zásadní veci jsou v pohode..no zkusila bych ignorovat ty vzteky, odejdi, neni divak, neni divadlo.

 
Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.09.18 11:18

Na chlapy si nejspis dava pozor, ptz s nima moc do kontaktu neprijde…

 
Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.09.18 11:18

@malá_holka hele ani na zadek, nic, zadnou vyraznou reakci..jen zkusit ignoraci

 
malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 02.09.18 11:24
@Tarjei píše:
@malá_holka hele ani na zadek, nic, zadnou vyraznou reakci..jen zkusit ignoraci

na to bych neměla nervy :nevim: zastávám nazor, že když se děcko chová jak prase a kouše, tak má dostat :nevim: jako pár na zadek nikoho nezabilo. z ignorovaní a neustálýho vysvětlovaní by mě odvezli.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >


Reklama