2leté dítě ve školce a podmínky rodičovského příspěvku

152
31.5.13 12:46

2leté dítě ve školce a podmínky rodičovského příspěvku

Ahojky potřebuju poradit. Mám 2 letou holčičku, která má jít v září do školky. Mám rodičovskou dovolenou na 3 roky. Když ji dám do školky, chtěla bych jít už pracovat. Můžete mi poradit jak je to s rodičovským příspěvkem?? Budu jej dostávat, nebo je tam nějaké omezení v podobě určitých hodin ve školce??? Na rodičák jsem šla v prosinci 2011, ale zvolila jsem si právní úpravu od roku 2012. Tam psali, že je to jedno kolik hodin bude dítě ve školce. Teď jsem zase četla, že může být jen 46 hodin v měsíci. Tak už fakt nevím. Prosím poraďte. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3434
31.5.13 12:48

@maja84 Pokud vím, už je to neomezené pro obě varianty rodičáku, takže holčička může chodit do školky celodenně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
31.5.13 12:51

Může být ve školce neomezeně a ty můžeš pracovat a budeš dát pobírat rodičovský příspěvek, od prosince platí novela pro všechny matky na rodičovské dovolené stejné bez rozdílu, zda mají ještě starou či novou variantu rodič. příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
31.5.13 12:52

Od 1.12.2012 může dítě do školky neomeze a jedno zda je matka na 2letém či 3letém rodičáku a zda je na novém či starém systému!!! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
31.5.13 12:59

Aha tak to jsem asi někde blbě četla. Pořád se to mění, tak v tom mám guláš. :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
31.5.13 13:06

Tak me malej sel do skolky v unoru (v zari mu budou 3) a vzali mi ho jen na jeden den v tydnu, ze sice je to uz zmeneny, ze muzou na jak dlouho chci ikdyz mam rodicak ale ze malymu jeste nejsou 3, ze je to prej az od 3 let :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
31.5.13 13:13
@market.s.87 píše:
Tak me malej sel do skolky v unoru (v zari mu budou 3) a vzali mi ho jen na jeden den v tydnu, ze sice je to uz zmeneny, ze muzou na jak dlouho chci ikdyz mam rodicak ale ze malymu jeste nejsou 3, ze je to prej az od 3 let :nevim:

Toto není pravda, ale záleží na školce jaká si udělá pravidla..Malou mi vzali naplno do školky a nebyli jí 3 roky. Podle zákona mužou od dvou let :!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
31.5.13 14:04

@maja84 Hodinově je to omezené pro děti do 2 let. Pro starší děti už žádné omezení kvůli rodičáku není. A platí to pro ty, co pobírají rodičák ponovu i postaru ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat