2lete dítě začalo odmítat jidlo

333
8.6.21 20:25

2lete dítě začalo odmítat jidlo

Dobrý den všem. Můj syn (2 roky a 3 měsíce) do nedávna jedl skoro všechno, co dostal. Bylo to málo, co vyloženě nejedl. Byl to dobrý jedlík. Ale posledne 2 nebo i 3 týdny, úplně odmítá vařenou stravu (dokonce i kupované skleničky), vařenou zeleninu, ovoce. Nebo si nějaké sladké dá, ale to musí úplně vyhladnout. Jediné co mu chutná je pečivo (rohlíky, chléb a vánočka), s pomazánkou i bez, banány a po vyhladovění třeba i jablko nebo trochu jogurtu. Jinak nic. Doktorka mi řekla, ať to neřeším, že blíží se léto a bude mít jiné chutě, ať ho nechám vyhladovět, já to včera zkusila, ale on byl radši hladový jako by měl jíst, co jsem uvařila. Přitom vařím jídla, která miloval, za kterýma se úsek umlátit. Ani nechutnal, vůbec. Přitom vidím, že hubne, kalhoty, které dřív ledová dopnul, jsou mu úplně volne a bojím se, vždyť taková jalová jednostranná strava nic zdravyho není. Mate zkušenosti? Je to období, které pomine, nebo nějakej vzdor? Vařím opravdu to, co mu dřív moc chutnalo a vařím každý den neco jiné ať ti má pestré, ale ani se toho nedotkne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11432
8.6.21 20:38

Je to divne, urcite bych chtela dukladne vysetreni u dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
8.6.21 20:40

Ze prestal jist vetsinu toho, co jedl, je normalni. Spis je vyjimecne, ze ho to období poprve stihlo az ted. Ze najednou zacne jist jen par potravin a ty jeste uzobavat taky. Rozhodne se mu nic nestane, jinak by polovina deti uz davno pomrela na podvyzivu. Nabizej dal zdrava jidla, nedelej sceny, kdyz nebude jist a mezitim na svaciny a snidane se snaz zaradit aspon neco z toho, co ji, pro svuj klid, ze do sebe neco dostane. Je to zkrátka fáze a jako vsechny jednou prejde.
Co by me ale znervoznovalo je to hubnuti. Tim ses si jista? Vazilas ho? Nemohl se spis jen hodne vytahnout, ze by se mu ztratil pupek? Kdyby mi batole zacalo opravdu konstantne hubnout, resim to s pediatrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10727
8.6.21 20:47

Hubne jen na pohled, nebo i na váze? Já mám zkušenost se starším, že se po 2.narozeninách začal vytahovat a z boubelatého batolete byl najednou hubený kluk. Většinou se jim v tomhle období posílí i břišní svaly a ztratí takové to vypouklé bříško. Jinak si v tomhle období vybírá momentálně i moje dcera. Všechno je ble a fuj a lítá to ze stolu :cert:. Může to způsobovat i růst zubů, není to taky váš případ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
8.6.21 20:59

@Aduš8 zuby ani ne, má je všechny venku a se zubama nebyl u nás problém. Vyrostly, ani nevím jak, najednou je měl a rostly jeden za druhým a nikdy problém nebyl, z tohohle jsem trochu vedle. Ale tchán mi říká, ať neplasim, pochází z dvojčat a říká, že jejich máma se někdy mlátila do hlavy a prosila je v určitém věku, ať alespoň neco málo dají do sebe. Když začali rostnout, tak je prosila, ať už tolik nejedí, nestačila vařit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
8.6.21 21:13

Znám velmi dobře. Z dítěte, které jedlo kdykoliv cokoliv jakkoliv je najednou nejedlík. Tento měsíc dva roky. A narvat do něj něco je umění.
Sem tam má dobrý den a natlačí se až po střechu, ale spíš ne. Hodně pomohlo ho nechat, aby se krmil sám. Když ho krmí někdo jiný, tak prostě jíst nebude i kdyby měl pojít.
Taky už jsem byla zoufalá, věci, které mi normálně jedl najednou nechtěl, trochu mě uklidnilo, když si na to samé začala stěžovat tchýně - bála jsem se, že naprd vařím a tchýně je luxusní kuchařka :D
No přešla jsem na jeho frontu, dávám mu to, čím se dokáže sám nakrmit. Těstoviny, rýže, pečivo. Cokoliv do něj dostanu je výhra.
Mi řekla mamka, že nad plným talířem ještě nikdo hlady neumřel, takže nabízím, nabízím, nabízím. Občas má slabou chvilku a sní mi ovoce nebo zeleninu, někdy si to dojídám sama. Ale beru to tak, že má takovou fázi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4492
8.6.21 21:19

Mám dvouletého syna a je to totéž. Svačiny jakžtakž dává, ale na oběd se mi zvysoka. Přisuzuju to teplu, únavě po dopoledním řádění a prostě období. Dám mu místo odmítnutého oběda trochu mlíka, aby se, bože, aspoň zavodnil a dám ho spát. Odpoledne zas v pohodě svačí. Navěky to snad trvat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
8.6.21 21:34

Jo, řekla bych, že to dělá hodně dětí mezi 2. a 3. rokem. Naše taky. Že ji nic není a je jen mlsná (nebo vzdorovita?) seu nás pozná podle toho, že bonbónek nebo susenku by si dala. Děti v tom věku ztrácí ty andilkovske naducane batolecí faldiky, vypadají hubenejsi. Ale jestli reálně hubne, tak to je divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
8.6.21 21:40

Taky jsem si tím prošla u obou dcer..ta druhá milovala zeleninové polévky a dneska to do ní nedostanu :zed: první dceři je 7 let a chuťe se jí mění pořád, co nejedla jí co jedla už nejí..každá jí něco jíneho, jedna máslo miluje a nic jiného, druhá zase jedině lehce lučinu, jedna kečup jo, druhá vůbec, jedna rajčata, ale zase ne kečup a druhá naopak, jedna miluje brambory, druhá je nevezme do pusy, jedna palačinky jo, druhá vůbec..a to bych tady psala sloh :lol:..občas je to hrozný sladit vaření tak, aby byly obě aspoň částečně spokojené..
Já hodně nosím na ven různě nakrájenou zeleninu a ovoce, pečivu se snažím vyhýbat, to radši něco upeču s ovocem.
Každopádně nabízet a nabízet..já i třeba dlouho krmila, i třeba u telky, ebo dělala blbosti, četla, zpívala..hlavně že jedly, dneska jí normálně v kuchyni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
8.6.21 22:43

Připojuji se, mám aktuálně doma to samé, dvouletý syn jedl doteď úplně všechno, nyní jí pár věcí a to si spíš jen zobne. Jeho jídelníček např. dneska
Snídaně : jogurt
Svačina : asi 3 piškoty
Oběd : nic, tak jsem mu alespoň vnutila kapičku a půl banánu
Svacina : druhá půlka toho banánu + mini müsli tyčinka
Večeře : asi tak půl brambory se zeleninou a vajíčkem
Přijde mi, že vůbec hlad nemá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
8.6.21 22:46

Ale zas teda můj hodně pije, snad víc než já, tak to někdy zachraňuji mlíkem rozmixovaným třeba s jahodama nebo banánem a termixem nebo pribiňákem :lol: Pití neodmítne nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat