2měsíční miminko a kručení v bříšku

24323
9.3.09 06:23

2mesicni miminko a kruceni v brisku

Ahojte,mame problem.Mala ma 2mesice.Asi tyden prikrmujeme Nutrilonem 1-zelenym.Ale uz asi 4 den ji prisne kruci v brichu asi ve strevech.Ze zacatku nam to prislo jako trochu sranda.Ale kdyz uz to trva delsi dobu tak je to divne.Jinak ji nic neni je porad hodna.Ale nam to prijde divne.Navic pritel mel strevni vyrozu.tak poradte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6545
9.3.09 08:48

a není to vzduch? Co něco na prdíky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2885
9.3.09 08:59

Ahoj, Adélce taky kručelo v bříšku, byly jí 2 měsíce. Myslela jsem, že to jsou prdíky, ale po dvou týdnech se zjistilo, že je to hladem a začala jsem dokrmovat Nutrilonem. Pak kručet přestalo…jenže jak píšeš, vy už přikrmujete…pokud holky neporadí, zavolala bych pediatrovi. Přece jen 2 týdny už se mi zdají hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
9.3.09 11:26

No záleží jestli je to žaludek, anebo střeva. Obojí je jiný zvuk. Vzpomínám, že malej, pokaždý když dostal flašku a polykal první loky, bylo zřetelně slyšet, jak mu to do žaludku padá, zvláš't, když předtím plakal, abych náhodou nepřehlédla, že má hlad. Je to spolykaný vzduch a je dobrý, nechat mimčo pořádně odříhnout, pak si zaděláváte na prdíky a ty nejsou příjemné pro nikoho. Ale u Vás to budou nejspíš ty střeva, nové mlíko, asi hodnotnější, jiné složení, tak střívka makaj, aby to zpracovaly. Nevím, co by se dělo ve mně, pít jen mlíko :D . Důležité je, jestli malá dobře kaká, nemá průjem, ani zácpu, neplače kvůli bolení. Pokud se jinak spokojená a nemá jiný problém, neřešila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
9.3.09 11:45

Ahojte,tak dekuji za odpovedi.Tak jsme byli u doktorky a bude to tim ze hlta a naloka se vzduchu.|Protoze pribira krasne.uz ma 5150 tak je to ten vzduch.tak dekuji za odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
9.3.09 12:05

Měli jsme ze začátku stejný problém. Ono taky záleží na flašce a velikosti dudlíku. Vyzkoušeli jsme tři a můžu říct, že se to spravilo až u Aventu. Jsou sice dražší, ale fakt dobrý. Dudlík dle věku, tak č.2. Prodávaj ho i s flaškou 260ml, kterou máme dodnes, jen dudlík jsme vyměnili za větší.
Ježíš, smí se tady dělat vůbec reklama? No, snad mě nezavřou :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
9.3.09 12:13

Marto reklama je, pokud sama prodáváš, nezaplatíš a pak tu házíš svoje odkazy. Jinak takhle se to běžně dělá:) Na Avent sama nedam dopustit, je na něm už druhá holka (akorát ty původní lahve:D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
9.3.09 12:15

Prave ze Avent pouzivame.Ale one taky hlta takze to muze i byt stoho pry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
9.3.09 13:52

ahoj, náš malý má 7.týdnů a kručí mu takhle v bříšku i několikrát za den.Je sice kojený, ale jak mléko ze začátku hodně teče tak se taky naloká vzduchu. :wink: Jemu kručí většinou na levé straně bříška, ve střevech.Pak se začne kroutit, protože má bolení.

• Citovat
  • Nahlásit
2139
9.3.09 15:51
kattkka píše:
Prave ze Avent pouzivame.Ale one taky hlta takze to muze i byt stoho pry.

Myslíš jako z Aventu? No nevím, myslím, že mají nejlepší systém jak zmírnit polykání vzduchu. Žaludek malého na začátku krmení vyluzuje zvuky dodnes. Když si vezmeš, že je prázdný a najednou se tam hrne mlíko, no prostě je to jak když to leješ do potrubí. Ale o zvuky nejde, podstatné je, aby nepolykala další vzduch při sání, nepouštěla se lahve a na závěr říhanec hodný chlapa. A hltat Ti bude z každé lahve, prostě je to holka hladová, stejně jako ten můj. Časem se to zmírní, až pochopí, že ta lahev je jenom její a nikam neuteče.

sláva Aventu - neprodávám a v obchodech platím :D

Ale každému podle jeho gusta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
9.3.09 20:49

jo jako z Aventu myslim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
9.3.09 22:37

Tak zkus něco jinýho. Je tu diskuze o značkách lahviček a dudlíků a tam si maminy nejvíc chválily zn.MAM. My ji nezkoušeli, tak nevím, ale osobně bych nedoporučovala NUK. U té s tím úzkým dudlíkem právě jak hltal, tam je ten vzduchový ventil přímo na dudlíku a pak jsem měla pocit, že si přisává i ty bubliny vzduchu a hltal tak nějak víc, tak jsme zkusili tu druhou, se širokým dudlíkem, no a z té se pro změnu nenapil vůbec, prostě mu to nešlo. Koukni se tam, je to pod kojením a UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
9.3.09 23:35

Tak uz to vypada dobre od poledne ji tam nezakrucelo.Treba si uz zvykla ze dostava i s flase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
10.3.09 00:16

Klídek, příjdou jiné problémy. S miminkem, zvlášť prvním je pořád co řešit, když vyřešíš jeden, příjde druhý. To aby jsme se nenudily. Na to je jen jedna rada naší paní doktorky, sama se tím řídím a díky tomu jsem se ještě nezbláznila. Vždycky se podívej nejdřív na miminko a ne na problém. Je spokojené? Chová se jako vždycky? Pak je vše OK. Když není něco v pořádku, umí to dát najevo, i ve dvou měsících…No a pak je tu spousta takových serverů, kde najdeš odpovědi téměř na vše, jen si je musíš trochu přebrat, každé dítko je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
13.10.11 19:01

kručí jí tam a kručí ...

Zdravím :-) Pokusím se obnovit tuto tému a požádat o Vaše rady. :nevim: Máme stejný problém jako zakladatelka tématu. Malé je neco málo pres 2 mesíce a je na UM skoro od začátku…V poslední dobe (nekolik dní) ji pri skoro každém krmení kručí v bríšku, pak se kolikrát odtrhne od lahve a brečí…Rikam si je hladová ale ona se odtáhne od lahve, začne brečet a víc nechce jíst. :cry: Dám ji odkrknout ale stejne už pak jíst nechce. Nekdy zase bumbá bez problému. Je na sunaru nutradefense a koupila jsem i nutradefense extra aby ji víc zasitil ale je to porad stejné. Používali jsme lahve MAM, pak jsem se ji snažila naučit na aventky. Vydržala z nich pít tak 2 týdny a pak desný rev pred každým jídlem, tak jsme se vrátili k MAM a hezky papala ale to kručení pokračuje dál… Když se mi povede vystihnout krmit ji v polospánku tak to vypije i pres kručení v bríšku ale jak je úplne vzhuru tAK protestuje… :-( Používame MAM antikolikovou. je to hruza, mi to prijde jako když se to lije prázdným potrubím do prázdného soudku. :-( Máte nejaké rady? Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama