2měsíční miminko a obrovská uzlina v podpaždí

246
5.6.07 09:16

2měsíční miminko a obrovská uzlina v podpaždí

Ahojky holky,

doufám, že mě trochu uklidníte, doktorka nás pozvala až na odpoledne…Našemu miminku se udělala velká boule v podpaždí, nejspíš to bude uzlina, ale pořádná. Daleko větší, než hrášek :(
Je plně kojená, myslíte si, že by mohla mít nemoc ode mě? Mám asi momentálně nějaký bacil v krku, vrací se mi už od těhotenství a zrovna se ozval…
Je neklidná, pláče, nechce jíst/ jí špatně, a teplotu jsem naměřila 37,8, tedy po odečtu 37,3, to snad ještě není úplně tak moc? Poraďte…

Díky…Majdina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
5.6.07 09:22

Není to na levé ruce? V tom případě by to mohla být reakce na očkování proti TBC, jinak mě nic nenapadá. Celkové onemocnění by se, předpokládám, neprojevilo zvětšením jen jedné uzliny, pokud to není jen počátek choroby…
D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
5.6.07 09:31

Na levé ruce to je. Ale očkování se nám už krásně zhojilo. I když je pravda, že se zase v sobotu ten pupínek zhoršil…a od neděle má tu uzlinu…no a dneska už i tu teplotu a řekla bych, že jí něco bolí, to včera byla ještě celkem veselá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
5.6.07 10:18

nám dr na KO vždycky kontrolovala uzliny, ikdyž očkování bylo OK, takže já bych řekla, že to bude od toho. Neboj, doodpoledne neumře (teda já umim povzbudit, ale víš jak to myslím, dr asi tuší co to bude a ví, že odpoledne to stačí…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5559
5.6.07 11:00

Taky si myslim, ze se jedna o reakci na TBC a s tvym bacilem to vubec nesouvisi. Navic, pokud je kojena, jsou v mlice obsazeny protilatky proti tve „chorobe“. A 37,3 je jen zvysena teplota. Neboj, urcite se nejedna o nic vazneho. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
5.6.07 12:26

Ahoj, nemůže to být i hormonama z kojení? Našemu synovi se zvětšili prsní žlázy, ale je na pár dní a zhruba v 1-2 měsících. Ale netuším, jestli by se mohli zvětšít i mízní uzliny.
Majdino, napiš sem pak co ti řekla dětská a držím palečky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
5.6.07 14:31

Holky, moc děkuju!

Doktorka řekla, že je to od toho očkování na TBC, že se to prý někdy takhle projeví. Prý si nemám dělat starosti, ale že je dobře, že jsem přišla. Miminko se jí zdálo OK, ani teplotku už neměla. Fakt je, že mně se taky zdá teď odpoledne už daleko lepší než ráno, dokonce se i smála.

Doktorka nás poslala na další vyšetření, takže zítra pádíme do fakultky na dětské. Nejspíš na plicní, ale na žádanku napsala celkové vyšetření, tak uvidím, co s námi provedou. Kdyžtak dám vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
5.6.07 15:36

Nechci strašit (to by už tady v diskuzích bylo dnes podruhé :cry: ), ale kamarádky klučina to měl taky v podpaždí a jelikož se mu to nelepšilo, tak mu to na plicním asi 10× vyřezávali. To ale neznamená, že vás čeká to samé !!

Tak ať to dobře dopadne !!

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
5.6.07 20:37

Majdino, tak zase určitě napiš, co na plicním :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
6.6.07 14:34

tak je to prý nejspíš reakce na očkování tbc. dostala zatím antibiotika, a když nezaberou, pravděpodobně jí to celé i s uzlinkou vyříznou. záleží, jestli se ta uzlinka zanítila tbc bacilem, nebo nějakým jiným. ale moc nadějí mi nedali, že by to zmizlo…zatím jí ani nebrali krev, ani žádný odběr přímo z té uzlinky. zdá se to být jednoznačně sekundární reakce na očkování

zase za týden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
6.6.07 20:09

Hm :( , tak snad jí to zabere :wink: Držíme móóóc palečky :wink: :wink: , zase se ozvi a piš jestli se jí to ztrácí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.6.07 11:34

Majdino, tak jak? Ztrácí se boulička? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
13.6.07 14:54

Ahoj Janinko a další, díky za zájem…

Boulička se mi zdá pořád stejná. Dnes jsme byly na kontrole a byla tam jiná paní doktorka a ta teda uvedla velikost menší než před týdnem pan doktor, ale to je subjektivní…Plicní poradna dnes nebyla, jen všeobecná.
Paní doktorka nechala Kamilce nabrat krev na obraz a prý je celkem dobrý. No já tomu nerozumím, ale 6 hodnot z 12 měřených je mimo limity. Možná je to po těch antibiotikách? Kdyby mě chtěl někdo poučit, budu ráda :-)

Takže další pokračování je takové, že máme přijít zase za týden do plicní poradny, antibiotika už brát nemusíme a zase se mluvilo o nějakém tom vyříznutí…ale asi na něj žádanku musí napsat plicní doktor, a taky on si to nějak sleduje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.6.07 20:11

Hm, jde o to, jak moc a jaké hodnoty vychylují z normálu. Některé nabírané by mohli mít souvislost s tou bouličkou…Výsledky asi u sebe nemáš, viď ? Jsem zdrav.sestra, ale po mateřský a na rodičáku lehce otupělá :lol:
I antibiotika mohou některé hodnoty pozměnit…
Uvidíš, třeba to vyřezávat nebudou muset, držím moc palečky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
20.6.07 13:20

Jenom pro info - uzlinka se nám zmenšila, takže se nijak řešit nebude. Pokud by se zase nezvětšila, nezačalo to nějak hnisat, rudnout a podobně.
Je to tedy prozatím OK, jen očkování se nám trochu posune, ale to asi teď přes léto kdekomu.

Takže kdo tohle čtete, protože máte podobný problém, tak nebojte, může to dopadnout i dobře!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama