2 metrový odstup - dodržují lidé ve Vašem okolí?

Anonymní
6.4.20 19:41

2metrový odstup - dodržují lidé ve Vašem okolí?

Vadí mi, že lidé u nás toto opatření vůbec nedodržují. Ven chodíme naprosto minimálně a pokud, tak do lesa. Část cesty kde je hustší porost je potřeba jít po cestě, po té stejné každý den, kdy ven na procházku jdeme /snažíme se 2-3× týdně na hodinu. Za celou dobu co to opatření trvá se dva lidé snažili vyhnout ke straně cesty, jinak na to každý naprosto kašle, lidé se míjí na pár centimetrů, nemálo z nich má roušky na krku místo na obličeji. Funguje tu takové to, v lese mě policie nevidí, tak na to kašlu. Na ulici venku, v obchodě, tam to dodržují, ale nechci se toulat po centru, takže chodíme jen do toho lesa a tam to vypadá takto. Pravidelně se z té cesty stahujeme do porostu, abychom se vyhnuli tak, jak se má a od druhých ani náznak, že by šli aspoň ke straně, s ostatními lidmi se míjí těsně. Nenapadlo by mě někomu nadávat, nebo udávat, ale prostě si připadám jako blázen. Je nějaké nařízení z nějakého důvodu a ten virus je v lese stejně infekční jako před obchodem na náměstí, tak proč tam lidé ty rozestupy a roušky mají a v lese ne? Prostě tu mentalitu nechápu. Je to ve Vašem okolí stejně, nebo žijeme mezi divnými lidmi? :nevim: (prosím anonym kdybych nějak upřesňovala bydliště, ať se mi to nespojí s nickem)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3946
6.4.20 19:42

Když vám to tak vadí, tak tam nelezte. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2925
6.4.20 19:50

Tak on je dost rozdíl stát blízko sebe ve frontě v obchodě, kde stravis třeba deset minut a tudíž pravděpodobnost, že na tebe prskne vir, je vyšší, než když někoho mineš v lese.. Pokud se na tebe vyloženě nevrhne a nenakasle ti do obličeje. Což předpokládám se ti neděje. Když jdu na procházku s kočárem, tak taky neobchazim lidi obloukem, prostě se mineme. Pravděpodobnost nákazy koronavirem roste s délkou kontaktu. Rozhodně to nezlehcuji, ale tohle, co píšeš, je mi úplně fuk. Víc mi vadí lidi, co sedí u nás před tescem, roušku sundanou a v rukách cigáro a kafíčko. Nebo pubosi, co flusou na zem na náměstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
6.4.20 19:51

Já nechodím tam, kde bych mohla potkávat lidi :nevim: na turistické trase, jediné cestě lesem, jich potkáš spoustu. Proč tam chodíš? Ty jsi “spolupachatel” toho potkávání, takže nemáš moc proč si stěžovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1760
6.4.20 19:52

Řešíš to už trochu přehnaně.

Jinak ten váš „les“ zní jako Václavák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
6.4.20 19:55

Venku se to u nas dodrzuje, ale byla sem na poli, kde sem se lidma mijela v desítkách metrů. Zato v kramech se na to prdi, lidi do sebe strkaji, nejake rozestupy ve fronte taky nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2186
6.4.20 19:57

Tak roušky mají smysl hlavně v uzavřených prostorách, případně tam kde je lidí opravdu hodně naráz (fronta před obchodem, lékárnou). V lese opravdu smysl nemají, to řekli i odborníci na infekci (např. prof. Beneš z Bulovky). Já si v přírodě taky roušku sundám, ovšem snažím se lidem vyhýbat obloukem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 19:57

@Cenarius Vadí mi to velice hodně tedy. Každý je povinný to dodržovat. To je stejné jakobyste řekl, že všichni jezdí daleko rychleji, než se smí a komu to vadí, ať autem nejezdí. Nesmysl co jste napsal, nezlobte se.

• Nahlásit
  • Citovat
16499
6.4.20 19:58

Aby ses nezbláznila :roll: asi nejsou ostatní takový hysterky jako ty, tak je jim to jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 19:59

@Čičorečka nejsem, ale s dětmi a kočárkem lezu do houští protože nikdo se nesnaží vyhnout :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
50111
6.4.20 20:00

Tady se lidi vyhýbaj. Ale jinak nemám strach, že bych se nakazila coronavirem při tom, když se s někým na zlomek sekundy vyhnu ve volné přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 20:01

@MrsNorris Do nedávna tu byl naprostý klid, sem tam houbař. Teď je tu půl města a auta zaparkovaná u lesa a všichni v lese, takže nejste daleko od pravdy.

• Nahlásit
  • Citovat
14604
6.4.20 20:02

Vzhledem k tomu, že pan Prymula dostal báječný nápad, že promoří populaci, tak to vlastně nemusíš řešit. Navíc sportování už je bez roušek. A protože, kdo chytí koronavirus dřív, vlastně vyhrává, tak sháním nějakého přenašeče. Holky, kdo má Covid, ozvěte se mi! Vyměním za kvasnice!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
650
6.4.20 20:02

Ven takhle nechodím…Ale když musím. na nákup a stojím ve frontě tak jsem dost hakliva na rozestupy..lidi na to kaslou..dneska se na mě nepil nějaký chlap, tak jsem mu řekla ať jde kousek dál…tvářil se jak pr*del…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12316
6.4.20 20:03

Ne, když jdu po chodníku a někoho potkám vyhneme se tak jako dřív, nijak extra neuhýbám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama